Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

modelowanie ust

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym to najczęściej przeprowadzana procedura z zakresu medycyny estetycznej. To także jeden najprostszych i zarazem najszybszych sposobów na subtelną poprawę wyglądu. Modelowanie ust sprawia, że rysy twarzy stają się bardziej subtelne i kobiece.

Na wypełnianie ust kwasem hialuronowym decydują się kobiety dojrzałe, których wargi tracą wyrazisty kolor i kontur, a także młode dziewczyny, które chcą delikatnie powiększyć lub poprawić kształt ust, np. wyrównać widoczną asymetrię. Zabieg ten polecamy osobom, które chciałyby uzyskać wymarzony kształt i wielkość ust przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

MODELOWANIE UST WARSZAWA – NAJLEPSZA METODA

Najpopularniejszym i zarazem najbezpieczniejszym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, czyli naturalna substancja produkowana przez żywe organizmy, odpowiadająca za magazynowanie wody, a w konsekwencji za utrzymanie jędrności i nawilżenia.

Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, poprawia funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna, jędrna i wygląda młodo.

Wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego podawany jest w taki sposób, żeby zachować jak najbardziej naturalny kształt. Precyzyjnie podany w usta kwas hialuronowy odrobinę napnie delikatną skórę warg, doda im jędrności i objętości, co da efekt subtelnego powiększenia. Najważniejsze, aby powiększanie ust kwasem hialuronowym dawało naturalny efekt. Są osoby, które oczekują bardziej spektakularnych rezultatów, wówczas lekarz może zdecydować o podaniu większej ilości preparatu. Warto jednak zawsze zachować rozsądek i umiar, aby uniknąć przerysowania i sztuczności.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Idealny kształt ust

Według kanonu klasycznej urody górna warga powinna stanowić jedną trzecią wielkości ust, zaś dolna dwie trzecie. U osób dojrzałych lepsze rezultaty daje nie tyle powiększanie ust, co przywrócenie im nawilżenia i jędrności. W wielu przypadkach wystarczy niewielka ilość preparatu, aby usta odzyskały ładny wygląd. Ilość kwasu hialuronowego podanego w usta dobierana jest indywidualnie przez lekarza w porozumieniu z pacjentem w zależności od potrzeb, ale przeciętna dawka wynosi 1 ml. W przypadku niewielkich warg taka ilość kwasu hialuronowego pozwoli na wyraźnie ich powiększenie, natomiast przy większych ustach delikatnie uwydatni je i nawilży.

Dobór kwasu hialuronowego

W naszej klinice dostępne jest szeroka gama preparatów do modelowania ust z zawartością kwasu hialuronowego, lekarz dobiera go w zależności od potrzeb oraz tego, jakich efektów oczekujemy. Używamy tylko preparatów najwyższej jakości, renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu powiększania ust i maksymalną trwałość efektu. Należą do nich preparaty takich marek jak: Styl Age, Croma.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia “łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Preparat jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu końcowego.

Powiększanie ust - przebieg zabiegu

Zabieg trwa trzydzieści minut i jest praktycznie bezbolesny. Lekarz przed wkłuciem zastosuje znieczulenie miejscowe lub dentystyczne. Preparat do konturowania i powiększania ust ma postać żelu, zawiera także lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu żelu w usta preparat natychmiast wiąże wodę i powiększa ich objętość oraz modeluje kontur.

Jak wyglądają usta po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu modelowania ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Rezultat końcowy zabiegu powiększania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Wiele osób zastanawia się, ile czasu kwas układa się w ustach. Trwa to około dwa tygodnie, więc na ostateczny efekt należy poczekać. Kwas hialuronowy wprowadzony w usta jest odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

Efekt powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Jego największe zalety to:

  • elastyczność zabiegu – od nawilżenia do powiększenia ust;
  • natychmiastowy efekt;
  • biokompatybilność – zerowe ryzyko powikłań;
  • zabieg jest niemal bezbolesny.

