Modelowanie ust kwasem hialuronowym

modelowanie ust

Modelowanie ust to jeden z najprostszych sposobów na subtelną i naturalną poprawę wyglądu ust. Zabieg polega na podaniu odpowiedniej ilości specjalnego preparatu jakim jest – kwas hialuronowy. Dzięki zabiegowi nie tylko poprawi się wygląd samych ust ale również wpłynie to na poprawę wyglądu rysów twarzy, które staną się bardziej subtelne i kobiece oraz nabiorą delikatności i łagodności.

Jeśli uważasz, że Twoje usta nie są idealne, np: zbyt wąskie, asymetryczne a może mało jędrne czy niedostatecznie nawilżone, polecamy naturalny, prosty i szybki sposób modelowania ust jakim jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalna i bezpieczna substancja, która stanowi ważny budulec każdego żywego organizmu; w skórze odpowiada on za wiązanie wody, a w konsekwencji za jej jędrność i nawilżenie.

Usta to niewątpliwie jeden z największych kobiecych atrybutów, dlatego warto o nie zadbać aby wyglądały estetycznie i młodo. Wypełniacz czyli usieciowany kwas hialuronowy, podaje się tak, żeby zachować naturalny kształt ust. Precyzyjnie podany kwas hialuronowy odrobinę napnie delikatne usta, doda im objętości i subtelnie je powiększy. Są osoby, które oczekują bardziej spektakularnego efektu, wówczas lekarz może zdecydować o podaniu większej ilości preparatu. Warto jednak zawsze zachować rozsądek i umiar, aby efekt końcowy nie okazał się zbyt przerysowany i sztuczny.

Według kanonu klasycznej urody górna warga powinna stanowić jedną trzecią wielkości ust, zaś dolna dwie trzecie. U osób dojrzałych lepsze rezultaty daje nie tyle powiększenie co przywrócenie nawilżenia i jędrności. W wielu przypadkach wystarczy niewielka ilość preparatu, aby usta odzyskały ładny wygląd. Ilość preparatu podanego w usta dobierana jest indywidualnie przez lekarza w porozumieniu z pacjentem w zależności od potrzeb. Przeciętna dawka podawana podczas zabiegu, to około 1 ml kwasu hialuronowego. W przypadku niewielkich warg taka ilość kwasu hialuronowego pozwoli na wyraźnie ich powiększenie, natomiast przy większych ustach jedynie je delikatnie uwydatni i nawilży.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jakie efekty można uzyskać?

Dzięki zabiegowi można nie tylko powiększyć usta, ale również nieznacznie je uwydatnić, poprawić kontur, nawilżyć, można też usunąć nieestetyczne zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza).

Bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy jest w 100% bezpieczny dla organizmu i nie daje żadnych powikłań.

Od czego zależy dobór preparatu?

Są różne preparaty z zawartością kwasu hialuronowego, lekarz dobiera preparat w zależności od potrzeb i tego, jakich efektów oczekujemy. W naszej Klinice używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu.

Emervel, Juvederm oraz StylAge® Special Lips Lido to produkty opracowane i wyprodukowane z myślą o spełnieniu wszystkich kryteriów. Wyróżniają się one wysoką jakością kwasu hialuronowego, gwarantującą skuteczną korekcję.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia „łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Produkt jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu.

Przebieg zabiegu?

Zanim lekarz zastosuje pierwsze wkłucie, aplikuje znieczulenie miejscowe lub dentystyczne.  Preparat do powiększania i konturowania ust – ma postać żelu, zawiera także lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu żelu w usta preparat natychmiast wiąże wodę i powiększa ich objętość oraz modeluje kontur.

Czas trwania

Zabieg trwa ok. 30 min i jest prawie bezbolesny.

Po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat. Spokojnie, objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Rezultat końcowy zabiegu powiększania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Trzeba mieć świadomość, że kwas hialuronowy przez około 2 tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, układa się, osiągając ostateczny rezultat. Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

Kluczowe zalety

  • natychmiastowy efekt !!!
  • elastyczne możliwości: od nawilżenia do powiększenia
  • biokompatybilność – zerowe ryzyko powikłań
  • zabieg prawie bezbolesny

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Efekt utrzymuje się średnio od 6 – 9 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, choroby autoimmunologiczne, alergia na kwas hialuronowy, opryszczka

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Najlepiej wtedy, gdy nie mamy zaplanowanych ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaki.