Ellanse – modelowanie twarzy

dojrzala-skoraEllanse to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca unikalną opcję wyboru czasu trwania efektu zabiegowego. Ellansé™ tworzy nową erę innowacyjnych implantów do wstrzykiwania, łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, jak również stabilność jego utrzymywania, zaprojektowaną specjalnie na potrzeby medycyny estetycznej i chirurgii.

Wykorzystywana w Ellansé™ technologia Tunable Longevity Technology (technologia regulowanej długowieczności) została stworzona dla innowacyjnej, nowoczesnej i biokompatybilnej rodziny wypełniaczy skórnych, która oferuje natychmiastowy oraz stabilnie utrzymujący się w czasie rezultat od 12 miesięcy do 4 lat.

Ellanse to bezpieczny produkt, wynika to z wysokiego profilu bezpieczeństwa jego składników oraz z długiej historii w wielu produktach medycznych oznakowanych CE i FDA. Przewidywalna i kontrolowana całkowita bioresorbowalność składników Ellansé™ oraz ich cenne właściwości zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i efektywność całej rodzinie Ellansé™.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co to jest Ellanse i jaki jest jego skład?

Głównym komponentem Ellansé™ jest polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer, które są zawieszone w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. Prostota tego wyjątkowego składu oraz zastosowane technologie powodują, że bezpieczeństwo oraz wydajność produktów z rodziny Ellansé™ są przejrzyste i przewidywalne.

Co sprawia, że modelowanie twarzy Ellanse™ jest takie wyjątkowe?

Ellansé™ posiada miekką, jedwabiście gładką strukturę i umożliwia komfort wstrzykiwania nawet przy użyciu małych igieł (27G). Ta specjalnie opracowana charakterystyka składu zapewnia optymalną biozgodność i w efekcie formowanie długotrwałego, wysokiej jakości szkieletu kolagenowego dla lepszej infiltracji tkanek. Wyjątkowość polega na tym, że struktura mikrosfer polikaprolaktonu (PCL) w połączeniu z naturalną tkanką powstałą wokół, tworzą natychmiastowy i długotrwający implant.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny Ellanse™?

Podstawową różnicą pomiędzy produktami z rodziny Ellansé™, która wpływa na długość utrzymywania się efektu pozabiegowego, jest początkowa długość pojedynczego łańcucha polimeru w obrębie mikrosfery. Zróżnicowanie jego początkowej długości zapewnia możliwość doboru i przewidywania czasu utrzymywania się efektu dla wszystkich produktów z rodziny Ellansé™.

Ellanse™-S, Ellanse™-M, Ellanse™-L and Ellanse™-E różnią się tylko czasem trwania (STaT Technology™). Inne cechy produktów są takie same dla całej rodziny Ellanse™.

Jaka jest różnica pomiędzy produktami rodziny Ellanse™ a innymi wypełniaczami skórnymi?

Unikalnymi korzyściami wynikającymi z zastosowania Ellanse™ jest długo utrzymujący się rezultat, dostosowująca się do potrzeb trwałość oraz całkowita bioresorbowalność. Najlepsze połączenie wysokiej lepkości oraz wyjątkowej elastyczności wyróżnia Ellanse™ od bardziej płynnych i krótko trwających wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Dodatkowo Ellanse™ stymuluje tworzenie nowej tkanki kolagenowej w przeciwieństwie do wypełniaczy HA, które tylko zwiększają objętość.

Zalety Ellansé™

 • Unikalne opcje wyboru czasu trwania efektu zabiegowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta
 • Natychmiastowy i stabilnie utrzymujący się w czasie efekt od 12 miesięcy do 4 lat
 • Kontrolowana, przewidywalna i możliwa do regulacji całkowita bioresorbowalność z doskonałym profilem bepieczeństwa
 • Optymalna biozgodność i bezpieczeństwo, dzięki idealnie gładkim i okrągłym cząsteczkom
 • Miękka i jedwabiście gładka formuła
 • Bezpieczne składniki produktu, z długą historią bezpiecznego stosowania nieusieciowanych miękkich bioresorbowalnych medycznych polimerów polikaprolaktonu, składniki żelu natomiast są ogólnie uzane przez FDA jako bezpieczne
 • Niewymagane testy alergiczne, w związku z tym, iż nie są stosowane komponenty pochodzenia zwierzęcego, bakteryjnego ani ludzkiego
 • Unikalna elastyczność i optymalna lepkość stanowią dodatkową zaletę dla umiejscowienia implantu w zamierzonym miejscu.

Czy rozpad oznacza to samo co całkowita bioresorbowalność?

Rozpad jest czasami omyłkowo porównywany z bioresorbowalnością. Po tym, gdy produkt wypełnił swoje zadanie całkowitej bioresorbowalności oznacza jego całkowite usunięcie z ciała bez żadnych dodatkowych pozostałości. Dla porównania, materiały ulegające rozkładowi mogą pozostawić części produktów rozpadu w ciele przez wiele lat lub nawet stale, co może prowadzić do późnych komplikacji zapalnych.

Czy istnieią jakieś skutki uboczne?

W trakcie badań klinicznych odnotowano częste i oczekiwane efekty uboczne wynikające z zastosowania iniekcji. Mogą wystąpić: obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie. Cała gama Ellanse™ posiada oznaczenie CE dlatego jej bezpieczeństwo oraz zastosowanie są powszechnie uznane. Ellanse™ spełnia wymagania wysokiej jakości europejskich norm bezpieczeństwa dla wyrobów medycznych do implantacji. AQTIS Medical™ jest producentem posiadającym certyfikat ISO-13485 i działającym zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi zapewnienia jakości.

Zastosowanie

Ellansé™ oferuje maksymalne możliwości korekcji dzięki połączeniu optymalnej lepkości, unikalnej elastyczności i jednorodnej strukturze. Z tego też względu produkty z rodziny Ellansé™ mogą być stosowane w zabiegach upiększających dla różnorodnych wskazań zabiegowych:

 • korygowanie zmarszczek i fałdów
 • nadawanie objętości
 • modelowanie konturu
 • rzeźbienie twarzy

w jakich obszarach można zastosować preparat Ellanse?

1. Uniesienie linii brwi
2. Modelowanie kości policzkowych
3. Powiększanie policzków
4. Spłycenie bruzd nosowo-wargowych
5. Modelowanie linii rzuchwy
6. Modelowanie podbródka
7. Kształtowanie brody
8. Korekta linii marionetki
9. Powiększanie, modelowanie ust
10. Korekta zmarszczek „palacza”
11. Korekta kształtu nosa
12. Modelowanie skroni