Liposukcja Vaser Lipo

Liposukcja ultradźwiękowaVaser Lipo liposukcja ultradźwiękowa to rodzaj zabiegu z pogranicza medycyny i sztuki. Lekarz nie tylko usuwa nadmiarową tkankę, tak jak to mam miejsce we wszystkich typach liposukcji, ale może również użyć odessanego materiału (tłuszczu) do odmładzania twarzy, powiększania piersi lub pośladków.

Efekty zabiegu są naprawdę spektakularne. Ciało wygląda jak po wielomiesięcznych regularnych treningach na siłowni! To idealne rozwiązanie dla osób, u których nie udaje się dietą i ćwiczeniami osiągnąć wymarzonej rzeźby.

Zapisz

Kobieta

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo pozwala kobietom wyszczuplić uda, kolana, biodra, uzyskać wcięcie w talii, pożądany kształt pośladków, płaski brzuch z zaznaczoną bruzdą pachwinową, zagłębieniem nad pachwiną, wyraźną kolumną mięśni prostych i bruzdą pomiędzy nimi nad pępkiem. Na tylnej powierzchni korpusu zostaje zaznaczona górna linia pośladków i trójkąt krzyżowy z dwoma charakterystycznymi dołkami.

Dzięki liposukcji ultradźwiękowej można pozbyć się luźnej skóry z boku piersi i pod pachą, co doprowadza do podkreślenia kształtu biustu. Odessany tłuszcz może zostać później wykorzystany do przeszczepienia w piersi lub pośladki w celu wypełnienia tych miejsc lub podkreślenia ich kształtu. Liposukcja przy użyciu ultradźwięków umożliwia usunięcie tkanki tłuszczowej z takich miejsc jak brzuch, biodra, plecy, pachy, uda, ramiona czy podbródek.

Mężczyzna

Dzięki liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo Panowie mogą uzyskać efekt wysportowanej sylwetki z widocznym „kaloryferem” czy „sześciopakiem” na brzuchu, czyli brzuśców mięśni prostych oraz charakterystyczne zaznaczenie bruzdy pachwinowej.

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala mężczyznom na wyrzeźbienie atletycznego torsu z zaznaczonymi brzegami mięśni piersiowych, prostych, zębatych oraz najszerszego grzbietu. W tylnej części ciała zaznaczeniu ulega trójkąt krzyżowy z dwoma dołeczkami, górna linia pośladków, bruzda pośrodkowa w dolnej części tułowia oraz brzegi mięśni prostowników grzbietu.

Możliwe jest pozbycie się nagromadzonego tłuszczu z brzucha, bioder, piersi (ginekomastia), pleców, ramion, pach, okolicy spojenia łonowego. Usunięty tłuszcz może być wykorzystany do odmładzania twarzy.

Obszary zabiegowe

 • talia
 • brzuch
 • uda
 • kolana
 • plecy
 • ramiona
 • podbródek
 • ginekomastia u mężczyzn

Liposukcja ultradźwiękowa brzucha Vaser Lipo jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z użyciem liposukcji, ponieważ właśnie w tym obszarze dochodzi do nagromadzenia największej ilości tkanki tłuszczowej, którą trudno usunąć innymi metodami. Vaser Lipo jest urządzeniem umożliwiającym dużą precyzję i odsysanie tłuszczu z różnych obszarów, dlatego równie pożądanym zabiegiem jest liposukcja ultradźwiękowa na podbródek, ramiona czy kolana.

Liposukcja ultradźwiękowa Warszawa - opis zabiegu

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo jest nazywana również liposukcją kawitacyjną, ponieważ podczas procedury dochodzi do kawitacji wywołanej przez fale ultradźwiękowe. Do tkanki podskórnej podawany jest płyn znieczulający (znieczulenie nasiękowe). Następnie znieczulony obszar poddaje się działaniu ultradźwięków. Urządzenie generuje drgania o wysokiej częstotliwości (fale ultradźwiękowe), co umożliwia odseparowanie tkanki tłuszczowej, a później jej przetworzenie w emulsję. Tłuszcz w postaci emulsji jest łatwo usuwany przy pomocy specjalnej kaniuli do odsysania. Podczas procesu gojenia dochodzi do wygładzenia skóry, a uzyskiwany efekt jest bardzo naturalny.

Etapy zabiegu:

Znieczulenie

Rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Proces gojenia ciała

Atuty liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo nie uszkadza okolicznych tkanek, nerwów i naczyń, co przyspiesza czas rekonwalescencji. Dodatkowym atutem zabiegu jest obkurczenie i ujędrnienie skóry, niemożliwe do uzyskania w przypadku tradycyjnej liposukcji w trakcie jednej procedury oraz fakt, że liposukcja ultradźwiękowa brzucha oraz innych obszarów ciała jest prawie bezbolesna i wykazuje małe ryzyko powikłań.

Efekty liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i postępują wraz z gojeniem się tkanek. Ostateczne wyniki będą widoczne po około 2-3 miesiącach od przeprowadzenia zabiegu.

