Powiększanie ust

powiększanie ust

Powiększanie ust polega na poprawie ich kształtu, wyrównaniu asymetrii, nadaniu im odpowiedniej wielkości, nie zakłócając przy tym naturalnych proporcji twarzy.

Wypełnianie i modelowanie ust to jeden z najprostszych sposobów na subtelną poprawę ich wyglądu. Dzięki tej metodzie rysy twarzy mogą stać się bardziej subtelne i kobiece. Zabieg polecamy osobom, które chciałyby uzyskać wymarzony kształt i wielkość warg przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Na powiększanie ust coraz częściej decydują się nie tylko kobiety dojrzałe, których wargi tracą wyrazisty kolor i kontur, lecz także młode dziewczyny, chcące delikatnie powiększyć lub poprawić kształt ust.

Wypełnianie ust to również dobry moment, żeby zadbać o skórę nad górną wargą, na której dość często, na skutek starzenia pojawiają się tzw. zmarszczki palacza, a kontur staje się niewyraźny. Wypełniacz zastosowany w tej okolicy podkreśli kontur i wypełni drobne zmarszczki uwidocznione nad górną wargą.

Powiększanie ust – popularne metody:

  • Kwas hialuronowy, który jest w stu procentach bezpieczny dla organizmu i nie daje żadnych powikłań,
  • Ellanse – polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy.  Preparat ten charakteryzuje się długą trwałością, utrzymuje się w skórze od dwóch do trzech lat,
  • Własny tłuszcz – naturalny i najbardziej trwały wypełniacz, który utrzymuje się w skórze przez wiele lat.

Najbardziej popularnym, prostym i w pełni bezpiecznym sposobem na dodanie ustom objętości jest  wypełnienie kwasem hialuronowym. To naturalna substancja obecna praktycznie we wszystkich organizmach żywych. Odpowiada ona za magazynowanie wody, a w konsekwencji za utrzymanie  jędrności i nawilżenia.

Na rynku są dostępne różne preparaty wykorzystywane do modelowania ust.  Lekarz wykonujący zabieg dobiera preparat w zależności od potrzeb i tego, jakich efektów oczekuje pacjent. W naszej Klinice używamy tylko sprawdzonych preparatów najwyższej jakości, renomowanych firm. Gwarantują one bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu. Są to preparaty od wielu lat stosowane na rynku i nie powodują żadnych efektów ubocznych.

Należą do nich produkty firmy StylAge® oraz Croma Saypha. Są to produkty opracowane i wyprodukowane z myślą o spełnieniu wszystkich kryteriów. Wyróżniają się one wysoką jakością, gwarantującą skuteczną korekcję.

Przy użyciu preparatu można powiększyć lub wymodelować usta, ale na tym jego rola się nie kończy. U bardziej dojrzałych kobiet znacznie lepsze efekty wizualne przyniesie nie tylko samo powiększanie ust, ale raczej przywrócenie ustom jędrności i nawilżenia. O  ilość preparatu podanego dla uzyskania zamierzonego efektu zawsze decyduje lekarz.

Innym, równie naturalnym sposobem na wypełnianie ust jest zastosowanie własnego tłuszczu pacjentki. Zazwyczaj pobiera się w tym celu ok. 20-30 ml tkanki tłuszczowej z fałdu na brzuchu, a następnie przygotowuje ją do podania zgodnie z odpowiednimi procedurami. Dodatkową korzyścią jest pozbycie się nadprogramowego tłuszczu z brzucha, dlatego warto zastanowić się przed tą procedurą, czy nie wykorzystać materiału od razu do innych zabiegów, takich jak np. wygładzanie zmarszczek czy wypełnianie biustu. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i czas. Powiększanie ust własnym tłuszczem jest w pełni bezpieczne, ponieważ znosi ryzyko wystąpienia alergii. Daje także wspaniałe efekty, które utrzymują się nawet do kilku lat.

Modelowanie ust można wykonać poza tym uznaną i lubianą przez pacjentki metodą z użyciem Ellanse – nowoczesnego wypełniacza na bazie polikaprolaktonu. Unikalny skład tego preparatu w połączeniu z tkanką pacjenta tworzy unikalny, niemal naturalny implant, który utrzymuje się w skórze od 12 miesięcy do nawet trzech lat. Dzięki swoim właściwościom Ellanse jest w stanie wypełnić nawet bardzo głębokie zmarszczki i bruzdy.

POWIĘKSZANIE UST - OD CZEGO ZALEŻY DOBÓR METODY I PREPARATU?

W naszej klinice dostępne jest szeroka gama preparatów do modelowania ust z zawartością kwasu hialuronowego, lekarz dobiera go w zależności od potrzeb oraz tego, jakich efektów oczekuj pacjent. Używamy tylko preparatów najwyższej jakości, renomowanych firm, które istniej,ą na rynku od bardzo wielu lat, są sprawdzone przez wielu lekarz i gwarantują bezpieczeństwo zabiegu powiększania ust oraz maksymalną trwałość efektu.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak suchość warg, modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia “łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Preparat jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu końcowego.

