Zamykanie naczynek na nogach, usuwanie żylaków

zamykanie naczynek na nogach

Zamykanie naczynek na nogach polega na usunięciu pojedynczych naczynek lub siatki naczyń widocznych pod powierzchnią skóry metodą laserową lub jeżeli naczynka przybiorą większe rozmiary to wówczas rekomendujemy zabieg skleroterapii kompresyjnej.

Popękane naczynka czy pojawiające się żylaki to nie tylko defekt natury estetycznej, wiąże się z nimi wiele dolegliwości, takich jak: uczucie „zmęczenia” nóg, skurcze nocne, obrzęki, pieczenie, czy zaburzenia krążenia. Objawy nasilają się w ciągu dnia i ustępują częściowo w trakcie chodzenia lub podczas odpoczynku.

Przed przystąpieniem do zabiegu istnieje możliwość oceny stanu naczyń za pomocą bezbolesnego badania, którym jest USG Doppler. Po takim badaniu lekarz zaleci dalsze postępowanie i dobierze odpowiednią metodą . Niestety, kiedy problem jest już widoczny nie wystarczy sama zmiana stylu życia i suplementy.

Należy pamiętać, że zapobieganie powstawaniu i rozwojowi żylaków jest przede wszystkim inwestycją w zdrowie nóg a nie tylko usunięciem defektu estetycznego.

Zamykanie naczynek na nogach to skuteczna i w pełni bezpieczna metoda, którą polecamy wszystkim osobom zmagających się z tym problemem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Proponujemy skuteczne metody