Usuwanie i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

usuwanie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to bardzo szybka i bezpieczna metoda na pozbycie się nieestetycznych oznak starzenia, które z wiekiem pojawiają się na skórze.

Bez względu na to, czy Twoje potrzeby obejmują rewitalizację skóry, usuwanie zmarszczek czy poprawę konturów twarzy lub ust – kwas hialuronowy sprawi, że od razu po zabiegu Twoje wargi staną się wyraźniejsze, policzki pełniejsze, zmarszczki na czole wygładzone, a delikatna skóra wokół oka pozbawiona cieni.

Wszystko dzięki temu, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym widoczne są natychmiast. Zabieg jest procedurą szybką, skuteczną i nieinwazyjną, co minimalizuje okres rekonwalescencji. Możesz więc cieszyć się życiem bez konieczności robienia przerwy.

Dlaczego usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym cieszy się tak dużą popularnością?

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w organizmie człowieka. Pełni ważną rolę w regeneracji skóry – nadaje jej gładki, młody wygląd, utrzymuje odpowiednie napięcie i elastyczność oraz właściwy poziom nawilżenia. Posiada również zdolność do absorpcji wody i zatrzymywania jej w skórze, dlatego tak dobrze sprawdza się w redukcji zmarszczek.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje – między 40 a 50 rokiem życia jego utrata sięga nawet 50 procent. To główna przyczyna utraty jędrności skóry, zapadania się policzki i kości policzkowych oraz zmiany kształtu żuchwy – twarz traci idealny kontur. Brak nawilżenia wpływa również na pojawienie się zmarszczek i nieestetycznych bruzd. Właściwości kwasu hialuronowego sprawiają, że zabiegi z jego użyciem są doskonałym sposobem na pozbycie się kurzych łapek, lwiej zmarszczki czy wypełnianie fałdów nosowo-wargowych.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w odmładzaniu twarzy

Stosowanie kwasu hialuronowego jest uznanym sposobem na likwidację zmarszczek, a także zapobieganie ich pojawianiu się. Najskuteczniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą metodą są zabiegi polegające na iniekcji kwasu w formie żelu, oczywiście wykonane wyłącznie przez lekarza. 

Z uwagi na to, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem, a produkty użyte do zabiegu, spełniają najwyższe standardy jakości, ryzyko efektów niepożądanych, takich jak np. alergie, ograniczone jest do minimum.

Dostępne są różnorodne produkty, przeznaczone do konkretnych obszarów twarzy i ciała, jak np. produkty modelujące wykorzystywane w zabiegach wolumetrycznych: konturowanie kształtu twarzy, dodanie jej objętości, modelowanie policzków, powiększanie ust.

Efektem zabiegu jest również odmłodzenie twarzy, która z uwagi na zanik tkanki tłuszczowej staje się wiotka i zapadnięta. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stosowane są na różnych partiach ciała, głównie w celu modelowania i powiększania ust, usuwania zmarszczek wokół oczu, jako wypełnienie fałdów nosowo-wargowych, a także na dłoniach.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co można poprawić dzięki działaniu kwasu hialuronowego?

Górna część twarzy

1. Redukcja poziomych zmarszczek czoła
2. Redukcja zmarszczek pionowych
3. Uniesienie linii brwi

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Środkowa część twarzy

4. Wypełnienie zmarszczek okołooczodołowych;
5. Redukcja doliny łez i cieni pod oczami;
6. Korekta kształtu nosa
7. Modelowanie policzków.

Dolna część twarzy

8. Wypełnienie fałdów nosowo-wargowych;
9. Likwidacja zmarszczek palacza;
10. Poprawa konturu ust;
11. Wygładzanie zmarszczek śmiechu;
12. Spłycenie fałdów wargowo-bródkowych,
      uniesienie kącików ust;
13. Wypełnienie ust;
14. Kształtowanie brody.
Kwas hialuronowy służy również do rewitalizacji skóry całego ciała – Restylan Vital lub StylAge Hydramax. Efektem zabiegu jest odmłodzenie, nawilżenie, uzupełnienie niedoborów kwasu hialuronowego skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, brzucha, pośladków.

Wypełnianie zmarszczek Warszawa a bezpieczeństwo

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzane przez lekarza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Substancja ta w miarę upływu czasu samoistnie się wchłania.

Przebieg zabiegu

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym przeprowadzany jest kaniulą – specjalną miękką, tępo zakończoną igiełką, która zmniejsza możliwość powstawania siniaków i obrzęku. Dzięki kaniuli zabieg jest bardzo delikatny i nie wymaga szczególnego znieczulenia. Cała procedura trwa trzydzieści minut.

Czas trwania: zabieg trwa około 30 minut.

Kluczowe zalety, czyli dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Dobry stan powierzchni skóry, jej sprężystość i młodzieńczy wygląd, stopień odporności na działanie czynników atmosferycznych to w ogromnym stopniu zasługa kwasu hialuronowego.

Jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Co ważne, implanty kwasu hialuronowego zostają całkowicie wchłonięte i nie pozostaje po nich żaden ślad poza nowo wytworzonym kolagenem, który na stałe spłyci zmarszczki.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Od czego zależy dobór preparatu?

Dostępne są różne rodzaje preparatów kwasu hialuronowego. Stosuje się je do usuwania zmarszczek o różnej głębokości oraz do wypełniania i modelowania konkretnych okolic twarzy np. ust, kości policzkowych czy okolic oczu. Duży wybór preparatów na rynku sprawia, że można dopasować preparat do konkretnych potrzeb.

Jak długo działa kwas hialuronowy?

Efekty działania utrzymują się z reguły przez okres od 8 do 12 miesięcy.

Call Now Button