CZYM RÓŻNI SIĘ PRZEBIEG ZABIEGÓW?

Preparaty z kwasem hialuronowym, stosowane do wypełniania ust mają postać bezbarwnego żelu, który dodatkowo zawiera także lidokainę, dzięki czemu zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu preparatu natychmiast wiąże on wodę i powiększa objętość warg oraz modeluje kontur. Zanim lekarz przystąpi do zabiegu, aplikuje na czerwień wargową i w okolicę ust znieczulenie miejscowe preparatem w postaci maści lub kremu znieczulającego lub od razu stosuje mocniejszy rodzaj znieczulenia, podając za pomocą iniekcji preparat znieczulający – lidokainę. Cały zabieg trwa niecałą godzinę.

Wypełnianie ustjest praktycznie bezbolesne, jednak u wrażliwych osób można również zastosować miejscowe znieczulenie. Wypełniacz jest wprowadzany na odpowiednią głębokość za pomocą cienkich kaniul. Lekarz wykonuje następnie delikatny masaż okolicy, w której wykonywany jest zabieg, aby preparat we właściwy sposób rozmieścił się w tkankach. Cała procedura trwa do pół godziny.

Modelowanie ust własnym tłuszczem jest poprzedzone pobraniem tkanki tłuszczowej, co wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu. Następnie po odpowiednim przygotowaniu materiału biologicznego, jest on podawany w usta w podobny sposób jak inne wypełniacze. Zabieg trwa od 40 minut do godziny.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegach powiększania ust mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji, tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat.

Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu dwóch dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Efekt zabiegu wypełniania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Trzeba mieć świadomość, że wypełniacze przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowują się do struktury skóry, więc na ostateczny rezultat trzeba cierpliwie poczekać.

DLACZEGO WARTO ZDCYDOWAĆ SIĘ NA MODELOWANIE UST?

Usta są istotnym elementem naszej twarzy. Pełne, jędrne i nawilżone przyciągają uwagę, stanowią obiekt pożądania kobiet i mężczyzn. Mówią też wiele o nas samych. Zdradzają naszą kondycję zdrowotną, nastrój i nastawienie do życia, bo wielokrotnie wyrażana radość, smutek czy złość odznacza się w tym miejscu, tworząc zmarszczki. Usta wskazują także na nasz wiek. Nic dziwnego, że chcemy, aby jak najdłużej zachowały piękny kształt, w czym pomogą zabiegi medycyny estetycznej. Modelowanie ust jest także idealnym wyborem dla osób, które od dawna zmagają się z różnymi defektami, takimi jak np. brak symetrii.

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Ze względu na możliwość wystąpienia ewentualnego obrzęku czy siniaków, modelowanie ust najlepiej zaplanować w czasie, gdy nie przewidujemy ważnych spotkań przez dwa – trzy dni.

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Długość efekt jest bardzo indywidualna, utrzymuje się średnio od 6  miesięcy nawet do dwóch lat.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża, okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, alergia na kwas hialuronowy, opryszczka

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Najlepiej wtedy, gdy nie mamy zaplanowanych ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaki.

Poznaj opinię naszych Pacjentów

Małgorzata

“Witam. Z czystym sumieniem daję maksymalną wysokość oceny. Byłam na powiększaniu ust i jestem bardzo zadowolona. Obserwując Pana Doktora podczas zabiegu widać jest z jaką pasją on wykonuje swoją pracę. Piszę tą opinie, ponieważ miałam już raz powiększane usta i niestety pieniążki okazały sie wyrzucone w błoto. Pozdrowienia dla Pana Doktora :))”

Agnieszka

“Postanowiłam napisać tu opinię bo uważam, że jest bardzo dużo miejsc w Warszawie gdzie możemy tylko stracić pieniądze sama miałam takie doświadczenia minimalny efekt zabiegu a cena wysoka. I do tego uważam ze jak lekarz jest bardzo dobry to powinno się dawać info innym, i w drugą stronę również jak ktoś wam zrobi źle zabieg to pisać po co ktoś kto się nie zna ma zarabiać a nam robić ”krzywdę” Przechodząc do rzeczy w Klinice Prończuk JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, chodzę ok. 2 lat robiłam przez ten czas botox rewelacja zero maski i zero zmarszczek. Bruzdy wargowo nosowe byłam bardzo zadowolona, później lekko powiększyłam dolną wargę ust i tu efekt niesamowity usta naturalne ale widać było efekt i na pewno ten i inne zabiegi znów zrobię jak się wchłonie kwas hialuronowy i botox bo to jest na 6 m-c. Naprawdę polecam! porównywałam inne miejsca i to jest jak dla mnie najlepsze! Pozdrawiam Agnieszka”.

Magda

” Szczerze polecam Klinikę Prończuk. Od koleżanki usłyszałam, że jest to godne polecenia miejsce gdzie mogę wykonać m.in. powiększanie ust. Postanowiłam skorzystać i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Lekarze są bardzo mili i profesjonalni. Naprawdę polecam”.

Call Now Button