Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

modelowanie ust

Modelowanie i powiększanie ust to najczęściej przeprowadzana procedura z zakresu medycyny estetycznej.

Zabieg powiększania i modelowania ust, to jeden najprostszych i zarazem najszybszych sposobów na subtelną poprawę ich wyglądu. Dzięki temu zabiegowi rysy twarzy mogą stać się bardziej subtelne i kobiece.

Na zabieg powiększania ust coraz częściej decydują się nie tylko kobiety dojrzałe, których usta tracą wyrazisty kolor i kontur, lecz także młode dziewczyny, które chcą delikatnie powiększyć lub poprawić kształt ust, np.: wyrównać widoczną asymetrię. Zabieg ten polecamy osobom, które chciałyby uzyskać wymarzony kształt i wielkość ust przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Najbardziej bezpiecznym i popularnym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, czyli substancja, która jest obecna praktycznie we wszystkich organizmach żywych i odpowiada za magazynowanie wody, a w konsekwencji za utrzymanie jędrności i nawilżenia.

Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna, jędrna i wygląda młodo.

Wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego podawany jest w taki sposób, żeby zachować jak najbardziej naturalny kształt. Precyzyjnie podany kwas hialuronowy odrobinę napnie delikatną skórę warg, doda im jędrności i subtelnie je powiększy dodając im objętości. Najważniejsze, aby lekarz wykonał zabieg w taki sposób, aby efekt był naturalny. Są osoby, które oczekują bardziej spektakularnego efektu, wówczas lekarz może zdecydować o podaniu większej ilości preparatu. Warto jednak zawsze zachować rozsądek i umiar, aby efekt końcowy nie okazał się zbyt przerysowany i sztuczny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Idealny kształt ust

Według kanonu klasycznej urody górna warga powinna stanowić jedną trzecią wielkości ust, zaś dolna dwie trzecie. U osób dojrzałych lepsze rezultaty daje nie tyle powiększenie co przywrócenie nawilżenia i jędrności. W wielu przypadkach wystarczy niewielka ilość preparatu, aby usta odzyskały ładny wygląd. Ilość preparatu podanego w usta dobierana jest indywidualnie przez lekarza w porozumieniu z pacjentem w zależności od potrzeb. Przeciętna dawka podawana podczas zabiegu, to około 1 ml kwasu hialuronowego. W przypadku niewielkich warg taka ilość kwasu hialuronowego pozwoli na wyraźnie ich powiększenie, natomiast przy większych ustach jedynie je delikatnie uwydatni i nawilży.

Dobór kwasu hialuronowego

W naszej klinice dostępne jest szeroka gama preparatów z zawartością kwasu hialuronowego, lekarz dobiera go w zależności od potrzeb oraz tego, jakich efektów oczekujemy. Używamy tylko preparatów najwyższej jakości, renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu. Należą do nich preparaty takich marek jak: Styl Age, Saypha, Juvederm.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia “łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Produkt jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu końcowego.

Powiększanie ust - przebieg zabiegu

Zabieg trwa 30 minut i jest praktycznie bezbolesny. Lekarz przed wkłuciem zastosuje znieczulenie miejscowe lub dentystyczne.  Preparat do powiększania i konturowania ust – ma postać żelu, zawiera także lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu żelu w usta preparat natychmiast wiąże wodę i powiększa ich objętość oraz modeluje kontur.

Jak wyglądają usta po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat. Spokojnie, objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Rezultat końcowy zabiegu powiększania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Trzeba mieć świadomość, że kwas hialuronowy przez około 2 tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, układa się, osiągając ostateczny rezultat. Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

Efekt powiększenia ust utrzymuje się około 6-9 miesięcy.

  • elastyczność zabiegu – od nawilżenia do powiększenia ust;
  • natychmiastowy efekt;
  • biokompatybilność – zerowe ryzyko powikłań;
  • zabieg jest niemal bezbolesny.

