Powiększanie ust

powiększanie ustPowiększanie ust polega na poprawie ich kształtu, wyrównaniu asymetrii, nadaniu im odpowiedniej wielkości, nie zakłócając przy tym naturalnych proporcji twarzy. Zabieg powiększania ust oraz modelowania, to jeden z najprostszych sposobów na subtelną poprawę ich wyglądu. Dzięki temu zabiegowi powiększania ust rysy twarzy mogą stać się bardziej subtelne i kobiece.  Zabieg powiększania ust polecamy osobom, które chciałyby uzyskać wymarzony kształt i wielkość ust przy zachowaniu odpowiednich proporcji.

Na zabieg powiększania ust coraz częściej decydują się nie tylko kobiety dojrzałe, których usta tracą wyrazisty kolor i kontur, lecz także dziewczyny które chcą delikatnie powiększyć lub poprawić kształt ust.

Najbardziej popularny, prosty i w pełni bezpieczny sposób na dodanie ustom atrakcyjności jest  kwas hialuronowy, czyli substancja, która jest obecna praktycznie we wszystkich organizmach żywych i odpowiada za magazynowanie wody, a w konsekwencji za utrzymanie  jędrności i nawilżenia. Wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego podawany jest w taki sposób, żeby zachować naturalny kształt ust.  Precyzyjnie podany wstrzyknięty kwas hialuronowy odrobinę napnie delikatną skórę warg, doda im jędrności i subtelnie je powiększy dodając im objętości. Najważniejsze aby lekarz wykonał zabieg w taki sposób aby efekt był naturalny

Przy użyciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego można powiększyć lub wymodelować usta, ale na tym jego rola się nie kończy. U bardziej dojrzałych kobiet znacznie lepsze efekty wizualne przyniesie nie tylko samo powiększenie, ale raczej przywrócenie ustom jędrności i nawilżenia.  Ilość preparatu podanego dla uzyskania zamierzonego efektu zawsze dobiera lekarz.

Przy okazji zabiegu powiększania ust warto również zadbać o skórę nad górną wargą, na której na skutek starzenia pojawiają się nieestetyczne zmarszczki zlokalizowane  wokół ust (tzw. zmarszczki palacza) oraz traci wyraźny kontur. Kwas hialuronowy zastosowany w tej okolicy podkreśli kontur i wypełni drobne zmarszczki uwidocznione nad górną wargą.

Powiększanie ust – popularne metody:

  • Kwas hialuronowy, który jest w 100% bezpieczny dla organizmu i nie daje żadnych powikłań,
  • Ellance – polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy.  Preparat ten charakteryzuje się długą trwałością, utrzymuje się w skórze od 2 do 3 lat,
  • Własny tłuszcz – naturalny i najbardziej trwały wypełniacz, który utrzymuje się w skórze przez wiele lat.

Powiększanie ust - od czego zależy dobór preparatu?

Są różne preparaty z zawartością kwasu hialuronowego, lekarz dobiera preparat w zależności od potrzeb i tego, jakich efektów oczekujemy. W naszej Klinice używamy tylko preparatów najwyższej jakości renomowanych firm, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu i maksymalną trwałość efektu.

Należą do nich StylAge® Special Lips Lido, są to produkty opracowane i wyprodukowane z myślą o spełnieniu wszystkich kryteriów. Wyróżniają się one wysoką jakością kwasu hialuronowego, gwarantującą skuteczną korekcję.

Kwas hialuronowy jest odpowiedni do stosowania w każdym ze wskazań związanych z procesem starzenia się ust, takich jak modelowanie konturu, zwiększenie objętości warg, redukcja zmarszczek wokół ust, korekta rynienki podnosowej (w celu uwypuklenia “łuku Kupidyna”) oraz nawilżenie tkanki warg. Produkt jest elastyczny i bardzo łatwy do formowania, co ułatwia jego rozmieszczenie i uzyskanie zmysłowego, harmonijnego efektu

Przebieg zabiegu?

