Ellanse – modelowanie twarzy

dojrzala-skoraEllanse to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca unikalną opcję wyboru czasu trwania efektu zabiegowego. Ellansé™ tworzy nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii.

Wykorzystywana w Ellansé™ technologia Tunable Longevity Technology (technologia regulowanej długowieczności) została stworzona dla innowacyjnej, nowoczesnej i biokompatybilnej rodziny wypełniaczy skórnych, która oferuje natychmiastowy oraz stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat.

Ellanse to bezpieczny produkt, wynika to z wysokiego profilu bezpieczeństwa jego składników oraz z długiej historii w wielu produktach medycznych oznakowanych CE i FDA. Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników Ellansé™ oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie Ellansé™.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co to jest Ellanse i jaki jest jego skład?

Głównym komponentem Ellansé™ jest polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. Prostota tego wyjątkowego składu oraz zastosowane technologie powodują, że bezpieczeństwo oraz wydajność produktów z rodziny Ellansé™ są przejrzyste i przewidywalne.

Co sprawia, że modelowanie twarzy Ellanse™ jest takie wyjątkowe?

Ellansé™ posiada miekką, jedwabiście gładką strukturę i umożliwia komfort wstrzykiwania nawet przy użyciu małych igieł (27G). Ta specjalnie opracowana charakterystyka składu zapewnia optymalną biozgodność i w efekcie formowanie długotrwałego, wysokiej jakości szkieletu kolagenowego dla lepszej infiltracji tkanek. Wyjątkowość polega na tym, że struktura mikrosfer polikaprolaktonu (PCL) w połączeniu z naturalną tkanką powstałą wokół, tworzą natychmiastowy i długotrwający implant.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny Ellanse™?

Podstawową różnicą pomiędzy produktami z rodziny Ellansé™, która wpływa na długość utrzymywania się efektu pozabiegowego, jest początkowa długość pojedynczego łańcucha polimeru w obrębie mikrosfery. Zróżnicowanie jego początkowej długości zapewnia możliwość doboru i przewidywania czasu utrzymywania się efektu dla wszystkich produktów z rodziny Ellansé™.

Ellanse™-S, Ellanse™-M, Ellanse™-L and Ellanse™-E różnią się tylko czasem trwania (STaT Technology™). Inne cechy produktów są takie same dla całej rodziny Ellanse™.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny Ellanse™ a innymi wypełniaczami skórnymi?

Unikalnymi korzyściami wynikającymi z zastosowania Ellanse™ jest długo utrzymujący się rezultat, dostosowująca się do potrzeb trwałość oraz całkowita bioresorbowalność. Najlepsze połączenie wysokiej lepkości oraz wyjątkowej elastyczności wyróżnia Ellanse™ od bardziej płynnych i krótko trwających wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowo Ellanse™ stymuluje tworzenie nowej tkanki kolagenowej w przeciwieństwie do wypełniaczy HA, które tylko zwiększają objętość.

Zalety Ellansé™

 • Unikalne opcje wyboru czasu trwania efektu zabiegowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta
 • Natychmiastowy i stabilnie utrzymujący się w czasie efekt od 12 miesięcy do 4 lat
 • Kontrolowana, przewidywalna i możliwa do regulacji całkowita bioresorbowalność z doskonałym profilem bepieczeństwa
 • Optymalna biozgodność i bezpieczeństwo, dzięki idealnie gładkim i okrągłym cząsteczkom
 • Miękka i jedwabiście gładka formuła
 • Bezpieczne składniki produktu, z długą historią bezpiecznego stosowania nieusieciowanych miękkich bioresorbowalnych medycznych polimerów polikaprolaktonu, składniki żelu natomiast są ogólnie uzane przez FDA jako bezpieczne
 • Niewymagane testy alergiczne, w związku z tym, iż nie są stosowane komponenty pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego ani ludzkiego
 • Unikalna elastyczność i optymalna lepkość stanowią dodatkową zaletę dla umiejscowienia implantu w zamierzonym miejscu.

Czy rozpad oznacza to samo co całkowita bioresorbowalność?

Rozpad jest czasami omyłkowo porównywany z bioresorbowalnością. Po tym, gdy produkt wypełnił swoje zadanie całkowitej bioresorbowalności oznacza jego całkowite usunięcie z ciała bez żadnych dodatkowych pozostałości. Dla porównania, materiały ulegające rozkładowi mogą pozostawić części produktów rozpadu w ciele przez wiele lat lub nawet stale, co może prowadzić do późnych komplikacji zapalnych.

Czy istnieią jakieś skutki uboczne?

W trakcie badań klinicznych odnotowano częste i oczekiwane efekty uboczne wynikające z zastosowania iniekcji. Mogą wystąpić: obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie. Cała gama Ellanse™ posiada oznaczenie CE dlatego jej bezpieczeństwo oraz zastosowanie są powszechnie uznane. Ellanse™ spełnia wymagania wysokiej jakości europejskich norm bezpieczeństwa dla wyrobów medycznych do implantacji. AQTIS Medical™ jest producentem posiadającym certyfikat ISO-13485 i działającym zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi zapewnienia jakości.

Zastosowanie

Ellansé™ oferuje maksymalne możliwości korekcji dzięki połączeniu optymalnej lepkości, unikalnej elastyczności i jednorodnej strukturze. Z tego też względu produkty z rodziny Ellansé™ mogą być stosowane w zabiegach upiększających dla różnorodnych wskazań zabiegowych:

 • korygowanie zmarszczek i fałdów
 • nadawanie objętości
 • modelowanie konturu
 • rzeźbienie twarzy

w jakich obszarach można zastosować preparat Ellanse?

1. Uniesienie linii brwi
2. Modelowanie kości policzkowych
3. Powiększanie policzków
4. Spłycenie bruzd nosowo-wargowych
5. Modelowanie linii rzuchwy
6. Modelowanie podbródka
7. Kształtowanie brody
8. Korekta linii marionetki
9. Powiększanie, modelowanie ust
10. Korekta zmarszczek „palacza”
11. Korekta kształtu nosa
12. Modelowanie skroni

Call Now Button