Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa jest światowym liderem wśród systemów medycznych wykorzystujących technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to jedyna na świecie platforma medyczna RF, która umożliwia wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikronakłuwania z wykorzystaniem radiofrekwencji RF, jak i technik termo-koagulacyjnych, dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure, wyposażonej w elektrody igłowe.

Innowacyjność frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej polega na:

  • połączeniu działania: frakcjonowania skóry, fal radiowych z systemem 25 mikroelektrod;
  • silnym oddziaływaniu na energii w warstwie skóry właściwej bez uszkodzeń zewnętrznych w obrębie naskórka.

Skuteczność i bezpieczeństwo działania systemu radiofrekwencji mikroigłowej potwierdza certyfikat FDA.

Radiofrekwencja mikroigłowa – efekty

Efekt zabiegu to widoczne ujędrnienie skóry, poprawa jej napięcia w okolicach policzków i linii żuchwy. Intensywne oddziaływanie na struktury kolagenu wygładza powierzchnię blizn i rozstępów. Rf mikroigłowa doskonale sprawdza się również w przypadku świeżych blizn pooperacyjnych.

W jakim celu stosowana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja to zaawansowane technologicznie urządzenie doceniane na całym świecie, które oparte jest na synergicznym połączeniu kontrolowanych bipolarnych fal radiowych RF z minimalnie inwazyjnym systemem mikronakłuwania.

Zabieg frakcyjny mikroigłowy stosowany jest w standardowych programach liftingujących i ujędrniających, wykonywanych na twarzy, szyi i dekolcie. Frakcja mikroigłowa sprawdza się również na ciele w celu redukcji, blizn, rozstępów, poprawie jędrności skóry.

Mikronakłucia skóry stosuje się nie tylko w terapii cery dojrzałej w celu widocznego jej odmłodzenia, ujędrnienia, wygładzenia czy rozświetlenia. Zabieg RF mikroigłowa rekomenduje się w redukcji blizn, rozstępów, zmarszczek czy ubytków skórnych.

Mechanizm działania mikronakłuć systemem, polega na wywołaniu uszkodzeń skóry, których celem jest rozpoczęcie procesu gojenia i regeneracji skóry. Stymulowana mechanicznie i termicznie tkanka, jest prowokowana do procesów naprawczych i w konsekwencji doprowadza do odmłodzenia. Dlatego osobom, które w widoczny sposób chcą zapobiegać procesom starzenia skóry, polecana jest właśnie frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA Warszawa – ZASTOSOWANIE

  • Brzuch Radiofrekwencja mikroigłowa na brzuch jest zabiegiem wspomagającym odchudzanie i modelownia tej partii ciała. Pozwala na ujędrnienie wiotkiej skóry np: po ciąży. Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna technologia medycyny estetycznej, która może być stosowana w celu poprawy kondycji skóry, zmniejszenia cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii są skuteczne w redukcji obwodu brzucha i poprawie jego jędrności.

    Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, specjalista umieszcza specjalną igłę na skórze brzucha, a następnie przeprowadza ją przez skórę, za pomocą prądu wysokiej częstotliwości. Prąd radiowy nagrzewa tkanki podskórne, co powoduje skurcz włókien kolagenowych, a tym samym ich kurczenie się i ujędrnienie. Ponadto, radiowe fale powodują depolaryzację błony komórkowej, co prowadzi do pobudzenia procesów metabolicznych w komórkach tłuszczowych, a w efekcie do redukcji tkanki tłuszczowej.

    Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej na brzuch są bezbolesne i nieinwazyjne, a efekty są zauważalne już po pierwszej sesji. Liczba sesji oraz konkretny plan zabiegowy zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu skóry. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednią opcję i dostosować ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

  • RozstępyRadiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy polecana jest osobom zmagającym się z tego typu defektami skóry powstałymi w wyniku ciąży lub odchudzania.Radiofrekwencja mikroigłowa może być również skutecznym zabiegiem w redukcji rozstępów na skórze. Rozstępy są wynikiem przełamania włókien kolagenowych w skórze, co prowadzi do powstania pionowych lub poziomych linii na skórze, które mogą mieć różne kolory (od różowego do fioletowego).

    Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej pobudzają produkcję kolagenu w skórze, co pomaga ujędrnić i zregenerować uszkodzone włókna. Mikroigły, które są stosowane podczas zabiegu, docierają do głębszych warstw skóry, gdzie uwalniają energię radiową, która stymuluje produkcję kolagenu i pobudza procesy regeneracyjne.

    Zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej na rozstępy są bezbolesne, a efekty są zauważalne już po kilku sesjach. Liczba sesji oraz konkretny plan zabiegowy zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i jego stanu skóry. Przed podjęciem decyzji o zabiegu warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednią opcję i dostosować ją do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

  • BliznyRadiofrekwencja mikroigłowa na blizny pozwala wygładzić ich strukturę i wyraźnie zmniejszyć widoczność.
  • Okolice oczuRadiofrekwencja mikroigłowa pod oczy jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów, które można zastosować w tej delikatnej okolicy oka. Pozwala na redukcję zmarszczek mimicznych i grawitacyjnych.