Czy zabieg jest dla mnie?

Powiększanie ust to idealne rozwiązanie dla kobiet z wąskimi lub asymetrycznymi ustami. Jeżeli marzysz o pełnych, nawilżonych oraz zrewitalizowanych ust to ten zabieg został stworzony dla Ciebie!

Z wiekiem zanika czerwień wargowa, skóra wiotczeje, a kąciki ust znacznie opadają. Dlatego zabieg powiększenia ust polecamy osobom starszym.

Modelowanie ust - przebieg zabiegu

Zabieg modelowania ust trwa jedynie 30 minut i jest prawie bezbolesny. Jego przebieg jest niemal identyczny jak powiększanie ust. Różni się jedynie modelującym efektem końcowym

Czego spodziewać się po zabiegu?

Dyskomfort po zabiegu to całkowicie typowa reakcja, która jest bezpośrednio związane z wstrzyknięciem kwasu hialuronowego w usta. Zazwyczaj jest to obrzęk, zaczerwienie i nadwrażliwość okolic iniekcji. Objawy ustępują w ciągu 1-2 dni od zakończenia zabiegu.

Modelowanie ust odbywa się jeszcze przez 2 tygodnie pod zabiegu, kiedy kwas hialuronowy wnika do wnętrza struktury ust. Oprócz wymodelowania kształtu ust i uwydatnienia konturu, dodatkowo możecie się spodziewać efektu nawilżenia i uelastycznienia ust.

Rezultat końcowy zabiegu zależy od pierwotnego kształtu ust oraz podatności czerwieni wargowej. Efekt wymodelowania ust utrzymuje się przez 6-9 miesięcy.

 

Przeciwwskazania do wykonania obu zabiegów

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • opryszczka i inne zmiany skórne typu zapalnego,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • leczenie antybiotykami
  • choroby układu immunologicznego
  • immunoterapia

POZNAJ OPINIĘ NASZYCH PACJENTÓW

Małgorzata

“Witam. Z czystym sumieniem daję maksymalną wysokość oceny. Byłam u Doktora na powiększaniu ust i jestem bardzo zadowolona. Obserwując Pana dr Romana Prończuka podczas zabiegu widać jest z jaką pasją on wykonuje swoją pracę. Piszę tą opinie, ponieważ miałam już raz powiększane usta i niestety pieniążki okazały sie wyrzucone w błoto. Pozdrowienia dla Pana Doktora :))”

Agnieszka

“Postanowiłam napisać tu opinię, bo uważam, że jest bardzo dużo miejsc w Warszawie, gdzie możemy tylko stracić pieniądze sama miałam takie doświadczenia minimalny efekt zabiegu a cena wysoka. I do tego uważam ze jak lekarz jest bardzo dobry to powinno się dawać info innym, i w drugą stronę również jak ktoś wam zrobi źle zabieg to pisać po co ktoś kto się nie zna ma zarabiać a nam robić ”krzywdę” Przechodząc do rzeczy do Pana doktora Romana Prończuka JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, chodzę ok. 2 lat robiłam przez ten czas botox rewelacja zero maski i zero zmarszczek. Bruzdy wargowo nosowe byłam bardzo zadowolona, później lekko powiększyłam dolną wargę ust i tu efekt niesamowity usta naturalne, ale widać było efekt i na pewno ten i inne zabiegi znów zrobię jak się wchłonie kwas hialurynowy i botox bo to jest na 6 m-c. Naprawdę polecam! porównywałam inne miejsca i to jest jak dla mnie najlepsze! Pozdrawiam Agnieszka”.

Magda

” Szczerze polecam Pana Doktora Prończuka. Od koleżanki usłyszałam, że doktor Prończuk zajmuje się Medycyną Estetyczną i powiększaniem ust. Postanowiłam skorzystać i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Doktor jest bardzo miły i profesjonalny widać, że ma duże doświadczenie. Naprawdę polecam”.