Usuwanie i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

usuwanie zmarszczekUsuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym to bardzo szybka i bezpieczna metoda aby pozbyć się nieestetycznych oznak starzenia,  pojawiających się na skórze.

Bez względu na to czy Twoje potrzeby obejmują rewitalizację skóry, wygładzenie zmarszczek czy poprawę konturów twarzy lub ust – kwas hialuronowy sprawi, że już od razu po zabiegu. Twoje usta staną się bardziej wyraźne, policzki pełniejsze, zmarszczki na czole wygładzone a delikatna skóra wokół oka pozbawione cieni.

Rezultaty zabiegów usuwania zmarszczek kwasem widoczne są bowiem natychmiast. Zabieg jest procedurą szybką, skuteczną i nieinwazyjną, co minimalizuje okres rekonwalescencji. Możesz więc cieszyć się życiem bez konieczności robienia przerwy.

Dlaczego usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym cieszy się tak dużą popularnością?

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w organizmie człowieka. Pełni ważną rolę w regeneracji skóry – nadaje jej gładki, młody wygląd, utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność skóry oraz właściwy poziom nawilżenia. Posiada również zdolność do absorpcji i zatrzymywania w skórze wody.

Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego maleje – między 40  a 50 rokiem życia jego utrata sięga nawet 50 procent. To właśnie jest główną przyczyną utraty jędrności skóry, policzki i kości policzkowe zapadają się, zmienia się kształt żuchwy – twarz traci idealny kontur. Brak nawilżenia wpływa również na pojawienie się zmarszczek i nieestetycznych bruzd.

 

Zastosowanie kwasu hialuronowego w odmładzaniu twarzy

Aby zapobiec pojawianiu się zmarszczek i bruzd od dawna do tego celu  stosuje się kwas hialuronowy.

Najskuteczniejszą metodą są zabiegi polegające na iniekcji kwasu w formie żelu, uznawane za jedne z bezpieczniejszych sposobów poprawy wyglądu – oczywiście podane wyłącznie przez lekarza. 

Z uwagi na to, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem a produkty użyte do zabiegu, spełniają najwyższe standardy jakości, do minimum ograniczone jest ryzyko pojawienia się efektów niepożądanych, takich jak np: alergie.

Dostępne są różnorodne produkty, przeznaczone do konkretnych obszarów twarzy i ciała, jak np: produkty modelujące wykorzystywane w zabiegach wolumerycznych: konturowanie kształtu twarzy, dodanie jej objętości, modelowanie policzków, powiększanie ust.

Efektem zabiegu jest również odmłodzenie twarzy, która z uwagi na zanik tkanki tłuszczowej staje się wiotka i zapadnięta. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane są na różnych partiach ciała, głównie na policzkach, ustach i kącikach ust, fałdach nosowo – wargowych, dłoniach.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co można poprawić dzięki działaniu kwasu hialuronowego?

Górna część twarzy

1. Redukcja poziomych zmarszczek czoła
2. Redukcja zmarszczek pionowych
3. Uniesienie linii brwi

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Środkowa część twarzy

4. Redukcja zmarszczki okołooczodołowych
5. Redukcja doliny łez i cieni pod oczami
6. Korekta kształtu nosa
7. Modelowanie policzków

Dolna część twarzy

8. Spłycenie fałdów nosowo-wargowych
9. Redukcja zmarszczek palacza
10. Poprawa konturu ust
11. Redukcja zmarszczek śmiechu
12. Spłycenie fałdów wargowo-bródkowych,
      uniesienie kącików ust.
13. Wypełnienie ust
14. Kształtowanie brody
Kwas hialuronowy służy również do rewitalizacji skóry całego ciała – Restylan Vital lub StylAge Hydramax. efektem zabiegu jest odmłodzenie, nawilżenie, uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, brzucha, pośladków.

Wypełnianie zmarszczek a bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy  jest najpopularniejszym wypełniaczem i w 100% bezpiecznym wypełniaczem, który w miarę upływu czasu samoistnie się wchłania.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest kaniulą – specjalną miękką, tępo zakończoną igiełką, która zmniejsza możliwość powstawania siniaków i obrzęku. Dzięki kaniuli zabieg jest bardzo delikatny i nie wymaga szczególnego znieczulenia.

Czas trwania: zabieg trwa około 30 minut.

Kluczowe zalety, czyli dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Ponieważ dobry stan powierzchni skóry, jej sprężystość i młodzieńczy wygląd, stopień odporności na działanie czynników atmosferycznych zawdzięczamy w ogromnym stopniu właśnie tej substancji.

Najważniejszą funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Co ważne, implanty kwasu hialuronowego zostają całkowicie wchłonięte i nie pozostaje po nich  żaden ślad poza nowo wytworzonym kolagenem, który na stałe spłyci zmarszczki.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Od czego zależy dobór preparatu?

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosowane sa one do wypełniania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, kości policzkowych czy okolic oczu. Duży wybór preparatów na rynku sprawia,  że można bardzo dobrze dopasować dany preparat do konkretnych potrzeb.

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Efekty działania utrzymują się z reguły przez okres od 8 do 12 miesięcy.