JAK WYGLĄDA ZABIEG RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ?

Radiofrekwencja mikroigłowa rozpoczyna się od nałożenia kremu znieczulającego z lidokainą w obszarze wykonywania zabiegu. Po około 30-40 minutach od nałożenia kremu, skóra jest już wystarczająco znieczulona.Podczas zabiegu skóra dzielona jest na małe fragmenty wyznaczające obszar działania, po czym następuje przyłożenie do skóry głowicy z jednorazową, sterylna końcówką (na której umieszczonych jest kilkadziesiąt mikroelektrod, które po wbiciu w skórę emitują energię w postaci fal radiowych).

Następnym etapem jest wprowadzenie bardzo cienkich igieł na regulowaną przez operatora głębokość między 0,5 mm a 3,5 mm, emitując jednocześnie falę radiową, nagrzewająca tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. Frakcjonowanie następuje przy jednoczesnym podnoszeniu temperatury poprzez emitowane w tym samym czasie fale radiowe RF. Podczas rf mikroigłowej skóra nakłuwana jest kilkaset razy przy użyciu głowicy z różną ilością mikroelektrod. W przypadku twarzy jest to 25 mikroigieł, a w przypadku innych partii ciała 64 mikroigły.

W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych. Regeneracja skóry doprowadza do całkowitego odtworzenia naturalnej i w pełni funkcjonującej tkanki. Mimo oddziaływania dużą energią, oraz wielokrotnego uszkodzenia naskórka, podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej nie występuje krwawienie. Naczynia krwionośne są błyskawicznie koagulowane. Dlatego pacjenci z mocno rozszerzonymi naczyniami i rumieniem kwalifikują się do zabiegu RF.

Na czas gojenia wpływa wiele czynników, takich jak np. precyzja z jaką wykonywany jest zabieg. Ważne jest zachowanie odstępów między nakłuciami, które powinny nakładać się na siebie. Regulowana jest również ilość podawanej energii, która wpływa na stopień uszkodzenia naskórka.

Podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej istotny jest stan ukrwienia i nawodnienia skóry. Ma to wpływ efektywność zabiegu, na to jak ciało poradzi sobie z urazem i w efekcie wpływa na proces gojenia.

Zalety frakcyjnego systemu mikroigłowego

  • Szybka rekonwalescencja oraz mniejsza bolesność podczas zabiegu, dzięki precyzyjnie kontrolowanej energii fal radiowych RF, dostarczanej wyłącznie w wybrany obszar oraz regulacja głębokości działania z dokładnością co do milimetra;
  • Optymalna termokoagulacja – idealnie dobrany dystans pomiędzy igłami pozwala korzystać z bipolarnej energii RF bez ryzyka nakładania się fal;
  • Precyzyjna i bezpieczna terapia – duża dowolność w regulacji parametrów zabiegu, pozwala dobrać ustawienia dla każdego pacjenta, tak aby każdy zabieg był skuteczny i bezpieczny;
  • Szybka i bezpieczna obsługa urządzenia;
  • Delikatna penetracja igieł Smooth Needling.

Radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny?

Osoby, które chcą poddać się odmładzaniu, często zastanawiają się, czy lepszym wyborem będzie radiofrekwencja mikroigłowa czy laser frakcyjny. Oba zabiegi są podpbne, ale istotna różnica dotyczy sposobu oddziaływania na tkankę, ryzyka wystąpienia powikłań oraz długości okresu rekonwalescencji po zabiegu.

W związku z tym radiofrekwencja mikroigłowa Secret RF działa jedynie na skórę właściwą, nie dokonujemy złuszczania naskórka, dzięki czemu czas rekonwalescencji pozabiegowej skrócony jest do minimum i trwa 1-2 dni. Ponadto frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową można przeprowadzać bez ograniczeń związanych z porą roku, nie wykluczając okresu silnej ekspozycji skóry na słońce, a także na skórę opaloną.

Doświadczenia kliniczne wskazują na wysoką skuteczność rf mikroigłowej. Warto jednak podkreślić, że oba zabiegi mogą się doskonale uzupełniać. Na przykład przy usuwaniu blizn dobrze jest najpierw wykonać zabieg laserem frakcyjnym, a dopiero po 4-6 tygodniach radiofrekwencję mikroigłową Scarlet RF.

Radiofrekwencja RF kontra HIFU

Laser rf frakcyjny mikroigłowy ma inny mechanizm działania niż HIFU. Cechą wspólną urządzeń wykorzystujących prądy wysokiej częstotliwości w celach estetycznych jest zmieniający się potencjał elektryczny głowic, którymi oddziałujemy na tkankę. W przypadku urządzeń wykorzystujących radiofrekwencję RF dochodzi do silnego przegrzania skóry i tkanki podskórnej, co w konsekwencji prowadzi do częściowego uszkodzenia struktur białkowych. W wyniku działania naturalnych procesów naprawczych przebudowuje się sieć włókien zrębu skóry, a to zwiększa jej napięcie i poprawia gęstość.