CZY MODELOWANIE UST JEST DLA MNIE?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to idealne rozwiązanie dla kobiet z wąskimi lub asymetrycznymi wargami. Jeżeli marzysz o pełnych, nawilżonych oraz zrewitalizowanych ustach, to ten zabieg został stworzony dla Ciebie!

Z wiekiem zanika czerwień wargowa, skóra wiotczeje, a kąciki ust znacznie opadają. Dlatego wypełnianie ust kwasem hialuronowym polecamy szczególnie osobom dojrzałym.

Modelowanie ust - przebieg zabiegu

Zabieg modelowania ust trwa jedynie trzydzieści minut i jest prawie bezbolesny. Jego przebieg jest niemal identyczny jak w przypadku powiększanie ust. Różni się jedynie modelującym efektem.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Dyskomfort po zabiegu to całkowicie typowa reakcja, bezpośrednio związana z wstrzyknięciem kwasu hialuronowego w usta. Zazwyczaj jest to obrzęk, zaczerwienie i nadwrażliwość okolic iniekcji. Objawy ustępują w ciągu 1-2 dni od zakończenia zabiegu.

Trzeba mieć świadomość, że kwas układa się w ustach przez około dwa tygodnie po zabiegu. Usta nabierają odpowiedniego kształtu, kiedy kwas hialuronowy wnika do wnętrza ich struktury. Oprócz wymodelowania kształtu i uwydatnienia konturu, dodatkowo możecie się spodziewać efektu nawilżenia i uelastycznienia.

Rezultat zabiegu zależy od pierwotnego kształtu ust oraz podatności czerwieni wargowej. Efekt modelowania ust utrzymuje się przez sześć do dziewięciu miesięcy.

Przeciwwskazania do wykonania obu zabiegów

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • opryszczka i inne zmiany skórne typu zapalnego;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • leczenie antybiotykami;
  • choroby układu immunologicznego;
  • immunoterapia.

POZNAJ OPINIĘ NASZYCH PACJENTÓW

Małgorzata

“Witam. Z czystym sumieniem daję maksymalną wysokość oceny. Byłam u Doktora na powiększaniu ust i jestem bardzo zadowolona. Obserwując Pana dr Romana Prończuka podczas zabiegu widać jest z jaką pasją on wykonuje swoją pracę. Piszę tą opinie, ponieważ miałam już raz powiększane usta i niestety pieniążki okazały sie wyrzucone w błoto. Pozdrowienia dla Pana Doktora :))”

Agnieszka

“Postanowiłam napisać tu opinię, bo uważam, że jest bardzo dużo miejsc w Warszawie, gdzie możemy tylko stracić pieniądze sama miałam takie doświadczenia minimalny efekt zabiegu a cena wysoka. I do tego uważam ze jak lekarz jest bardzo dobry to powinno się dawać info innym, i w drugą stronę również jak ktoś wam zrobi źle zabieg to pisać po co ktoś kto się nie zna ma zarabiać a nam robić ”krzywdę” Przechodząc do rzeczy do Pana doktora Romana Prończuka JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, chodzę ok. 2 lat robiłam przez ten czas botox rewelacja zero maski i zero zmarszczek. Bruzdy wargowo nosowe byłam bardzo zadowolona, później lekko powiększyłam dolną wargę ust i tu efekt niesamowity usta naturalne, ale widać było efekt i na pewno ten i inne zabiegi znów zrobię jak się wchłonie kwas hialurynowy i botox bo to jest na 6 m-c. Naprawdę polecam! porównywałam inne miejsca i to jest jak dla mnie najlepsze! Pozdrawiam Agnieszka”.

Magda

” Szczerze polecam Pana Doktora Prończuka. Od koleżanki usłyszałam, że doktor Prończuk zajmuje się Medycyną Estetyczną i powiększaniem ust. Postanowiłam skorzystać i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Doktor jest bardzo miły i profesjonalny widać, że ma duże doświadczenie. Naprawdę polecam”.

 

 

Kwas hialuronowy – cennik

Call Now Button