Przebieg zabiegu

1. Obszar zabiegowy znieczulany jest specjalnym roztworem soli fizjologicznej w połączeniu z lekami znieczulającymi, aby skutecznie uśmierzyć ból i obkurczyć okoliczne naczynia krwionośne.

2. Następnie w obszarze zabiegowym wykonuje się małe nacięcia, przez które wprowadza się niewielką sondę emitującą energię ultradźwięków. Ultradźwięki mają za zadanie rozpuścić komórki tłuszczowe, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek.

3. W kolejnym etapie upłynnione komórki tłuszczowe wraz z roztworem znieczulającym są odsysane za pomocą specjalnej kaniuli.

4. Po zabiegu w miejscu nacięć lekarz zakłada delikatne szwy i ochrania rankę opatrunkiem. Następnie pacjent zakłada ubranko uciskowe, które należy nosić przez około 3 tygodnie po zabiegu.

Wymagane badania

Liposukcja ultradźwiękowa ( kawitacyjna) jest zabiegiem, przed którym konieczne będzie wykonanie odpowiednich badań takich jak: morfologia, oznaczenie grupy krwi, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, e\elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, bilirubina, ALAT, ASPAT.

Liposukcja ultradźwiękowa Warszawa - Ważne informacje

Do zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe, dożylne lub ogólne. Rekonwalescencja trwa około 14 dni. Zdjęcie szwów następuje w 7-8 dobie (jeśli są zakładane) po zabiegu. Zmiana opatrunków możliwa jest w drugiej dobie (kąpiel) oraz przy zdjęciu szwów.

Jak przygotować się do zabiegu Vaser Lipo?

 • Obowiązuje zakaz palenia na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zabiegu;
 • Obowiązuje zakaz zażywania aspiryny lub preparatów zawierających aspirynę na dwa tygodnie przed zabiegiem;
 • Należy zredukować spożywanie alkoholu na pięć dni przed zabiegiem;
 • Należy zgłosić pojawienie się przeziębienia, gorączki lub innych tego typu dolegliwości przed zabiegiem;
 • W dniu poprzedzającym oraz w dniu zabiegu rano należy używać wyłącznie antybakteryjnego mydła;
 • Na zabieg należy ubrać wygodne, ciemne, luźne ubrania. Bluzka powinna być zapinana na guziki, a nie wkładana przez głowę;
 • Należy zorganizować sobie transport z kierowcą na zabieg oraz po nim;
 • Bezwzględnie trzeba przestrzegać wyznaczonej przez lekarza diety: nic nie jeść od północy aż do zabiegu, płyny wyłącznie po północy wieczora poprzedzającego operację, dopuszczalne lekkie śniadanie w dniu zabiegu.

Ważne!

Zabieg może być wykonywany wyłącznie u osób dorosłych – w zależności od stanu zdrowia. Liposukcja kawitacyjna brzucha oraz innych obszarów nie powinna być wykonywana po dużej utracie masy ciała lub u pacjentów z dużymi rozstępami w obszarze brzucha. Metoda nie jest zalecana także u chorych z wyraźnym rozluźnieniem mięśni oraz cierpiących na znaczny nadmiar skóry. Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo nie zastępuje rutynowych ćwiczeń sprawnościowych. Po zabiegu należy kontynuować program fitness po oraz odbyć serię drenaży limfatycznych, laserowy masaż podciśnieniowy. Tego typu dodatkowa aktywność wzmocni efekty zabiegu oraz w przypadku drenażu, masażu limfatycznego ma duży wpływ na brak ewentualnych nierówności, które mogą powstać po zabiegu

Po zabiegu

Po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej pacjenci powinni nosić specjalne ubranko uciskowe, przez około trzy tygodnie. Pomaga ono w szybszym gojeniu się tkanek i kształtowaniu nowej sylwetki. Tuż po zabiegu zalecamy zaplanować dwunastogodzinny odpoczynek, a przez najbliższe dwa-trzy  tygodnie wstrzymać się od wykonywania ciężkich ćwiczeń, korzystania z basenu, sauny itp.

Bezwzględne przeciwskazania

 • nadmierna otyłość;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • choroby serca, płuc;
 • choroby układu krążenia, problemy naczyniowe;
 • zaburzenia endokrynologiczne;
 • toczeń rumieniowaty;
 • ciąża;
 • okres karmienia piersią.

Najważniejsze zalety zabiegu liposukcji ultradźwiękowej

 • efektywne rezultaty w ramach jednej procedury;
 • delikatna, minimalnie inwazyjna procedura wykorzystująca fale ultradźwiękowe;
 • selektywne rozbijanie małych lub dużych obszarów tkanki tłuszczowej;
 • możliwość usunięcia dużej ilości tkanki tłuszczowej podczas jednego zabiegu;
 • rzeźbienie ciała, poprawa wyglądu mięśni, wygładzenie powierzchni skóry.

VIDEO

 

 

 

Zadzwoń i umów się na konsultację tel. 22 760 33 77, 22 611 84 11

 

Call Now Button