Liposukcja wodna Body – Jet

08 usuwanie tkanki tłuszczowejLiposukcja wodna Body – Jet jest sprawdzoną, skuteczną i bezpieczną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru na ciele. Po zabiegu odsysania tłuszczu pacjent może praktycznie natychmiast wrócić do własnych obowiązków a po około 2 – 3 tygodniach do pełnej aktywności.

Dodatkowo liposukcja wodna tą metoda pozwala na wykorzystanie pozyskanych, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych do reimplantacji, np: powiększania piersi, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzka, wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy oraz rąk, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, także odsysanie tłuszczu jest praktycznie bezbolesne.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co to jest Body Jet ® ?

Liposukcja wodna urządzeniem Body Jet® jest pierwszą na świecie procedurą liposukcji wodnej, w którym wykorzystano nowatorską metodę strumienia wodnego WAL (water-jet assisted liposuction). Pozwala to na prowadzenie zabiegu liposukcji w sposób  mniej inwazyjny oraz bardziej bezpieczny z dużo lepszymi efektami niż przy wykorzystaniu innych metod liposukcji. Zabieg liposukcji Body Jet charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Dodatkowo, dzięki tej metodzie, możliwa jest reimplantacja tkanki i wykorzystanie jej do modelowania innych partii ciała jak np: piersi czy pośladki.

Na czym polega unikalność zabiegu Body Jet i co oznacza metoda WAL?

Unikalność liposukcji metody Body Jet®  polega na zastosowaniu nowatorskiej metody WAL (water-jest assisted liposuction). Liposukcja wodna oparta jest na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest podawany w obszar zabiegowy za pomocą kaniuli. Roztwór poprzez wnikanie w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnienie jej struktury, nie niszcząc przy tym naczyń krwionośnych i nerwów, które dzięki temu nie doznają uszkodzeń mechanicznych. Podczas zabiegu liposukcji lekarz, łagodnymi ruchami, uwalnia komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i łagodności procedury, liposukcja przebiega bez komplikacji. Po uwolnieniu komórek tłuszczowych podczas liposukcji, płyn  wraz z komórkami tłuszczowymi zostaje odessany. Liposukcja wodna metodą Body-Jet jest bardzo skutecznym i bezpiecznym zabiegiem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przebieg liposukcji metodą Body Jet?

Zabieg liposukcji zaczyna się od znieczulenia miejsca, w którym będzie wykonywane niewielkie nacięcie skóry. Poprzez to  nacięcie w skórze  lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne.

Po podaniu znieczulenie i uwolnieniu komórek tłuszczowych, podawany wcześniej płyn wraz z komórkami tłuszczowymi zostaje natychmiast usuwany na zewnątrz. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu liposukcji wodnej, gdyż  aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance, nie wywołuje tym samym obrzęku, a strumień nie powoduje uszkodzeń mechanicznych w tkance, opuchlizny i krwiaków.

Poszczególne etapy liposukcji Body - Jet

1. Podanie roztworu znieczulającego do tkanki tłuszczowej.

2. Podany roztwór po połączeniu się z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi wydalany jest na zewnątrz w procesie odsysania

3. Końcowy etap to usunięcie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów.

Opracowana przez firmę Human Med metoda liposukcji Body-Jet, pozwala uzyskać  lepsze efekty w trwałym likwidowaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki oraz zwiększa bezpieczeństwo pacjenta znacznie zmniejszając ryzyko skutków ubocznych i reakcji niepożądanych. Dodatkowo z sukcesem zastępuje konwencjonalną liposukcję będąc zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym. Liposukcja Body Jet® rekomendowany jest pacjentom którzy pragną uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów na ciele lub poprawić kontury ciała w sposób bezbolesny, bezpieczny i komfortowy. Metoda Body – Jet zapewnia natychmiastowe odessanie tłuszczu i bezpowrotne pożegnanie się z problemem jego gromadzenia, w najmniej pożądanych miejscach na ciele.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czy zabieg liposukcji jest bolesny?

Liposukcja wodna Body Jet  wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu środek znieczulający mocno rozrzedzony roztworem soli fizjologicznej, podawany jest bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Zabieg odsysania tłuszczu odbywa się z miejscowym znieczuleniem, bez dużych nacięć, przez co utrata krwi jest ograniczona do minimum. Ten rodzaj znieczulenia pozwala na przeprowadzenie liposukcji Body Jet „trójwymiarowej 3D”, która jest możliwa dzięki zmianie pozycji pacjenta w czasie zabiegu.

Pacjent podczas liposukcji, jest cały czas przytomny , ma kontakt z lekarzem i personelem medycznych.  Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych, takich jak zakrzepica, ryzyko zatorów czy mdłości.

Pacjent na każdym etapie zabiegu liposukcji wodnej, może zadawać pytania, ma możliwość nawiązania kontaktu z personelem medycznym, może sygnalizować własne odczucia. Ma to duży wpływ na komfort podczas zabiegu metodą Body – Jet.

Jaką ilość tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu liposukcji?

