Powiększanie ust

powiększanie ustPowiększanie ust polega na poprawie ich kształtu, wyrównaniu asymetrii, nadaniu im odpowiedniej wielkości, nie zakłócając przy tym naturalnych proporcji twarzy.

Zabieg powiększania ust oraz modelowania, to jeden z najprostszych sposobów na subtelną poprawę ich wyglądu. Dzięki zabiegowi powiększania ust rysy twarzy mogą stać się bardziej subtelne i kobiece.  Zabieg powiększania ust polecamy osobom, które chciałyby uzyskać wymarzony kształt i wielkość ust przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Na zabieg powiększania ust coraz częściej decydują się nie tylko kobiety dojrzałe, których usta tracą wyrazisty kolor i kontur, lecz także młode dziewczyny,  które chcą delikatnie powiększyć lub poprawić kształt ust.

Najbardziej popularny, prosty i w pełni bezpiecznym sposobem na dodanie ustom objętości jest  kwas hialuronowy, czyli substancja, która jest obecna praktycznie we wszystkich organizmach żywych i odpowiada za magazynowanie wody, a w konsekwencji za utrzymanie  jędrności i nawilżenia.

Wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego podawany jest w taki sposób, żeby zachować naturalny kształt ust.  Precyzyjnie wstrzyknięty kwas hialuronowy odrobinę napnie delikatną skórę warg, doda im jędrności i subtelnie je powiększy dodając im objętości. Najważniejsze aby lekarz wykonał zabieg w taki sposób żeby efekt był naturalny.

Przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego można powiększyć lub wymodelować usta, ale na tym jego rola się nie kończy. U bardziej dojrzałych kobiet znacznie lepsze efekty wizualne przyniesie nie tylko samo powiększenie, ale raczej przywrócenie ustom jędrności i nawilżenia. O  ilość preparatu podanego dla uzyskania zamierzonego efektu zawsze decyduje lekarz.

Przy okazji zabiegu powiększania ust warto również zadbać o skórę nad górną wargą, na której dość często, na skutek starzenia pojawiają się nieestetyczne zmarszczki zlokalizowane  wokół ust (tzw. zmarszczki palacza) oraz tam gdzie usta tracą wyraźny kontur. Kwas hialuronowy zastosowany w tej okolicy podkreśli kontur, wypełni drobne zmarszczki uwidocznione nad górną wargą.

Powiększanie ust – popularne metody:

  • Kwas hialuronowy, który jest w 100% bezpieczny dla organizmu i nie daje żadnych powikłań,
  • Ellance – polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy.  Preparat ten charakteryzuje się długą trwałością, utrzymuje się w skórze od 2 do 3 lat,
  • Własny tłuszcz – naturalny i najbardziej trwały wypełniacz, który utrzymuje się w skórze przez wiele lat.

Powiększanie ust - od czego zależy dobór preparatu?

Na rynku są dostępne różne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywane do powiększania ust.  Lekarz wykonujący zabieg dobiera preparat w zależności od potrzeb i tego, jakich efektów oczekuje pacjent. W naszej Klinice do powiększania ust używamy tylko preparaty sprawdzone, najwyższej jakości, renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu. Są to preparaty od wielu lat stosowane na rynku, które nie powodują żadnych efektów ubocznych.

Należą do nich produkty firmy StylAge® oraz Croma Saypha. Są to produkty opracowane i wyprodukowane z myślą o spełnieniu wszystkich kryteriów. Wyróżniają się one wysoką jakością kwasu hialuronowego, gwarantującą skuteczną korekcję.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak: powiększenie ust ( czerwieni wargowej),   modelowanie konturu ust , zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki  tz. “łuku Kupidyna” oraz nawilżenie warg.

Kwas hialuronowy stosowany do zabiegu powiększania ust jest plastyczny, dzięki czemu jest bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu końcowego.

Przebieg zabiegu?

Zanim lekarz przystąpi do zabiegu powiększania ust, aplikuje na czerwień wargową i w okolicę ust znieczulenie miejscowe preparatem w postaci maści lub kremu znieczulającego lub od razu stosuje mocniejszy rodzaj znieczulenia podając za pomocą iniekcji preparat znieczulający- lignokainę.

Kwas hialuronowy stosowany do powiększania i konturowania ust – ma postać bezbarwnego żelu, który w swoim składzie dodatkowo zawiera także lidokainę, dzięki czemu zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu kwasu hialuronowego w usta preparat natychmiast wiąże wodę i powiększa ich objętość oraz modeluje kontur. Usta wyglądają świeżo, zdrowo i mają subtelnie podkreślony kształt.

Czas trwania zabiegu

Zabieg powiększania ust wraz ze znieczuleniem trwa ok. 60 min i jest komfortowy dzięki zastosowaniu środków znieczulających.

Po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat.

Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Rezultat końcowy zabiegu powiększania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Trzeba mieć świadomość, że kwas hialuronowy przez około 2 tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, układa się, osiągając ostateczny rezultat. Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej w pewnym sensie odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

Kluczowe zalety

  • natychmiastowy efekt
  • elastyczne możliwości: od nawilżenia ust do powiększenia
  • biokompatybilność – zerowe ryzyko powikłań
  • zabieg jest prawie bezbolesny

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Długość efekt jest bardzo indywidualna, utrzymuje się średnio od 6  miesięcy nawet do dwóch lat.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, alergia na kwas hialuronowy, opryszczka

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Najlepiej wtedy, gdy nie mamy zaplanowanych ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaki.

Poznaj opinię naszych Pacjentów

Małgorzata

“Witam. Z czystym sumieniem daję maksymalną wysokość oceny. Byłam u Doktora na powiększaniu ust i jestem bardzo zadowolona. Obserwując Pana dr Romana Prończuka podczas zabiegu widać jest z jaką pasją on wykonuje swoją pracę. Piszę tą opinie, ponieważ miałam już raz powiększane usta i niestety pieniążki okazały sie wyrzucone w błoto. Pozdrowienia dla Pana Doktora :))”

Agnieszka

“Postanowiłam napisać tu opinię bo uważam, że jest bardzo dużo miejsc w Warszawie gdzie możemy tylko stracić pieniądze sama miałam takie doświadczenia minimalny efekt zabiegu a cena wysoka. I do tego uważam ze jak lekarz jest bardzo dobry to powinno się dawać info innym, i w drugą stronę również jak ktoś wam zrobi źle zabieg to pisać po co ktoś kto się nie zna ma zarabiać a nam robić ”krzywdę” Przechodząc do rzeczy do Pana doktora Romana Prończuka JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, chodzę ok. 2 lat robiłam przez ten czas botox rewelacja zero maski i zero zmarszczek. Bruzdy wargowo nosowe byłam bardzo zadowolona, później lekko powiększyłam dolną wargę ust i tu efekt niesamowity usta naturalne ale widać było efekt i na pewno ten i inne zabiegi znów zrobię jak się wchłonie kwas hialurynowy i botox bo to jest na 6 m-c. Naprawdę polecam! porównywałam inne miejsca i to jest jak dla mnie najlepsze! Pozdrawiam Agnieszka”.

Magda

” Szczerze polecam Pana Doktora Prończuka.Od koleżanki usłyszałam że doktor Prończuk zajmuje się Medycyną Estetyczną i powiększaniem ust. Postanowiłam skorzystać i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Doktor jest bardzo miły i profesjonalny widać, że ma duże doświadczenie. Naprawdę polecam”.