Wypełniacz biostymulujący długotrwały – modelowanie twarzy

dojrzala-skoraWypełniacze biostymulujące to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca unikalną opcję wyboru czasu trwania efektu zabiegowego. Wypełniacz ten tworzy nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii.

Wykorzystywana tutaj technologia Tunable Longevity Technology (technologia regulowanej długowieczności) została stworzona dla innowacyjnej, nowoczesnej i biokompatybilnej rodziny wypełniaczy skórnych, która oferuje natychmiastowy oraz stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat.

Wypełniacz biostymulujący do modelowania twarzy, składa się z mikrosfer polikaprolaktonu ( PCL ) zawieszonych w żelu kwasu hialuronowego. Jest to syntetyczny polimer, który stopniowo ulega biodegradacji w organizmie, a jego rozkład uwalnia cząsteczki stymulujące produkcję kolagenu. Dzięki temu wypełniacz na bazie PCL nie tylko wypełnia zmarszczki i modeluje owal twarzy, ale także pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Efekty zabiegu przy zastosowaniu wypełniacza biostymulującego utrzymują się dłużej niż w przypadku wypełniaczy opartych wyłącznie na bazie kwasu hialuronowego, a także może je kontrolować, dzięki czemu uzyskuje się naturalny i trwały efekt odmłodzenia.

Wypełniacz biostymulujący to bezpieczny produkt, wynika to z wysokiego profilu bezpieczeństwa jego składników oraz z długiej historii w wielu produktach medycznych oznakowanych CE i FDA. Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie wypełniaczy opartych na bazie PCL.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co to jest wypełniacz biostymulujący i jaki jest jego skład?

Głównym komponentem jest polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. Prostota tego wyjątkowego składu oraz zastosowane technologie powodują, że bezpieczeństwo oraz wydajność produktów na bazie PCL są przejrzyste i przewidywalne.

Co sprawia, że modelowanie twarzy wypełniaczem bistymulującym jest takie wyjątkowe?

Wypełniacz na bazie PCL posiada miękką, jedwabiście gładką strukturę i umożliwia komfort wstrzykiwania nawet przy użyciu małych igieł (27G). Ta specjalnie opracowana charakterystyka składu zapewnia optymalną biozgodność i w efekcie formowanie długotrwałego, wysokiej jakości szkieletu kolagenowego dla lepszej infiltracji tkanek. Wyjątkowość polega na tym, że struktura mikrosfer polikaprolaktonu (PCL) w połączeniu z naturalną tkanką powstałą wokół, tworzą natychmiastowy i długotrwający implant.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny wypełniaczy biostymulujących?

Podstawową różnicą pomiędzy produktami z rodziny wypełniaczy biostymulujących, która wpływa na długość utrzymywania się efektu pozabiegowego, jest początkowa długość pojedynczego łańcucha polimeru w obrębie mikrosfery. Zróżnicowanie jego początkowej długości zapewnia możliwość doboru i przewidywania czasu utrzymywania się efektu dla wszystkich produktów. Różnią się one tylko czasem trwania (STaT Technology™) efektu. Inne cechy produktów są takie same dla całej gamy wypełniaczy biostymulujących na bazie PCL.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny wypełniaczy biostymulujących PCL a innymi wypełniaczami skórnymi?

Unikalnymi korzyściami wynikającymi z zastosowania wypełniaczy biostymulujących PCL jest długo utrzymujący się rezultat, dostosowująca się do potrzeb trwałość oraz całkowita bioresorbowalność. Najlepsze połączenie wysokiej lepkości oraz wyjątkowej elastyczności wyróżnia preparaty biostymulujące PCL od bardziej płynnych i krótko trwających wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowo preparat na bazie PCL, stymuluje tworzenie nowej tkanki kolagenowej w przeciwieństwie do wypełniaczy HA, które tylko zwiększają objętość.

Zalety wypełniacza biostymulującego PCL

 • Unikalne opcje wyboru czasu trwania efektu zabiegowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta
 • Natychmiastowy i stabilnie utrzymujący się w czasie efekt od 12 miesięcy do 4 lat
 • Kontrolowana, przewidywalna i możliwa do regulacji całkowita bioresorbowalność z doskonałym profilem bepieczeństwa
 • Optymalna biozgodność i bezpieczeństwo, dzięki idealnie gładkim i okrągłym cząsteczkom
 • Miękka i jedwabiście gładka formuła
 • Bezpieczne składniki produktu, z długą historią bezpiecznego stosowania nieusieciowanych miękkich bioresorbowalnych medycznych polimerów polikaprolaktonu, składniki żelu natomiast są ogólnie uzane przez FDA jako bezpieczne
 • Niewymagane testy alergiczne, w związku z tym, iż nie są stosowane komponenty pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego ani ludzkiego
 • Unikalna elastyczność i optymalna lepkość stanowią dodatkową zaletę dla umiejscowienia implantu w zamierzonym miejscu.

Czy rozpad oznacza to samo co całkowita bioresorbowalność?

Rozpad jest czasami omyłkowo porównywany z bioresorbowalnością. Po tym, gdy produkt wypełnił swoje zadanie całkowitej bioresorbowalności oznacza jego całkowite usunięcie z ciała bez żadnych dodatkowych pozostałości. Dla porównania, materiały ulegające rozkładowi mogą pozostawić części produktów rozpadu w ciele przez wiele lat lub nawet stale, co może prowadzić do późnych komplikacji zapalnych.

Czy istnieią jakieś skutki uboczne stosowania wypełniczy na bazie PCL?

W trakcie badań klinicznych odnotowano częste i oczekiwane efekty uboczne wynikające z zastosowania iniekcji. Mogą wystąpić: obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie. Cała gama wypełniaczy biostymulujących PCL posiada oznaczenie CE dlatego jej bezpieczeństwo oraz zastosowanie są powszechnie uznane. Produkt spełnia wymagania wysokiej jakości europejskich norm bezpieczeństwa dla wyrobów medycznych do implantacji. AQTIS Medical™ jest producentem posiadającym certyfikat ISO-13485 i działającym zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi zapewnienia jakości.

Zastosowanie

Wypełniacz biostymulujący oferuje maksymalne możliwości korekcji dzięki połączeniu optymalnej lepkości, unikalnej elastyczności i jednorodnej strukturze. Z tego też względu produkty z rodziny wypełniaczy biostymulujących PCL mogą być stosowane w zabiegach upiększających dla różnorodnych wskazań zabiegowych:

 • korygowanie zmarszczek i fałdów
 • nadawanie objętości
 • modelowanie konturu
 • rzeźbienie twarzy

W jakich obszarach można zastosować wypełniacz biostymulujący

1. Uniesienie linii brwi
2. Modelowanie kości policzkowych
3. Powiększanie policzków
4. Spłycenie bruzd nosowo-wargowych
5. Modelowanie linii rzuchwy
6. Modelowanie podbródka
7. Kształtowanie brody
8. Korekta linii marionetki
9. Powiększanie, modelowanie ust
10. Korekta zmarszczek „palacza”
11. Korekta kształtu nosa
12. Modelowanie skroni

Call Now Button