Podczas jednego zabiegu liposukcji istnieje możliwość odessania tłuszczu do 5 litrów na 100 kg masy. Normy te są podyktowane względami bezpieczeństwa. Ilość odessanego tłuszczu nie powinna znacząco ingerować w procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie. W przypadku pacjentów z prawidłową masą ciała, lub z lekką nadwagą (BMI < 28) zazwyczaj można maksymalnie odsysać tłuszcz z sześciu stref, czyli biodra, talia oraz górna i dolna partia brzucha mogą być modelowane podczas jednego zabiegu. To samo dotyczy kolan, łydek i obu stron ud.

Po zabiegu liposukcji?

Liposukcja wodna Body Jet® znacznie skraca okres rekonwalescencji oraz ogranicza przykre dolegliwości związane z zabiegiem. Pacjent nie wymagają hospitalizacji i praktycznie zaraz po zabiegu może wrócić do domu. Rekomendujemy jednak aby wrócić do domu z osobą towarzyszącą dla zachowania maksimum bezpieczeństwa.

 

 

Przygotowanie do zabiegu liposukcji?

Podstawowe kryterium kwalifikacji do zabiegu liposukcji wodnej to nienaganny stan zdrowia Pacjenta. Stan zdrowia oceniany jest przez lekarza na podstawie zleconych i wykonanych wcześniej badań laboratoryjnych takich jak: morfologia,  test krzepliwości krwi, badanie układu sercowego, oddechowego i krwionośnego oraz wykluczenie wszelkich innych przeciwwskazań.

Jeśli wszystkie badania wyjdą dobrze mamy pewność, że zabieg odsysania tłuszczu będzie przebiegał w pełni bezpiecznie.

Z uwagi na fakt, iż liposukcja wodna Body Jet® jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjenci mogą przed zabiegiem spożywać niewielkie ilości pokarmu, a zwłaszcza wskazane jest  przyjmowanie płynów, aby uniknąć zbytniego odwodnienia. W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa pacjenta, prowadzi się także około zabiegową kurację antybiotykową i przeciwzakrzepową.

 

Postępowanie po zabiegu?

Podczas kilku pierwszych dni po zabiegu Body – Jet, konieczne jest używanie chłonnych opatrunków oraz noszenie przez około 3 do 6 tygodni po zabiegu specjalnej odzieży uciskowej, zarówno w dzień jak i podczas snu. Ma to na celu przyspieszenie gojenia się tkanek oraz przeciwdziałanie powstawaniu krwiaków. Pierwsza kontrola przeprowadzana jest jeden dzień po zabiegu odsysania tłuszczu, następna po upływie 2-4 tygodni po zabiegu.

W zależności od wyników, odzież uciskowa powinna być noszona od trzech do sześciu tygodni w zależności od wyników kontroli. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie jednego do maksymalnie kilku dni po liposukcji, w zależności od konkretnego przypadku. Powrót do wykonywania ćwiczeń fizycznych możliwy jest po około 2 -4 tygodniach od wykonanego zabiegu Body-Jet, pod warunkiem, że  pacjent nie odczuwa przy nich żadnego dyskomfortu.

Mimo to, że liposukcja wodna to zabieg dość delikatny, trzeba mieć świadomość, że podczas gojenia obszar zabiegowy będzie tkliwy, w związku z tym można odczuwać delikatny dyskomfort podczas wykonywania niektórych czynności. Na pewno przez kilka tygodni po zabiegu nie zaleca się dźwigania ciężkich rzeczy, ćwiczeń fizycznych, które wymagają zbyt dużego wysiłku.

Po zabiegu odsysania tłuszczu po około 2 tygodniach zalecamy korzystanie z masażu – drenażu limfatycznego, który może być wykonany manualnie lub specjalistycznym urządzeniem Icoone. Wpłynie to bardzo korzystnie na gojenie się ciała oraz uchroni przed wystąpieniem jakichkolwiek nierówności po liposukcji.

Powrót do pełnej aktywności fizycznej?

Do pełnej aktywności fizycznej można wrócić po kilku dniach od zabiegu odsysania tłuszczu. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna. Wykonywanie ćwiczeń jest możliwe wtedy, kiedy pacjent nie odczuwa przy ich wykonywaniu żadnego dyskomfortu.

Bezpośrednio po zabieg liposukcji wodnej oraz kilka dni po utrzymuje się obrzęk, można odczuwać tkliwość. Na ciele pojawią się zasinienia, które utrzymują się standardowo około dwa tygodnie.

Aby przyspieszyć proces gojenia, po liposukcji wodnej należy nosić specjalne ubranko uciskowe zarówno w dzień jak i w nocy podczas snu. Ubranko to spełnia bardzo ważną rolę, powodując ucisk, tkanki lepiej do siebie przylegają a tym samym szybciej się goją.

Dlatego planując zabieg odsysania tłuszczu, należy wybrać najwygodniejszy dla siebie termin, oraz wykonać go odpowiednio wcześnie aby nie kolidował np: z wyjazdami wakacyjnymi, służbowymi, uroczystościami rodzinnymi itp.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • stany zapalne
Call Now Button