Zanim lekarz zastosuje pierwsze wkłucie, aplikuje znieczulenie miejscowe lub dentystyczne.  Preparat do powiększania i konturowania ust – ma postać żelu, zawiera także lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji (wstrzykiwaniu preparatu). Dodatkowa zawartość naturalnego antyoksydantu – mannitolu, opóźnia degradację kwasu hialuronowego, wydłużając tym samym okres jego utrzymywania się w ustach. Po podaniu żelu w usta preparat natychmiast wiąże wodę i powiększa ich objętość oraz modeluje kontur.

Czas trwania zabiegu

Zabieg trwa ok. 30 min i jest prawie bezbolesny.

Po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu, gdzie lekarz podawał preparat. Spokojnie, objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę. Rezultat końcowy zabiegu powiększania ust zależy od własnego kształtu i miękkości ust, podatności czerwieni wargowej.

Trzeba mieć świadomość, że kwas hialuronowy przez około 2 tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, układa się, osiągając ostateczny rezultat. Kwas hialuronowy wprowadzony w skórę jest dla niej odżywką – wiąże wodę, odbudowuje strukturę skóry, polepsza funkcjonowanie komórek. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i jędrna.

Kluczowe zalety

  • natychmiastowy efekt !!!
  • elastyczne możliwości: od nawilżenia do powiększenia
  • biokompatybilność – zerowe ryzyko powikłań
  • zabieg prawie bezbolesny

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Efekt utrzymuje się średnio od 6 – 9 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża, choroby autoimmunologiczne, alergia na kwas hialuronowy, opryszczka

Kiedy najlepiej umówić się na zabieg?

Najlepiej wtedy, gdy nie mamy zaplanowanych ważnych spotkań w ciągu najbliższych 2-3 dni, ze względu na ewentualny obrzęk lub siniaki.

Poznaj opinię naszych Pacjentów

Małgorzata

“Witam. Z czystym sumieniem daję maksymalną wysokość oceny. Byłam u Doktora na powiększaniu ust i jestem bardzo zadowolona. Obserwując Pana dr Romana Prończuka podczas zabiegu widać jest z jaką pasją on wykonuje swoją pracę. Piszę tą opinie, ponieważ miałam już raz powiększane usta i niestety pieniążki okazały sie wyrzucone w błoto. Pozdrowienia dla Pana Doktora :))”

Agnieszka

“Postanowiłam napisać tu opinię bo uważam, że jest bardzo dużo miejsc w Warszawie gdzie możemy tylko stracić pieniądze sama miałam takie doświadczenia minimalny efekt zabiegu a cena wysoka. I do tego uważam ze jak lekarz jest bardzo dobry to powinno się dawać info innym, i w drugą stronę również jak ktoś wam zrobi źle zabieg to pisać po co ktoś kto się nie zna ma zarabiać a nam robić ”krzywdę” Przechodząc do rzeczy do Pana doktora Romana Prończuka JESTEM BARDZO ZADOWOLONA, chodzę ok. 2 lat robiłam przez ten czas botox rewelacja zero maski i zero zmarszczek. Bruzdy wargowo nosowe byłam bardzo zadowolona, później lekko powiększyłam dolną wargę ust i tu efekt niesamowity usta naturalne ale widać było efekt i na pewno ten i inne zabiegi znów zrobię jak się wchłonie kwas hialurynowy i botox bo to jest na 6 m-c. Naprawdę polecam! porównywałam inne miejsca i to jest jak dla mnie najlepsze! Pozdrawiam Agnieszka”.

Magda

” Szczerze polecam Pana Doktora Prończuka.Od koleżanki usłyszałam że doktor Prończuk zajmuje się Medycyną Estetyczną i powiększaniem ust. Postanowiłam skorzystać i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Doktor jest bardzo miły i profesjonalny widać, że ma duże doświadczenie. Naprawdę polecam”.