Wolumetria twarzy – lifting policzków

komórki macierzyste odmładzanie

Nie tylko zmarszczki powodują, że twarz przestaje wyglądać młodo. Wraz z upływem czasu, w wyniku stopniowego zaniku tkanek podporowych, czyli tkanki chrzęstnej i kostnej, zmienia się także kształt twarzy. To m.in. wypukłe kości policzkowe sprawiają, że wyglądamy zdrowo, interesująco i dużo młodziej.

Na szczęście dzięki medycynie estetycznej możliwe jest poprawienie owalu twarzy i jej kształtu, a także podniesienie policzków i modelowanie rysów, czyli tzw. wolumetria lub inaczej mówiąc lifting wolumetryczny – a wszystko to bez użycia skalpela. Nowoczesne, nieinwazyjne zabiegi polegają na przywróceniu twarzy jej młodzieńczych kształtów przy użyciu kwasu hialuronowego.

Lifting wolumetryczny twarzy jest typowym zabiegiem odmładzającym, przeznaczonym dla osób, u których w miarę starzenia lub na skutek utraty wagi dochodzi do opadania tkanki tłuszczowej na kościach policzkowych. W efekcie „gubimy” policzki, które opadając tworzą tzw. „chomiki” i zaburzają linię brody, coraz wyraźniej zarysowują się także bruzdy nosowo-wargowe.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

DLACZEGO Z WIEKIEM TRACIMY KSZTAŁT TWARZY?

Dzieje się tak z kilku powodów. Po 40 roku życia znacznie zmniejsza się produkcja substancji budujących naszą skórę – kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu, co bezpośrednio przyczynia się do wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek. Z biegiem lat często zmniejsza się także ilość tkanki tłuszczowej podskórnej, która podpiera i uwypukla skórę na policzkach. Następują zmiany w szkielecie kostnym twarzy, stanowiącym podporę dla tkanek. W efekcie mięśnie tracą sprężystość, a twarz ulega spłaszczeniu.

Zmiany grawitacyjne obejmują opadające policzki, zaburzony owal oraz pogłębiającą się „dolinę” łez, czyli zagłębienia pod oczami. Pojawiają się pod nimi cienie, zapadają się skronie, następuje wyostrzenie rysów.

WOLUMETRIA – SPOSÓB NA ODZYSKANIE MŁODOŚCI

Lifting wolumetryczny twarzy przywraca dawną objętość i wypukłość policzkom, likwiduje zagłębienia oraz cienie pod oczami, a dzięki rzeczywistemu odtworzeniu podpory dla tkanek zostaje przywrócone prawidłowe napięcie skóry twarzy.

Wolumetria twarzy polega na korekcie objętości tkanek i przywróceniu im utraconej objętości za pomocą specjalnych wypełniaczy. Podniesienie policzków kwasem hialuronowym pozwala na wypełnienie zapadniętych miejsc, dodanie objętości policzkom, podniesienie skroni, wypełnienie doliny łez. Po zabiegu następuje ogólne podniesienie tkanek i poprawa owalu twarzy, która od razu wygląda na dużo młodszą.

Lifting wolumetryczny w subtelny i naturalny sposób umożliwia odtworzenie dawnego kształtu twarzy. Równocześnie z wypełnieniem uzyskujemy wygładzenie zmarszczek, poprawę sprężystości i jędrności skóry.  Zabieg ten jest komfortowy i pozwala na uzyskanie naturalnych efektów. Bardzo ważne jest  dobranie sposobu do oczekiwań pacjenta oraz jego typu urody.

Wolumetria przeprowadzana w naszej klinice jest bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, do którego używamy tylko najlepszych sprawdzonych preparatów renomowanych firm, takich jak : StyleAge, Voluma Saypha.

Call Now Button