Odsysanie tłuszczu z brzucha – Liposukcja Body – Jet

08 usuwanie tkanki tłuszczowejLiposukcja wodna Body – Jet jest sprawdzoną, skuteczną i bezpieczną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru na ciele. Po zabiegu pacjent może praktycznie natychmiast wrócić do własnych obowiązków a po około 2 tygodniach do pełnej aktywności.

Dodatkowo metoda pozwala na wykorzystanie pozyskanych, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych do reimplantacji, np: powiększania piersi metodą Beauli, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzka, wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy oraz rąk, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co to jest Body Jet ® ?

Urządzenie Body Jet® jest pierwszym na świecie, w którym wykorzystano nowatorską metodę strumienia wodnego WAL (water-jet assisted liposuction). Pozwala to na prowadzenie zabiegu liposukcji w sposób  mniej inwazyjny oraz bardziej bezpieczny z dużo lepszymi efektami niż przy wykorzystaniu innych metod liposukcji. Zabieg Body Jet charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Dodatkowo, dzięki tej metodzie, możliwa jest reimplantacja tkanki i wykorzystanie jej do modelowania innych partii ciała jak np: piersi czy pośladki.

Na czym polega unikalność zabiegu Body Jet i co oznacza metoda WAL?

Unikalność metody Body Jet®  polega na zastosowaniu nowatorskiej metody WAL (water-jest assisted liposuction). Liposukcja oparta jest na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest podawany w obszar zabiegowy za pomocą kaniuli. Roztwór poprzez wnikanie w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnienie jej struktury, nie niszcząc przy tym naczyń krwionośnych i nerwów, które dzięki temu nie doznają uszkodzeń mechanicznych. Podczas zabiegu lekarz, łagodnymi ruchami, uwalnia komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i łagodności procedury, liposukcja przebiega bez komplikacji. Po uwolnieniu komórek tłuszczowych, płyn  wraz z komórkami tłuszczowymi zostaje odessany.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przebieg zabiegu metodą Body Jet?

Poprzez niewielkie nacięcie w skórze (obszar ten wcześniej zostaje znieczulony) lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne.

Po znieczuleniu i uwolnieniu komórek tłuszczowych, podawany wcześniej płyn wraz z komórkami tłuszczowymi zostaje natychmiast usuwany na zewnątrz. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu zabiegu, gdyż  aplikowany płyn nie gromadzi się w tkance, nie wywołuje tym samym obrzęku, a strumień nie powoduje uszkodzeń mechanicznych w tkance, opuchlizny i krwiaków.

Poszczególne etapy procedury WAL

1. Podanie roztworu znieczulającego do tkanki tłuszczowej.

2. Podany roztwór po połączeniu się z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi wydalany jest na zewnątrz w procesie odsysania

3. Końcowy etap to usunięcie komórek tłuszczowych bez uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów.

Opracowana przez firmę Human Med metoda Body-Jet, pozwala uzyskać  lepsze efekty w trwałym likwidowaniu tłuszczu i modelowaniu sylwetki oraz zwiększa bezpieczeństwo pacjenta znacznie zmniejszając ryzyko skutków ubocznych i reakcji niepożądanych. Dodatkowo z sukcesem zastępuje konwencjonalną liposukcję będąc zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym. Zabieg Body Jet® rekomendowany jest pacjentom którzy pragną uporać się z nadmiarem tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów na ciele lub poprawić kontury ciała w sposób bezbolesny, bezpieczny i komfortowy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Body Jet w naszej Klinice wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu środek znieczulający mocno rozrzedzony roztworem soli fizjologicznej, podawany jest bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Zabieg z miejscowym znieczuleniem odbywa się bez dużych nacięć, przez co utrata krwi jest ograniczona do minimum. Ten rodzaj znieczulenia pozwala na przeprowadzenie liposukcji „trójwymiarowej 3D”, która jest możliwa dzięki zmianie pozycji pacjenta w czasie zabiegu. Pacjent przez cały czas ma kontak z lekarzem i personelem medycznych.  Zastosowanie miejscowego znieczulenia zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych, takich jak zakrzepica, ryzyko zatorów czy mdłości.

Jaką ilość tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu?

Podczas jednego zabiegu istnieje możliwość usunięcia do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy. Normy te są podyktowane względami bezpieczeństwa. Ilość odessanego tłuszczu nie powinna znacząco ingerować w procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie. W przypadku pacjentów z prawidłową masą ciała, lub z lekką nadwagą (BMI < 28) zazwyczaj można maksymalnie odsysać tłuszcz z sześciu stref, czyli biodra, talia oraz górna i dolna partia brzucha mogą być modelowane podczas jednego zabiegu. To samo dotyczy kolan, łydek i obu stron ud.

Po zabiegu?

Zastosowanie metody Body Jet® znacznie skraca okres rekonwalescencji oraz ogranicza przykre dolegliwości związane z zabiegiem. Pacjent nie wymagają hospitalizacji i praktycznie zaraz po zabiegu może wrócić do domu.

Przygotowanie do zabiegu?

Pacjent musi być w pełni zdrowy. Stan zdrowia oceni lekarz na podstawie wykonanych badań laboratoryjnych takich jak: morfologia,  test krzepliwości krwi, badanie układu sercowego, oddechowego i krwionośnego oraz wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Z uwagi na fakt, iż zabieg Body Jet® jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjenci mogą przed zabiegiem spożywać niewielkie ilości pokarmu, a zwłaszcza wskazane jest  przyjmowanie płynów, aby uniknąć zbytniego odwodnienia. W celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa pacjenta prowadzi się także okołozabiegową kurację antybiotykową i przeciwzakrzepową.

Postępowanie po zabiegu?

Podczas kilku pierwszych dni po zabiegu konieczne jest używanie chłonnych opatrunków oraz noszenie przez około 3 do 6 tygodni po zabiegu specjalnej odzieży uciskowej, zarówno w dzień jak i podczas snu. Ma to na celu przyspieszenie gojenia się tkanek oraz przeciwdziałanie powstawaniu krwiaków. Pierwsza kontrola przeprowadzana jest jeden dzień po zabiegu, następna po upływie 2-4 tygodni po zabiegu. W zależności od wyników, odzież uciskowa powinna być noszona od trzech do sześciu tygodni w zależności od wyników kontroli. Pacjenci są zazwyczaj zdolni do pracy po okresie jednego do maksymalnie kilku dni, w zależności od konkretnego przypadku. Powrót do wykonywania ćwiczeń fizycznych możliwy jest po około 2 -4 tygodniach od wykonanego zabiegu, pod warunkiem, że  pacjent nie odczuwa przy nich żadnego dyskomfortu.

Powrót do pełnej aktywności fizycznej?

Do pełnej aktywności fizycznej można wrócić po kilku dniach. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna. Wykonywanie ćwiczeń jest możliwe wtedy, kiedy pacjent nie odczuwa przy ich wykonywaniu żadnego dyskomfortu.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby,
  • stany zapalne