Wolumetria twarzy – lifting policzków

komórki macierzyste odmładzanieModa na słowiańskie rysy nadal trwa! Wypukłe kości policzkowe sprawiają, że wyglądamy zdrowo, interesująco i dużo młodziej.

Polecamy modelowanie rysów twarzy bez skalpela, przy użyciu nowoczesnych nieinwazyjnych zabiegi, które polegają na przywróceniu twarzy jej młodzieńczych kształtów, rysów przy użyciu kwasu hialuronowego.

Okazuje się, że nie tylko zmarszczki powodują, że twarz nie wygląda już młodo. Z czasem zmienia się także cała objętość twarzy w wyniku stopniowego zaniku tkanek podporowych dla skóry twarzy.

Modelowanie twarzy jest typowym zabiegiem odmładzającym, przeznaczonym dla osób, u których w miarę starzenia lub na skutek utraty wagi dochodzi do opadania tkanki tłuszczowej na kościach policzkowych, w związku z czym twarz traci młodzieńczy kształt.

Nie tylko gubimy przez to policzki, ale wyraźnie zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe, oraz dolna część policzków osuwająca się poniżej linii dolnej szczęki czyli owal i broda.  Po 40 roku życia zmniejsza się produkcja substancji budujących naszą skórę – kwasu hialuronowego, elastyny, kolagenu, z tego powodu skóra staje się wiotka i pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Z biegiem lat często zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej podskórnej, która podpiera i uwypukla skórę na policzkach. Nastepują zmiany w szkielecie kostnym twarzy, które prowadzą do jej spłaszczenia co powoduje dodatkową utratę podpory dla tkanek twarzy – mięśnie tracą sprężystość i zaczyna zanikać tkanka tłuszczowa podtrzymująca policzki.

Obserwujemy to jako „zmiany grawitacyjne”. Pogłębiająca się dolina łez, opadające policzki, zaburzony owal. Na twarzy pojawiają się cienie pod oczami, zapadają się skronie, następuje wyostrzenie rysów.

I tu z pomocą przychodzą  zabiegi wolumetryczne, w sposób czarodziejski przywracające dawną objętość i wypukłość policzkom, likwidujące zagłębienia policzków, likwidujące cienie pod oczami , które dzięki rzeczywistemu odtworzeniu podpory dla tkanek policzków przywracają prawidłowe napięcie skóry twarzy.

Odmładzanie kwasem hialuronowym polega na wypełnieniu zapadniętych miejsc, dodanie objętości policzkom, podniesienie skroni, wypełnienie doliny łez, podniesienie owalu.

Optymalny efekt to subtelne, naturalne odtworzenie dawnego kształtu twarzy. Równocześnie z wypełnieniem uzyskujemy wygładzenie zmarszczek, poprawę sprężystości i jędrności skóry.  Zabieg ten jest komfortowy i pozwala na uzyskanie naturalnych efektów. Bardzo ważne jest  dobranie sposobu do oczekiwań pacjenta oraz jego typu urody.

Do zabiegów konturowania twarzy używamy tylko najlepszych sprawdzonych preparatów renomowanych firm takich jak : StyleAge, Juvederm Voluma, Emervel Voluma.

Zapisz

Zapisz

Zapisz