Z kolei technologia HIFU jest liderem w dziedzinie mało inwazyjnych zabiegów liftingujących. Dochodzi tutaj do ingerencji w skórę i tkankę podskórną w postaci kontrolowanego oparzenia bez widocznego efektu ubocznego na powierzchni skóry. Po tym zabiegu można bezpośrednio nałożyć makijaż i wrócić do codziennych zajęć. Po zabiegu HIFU pod skórą zostają drobne, niewidoczne blizny powstałe w wyniku gojenia. Selektywne podgrzanie tkanek zachodzi tu dzięki skupieniu fali ultradźwiękowej. HIFU jest nieszkodliwe dla powierzchni skóry, lecz doprowadza do kontrolowanego uszkodzenia termicznego w tkankach znajdujących się głębiej. Kontrolowane oparzenia skracają włókna kolagenowe i wzbudzają procesy naprawcze.

Reasumując, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa RF i HIFU dobrze się uzupełniają. Zabieg RF działa bardziej w kierunku poprawy jakości skóry, jej napięcia i jędrności oraz przebudowy, z kolei zabieg HIFU sprawdzi się lepiej w liftingu skóry twarzy i ciała, wyostrzeniu konturów twarzy, uniesieniu tzw. „chomików” czy podniesieniu linii brwi.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA - ZALECENIA PO ZABIEGU

Każde nakłucie i uszkodzenie skóry wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby nie doszło do zakażenia. Dlatego też zabieg wykonywany jest sterylnymi, jednorazowymi końcówkami, które są przeznaczone dla konkretnego pacjenta.

Pacjent po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania w domu. To przede wszystkim oczyszczanie skóry łagodnym płynem do mycia i delikatne suszenie jej jednorazowym ręcznikiem. Z uwagi na to, że skóra po zabiegu jest bardziej chłonna niz zwykle, należy stosować krem łagodzący, np. Cicalfate, Zinalfat, Bepanten oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną, tak często jak jest to wymagane.

Po około 7 dniach od zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej można wrócić do stosowania kosmetyków zawierających składniki aktywne. Po 3-4 tygodniach od zabiegu warto włączyć suplementację, w której znajdą się ważne składniki aktywne, jak: witamina C, B-komplex, A, D, E, K oraz pierwiastki: cynk, potas, magnez

Szczególną uwagę należy również zwrócić na częste mycie rąk. W pierwszych dniach po zabiegu Rf mikroigłowej należy zachować szczególne restrykcje dotyczące warunków higieny: zadbanie o to, aby pościel, poduszka i piżama były czyste, unikanie kontaktu ze zwierzętami.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA – REKONWALESCENCJA

Po zabiegu RF rumień utrzymuje się około 1-3 godziny, więc nie ma obawy o codzienne funkcjonowanie. Ból odczuwalny podczas zabiegu jest minimalny, niezależnie od stopnia wrażliwości pacjenta. Po zabiegu najszybciej goją się uszkodzenia na twarzy (w ciągu 48 godzin), najdłużej na udach, z powodu większej ingerencji (nawet do miesiąca).

WSKAZANIA DO ZABIEGU RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ:

  • Wolumetria objętościowa;
  • Poprawa struktury i kolorytu skóry;
  • Rozświetlenie i rozjaśnienie skóry;
  • Redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry;
  • Zmniejszenie porów;
  • Redukcja blizn potrądzikowych;
  • Leczenie rozstępów;
  • Leczenie trądziku, blizn;
  • Łagodzenie zmian naczyniowych.

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA – PRZECIWSKAZANIA:

Przeciwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej to ciąża, zaburzenia gojenia skóry (np. skłonność do blizn przerostowych), a także aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe i grzybicze).

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA PRZED I PO (EFEKTY):

Odmłodzenie skóry i poprawa jej jakości są widoczne praktycznie kilka dni po zabiegu. To skutek wycofania kolagenu pod wpływem regularnego urazu, który od razu daje efekt napięcia i ujędrnienia skóry.

Bezpośrednio po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej skóra jest zdecydowanie lepiej napięta, uzyskuje jednolity koloryt, znikają rozszerzone naczynia, drobne zmarszczki są wygładzone, widoczne jest podniesienie linii brwi.

Skóra po zabiegu staje się gładka, napięta, pory spłycone, wyrównuje się koloryt. Po kilku tygodniach od zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej zauważalna będzie poprawa gęstości skóry.

Można śmiało stwierdzić, że efekty obserwowane po zabiegu frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej Scarlet RF są spektakularne.

 

 

 

 

RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA – CENA

Cena zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej uzależniona jest od obszaru ciała i waha się od 600 zł do 2500 zł za wybraną strefę.

Call Now Button