Rewitalizacja skóry kwasem hialuronowym

Rewitalizacja skóry preparatem zawierającym kwas hialuronowy w specjalnej stabilizowanej formie, dzięki której dłużej utrzymuje się w tkankach.  Produkt ten zapewnia długotrwałe, głębokie nawilżenie skóry a także stymuluje ją do odbudowy, produkując nowe włókna kolagenu i elastyny. Rewitalizacja skóry preparatem na bazie kwasu hialuronowego przywraca wiotkiej skórze jej utraconą jędrność i elastyczność, rewitalizuje ją oraz ujędrnia co daje delikatny efekt liftingu. Preparat zawiera w składzie lignokainę, dzięki temu zabieg jest bardzo komfortowy.

Jeśli chcemy wyglądać młodziej, a jednocześnie zależy nam na tym aby zmiany w wyglądzie nie były przerysowane i zbyt widoczne.  Mezoterapia twarzy, to zabieg, który szybko poprawi kondycję skóry, jej napięcie i jędrność, a efekt końcowy będzie bardzo naturalny.

Zabieg zrewitalizuje nie tylko skórę twarzy ale również delikatną skórę szyi, dekoltu, ramion oraz dłoni a także na okolice trudne do korekcji, czyli wrażliwy obszar ust i oczu.

Preparaty do mezoterapii docierają tam, gdzie rozpoczyna się proces starzenia skóry. To zasługa unikalnej formuły stabilizowanego kwasu hialuronowego, który pobudza produkcję naturalnego kolagenu a w efekcie – długotrwale i w pełni rewitalizuje skórę.

Komu polecamy zabieg rewitalizacji

Mezoterapia, polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek preparatu. W zależności od miejsca podania preparatu można uzyskać różne pożądane efekty zabiegu.

Zabieg jest sprawdzony i mało inwazyjny potrafi poprawić jędrność skóry i jej głębokie nawilżenie.

Rewitalizację skóry twarzy poleca się zarówno osobom, które zauważają u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry, jak i tym, u których proces ten jest już bardziej zaawansowany. U osób z widocznymi oznakami starzenia zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów powtarzanych przez około 2-4 miesiące, natomiast aby podtrzymać rezultaty warto wykonać 2-3 zabiegi w ciągu roku. Osoby u których skóra jest jeszcze w dość dobrej kondycji wystarczy wykonanie nawet jednego zabiegu w ciągu roku aby zapobiec efektom starzenia. Preparat do mezoterapii jest podawany metodą iniekcji, która stymuluje fibroblasty znajdujące się w skórze do produkcji kolagenu i elastyny.

Zabieg mezoterapii  można wykonywać miejscowo, np: tylko na okolicę oka lub kompleksowo, na całą twarz, szyję, dekolt lub dłonie.

Przed zabiegiem mezoterapii

Na dwa dni przed planowanym zabiegiem, należy powstrzymać się od przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi, np: aspiryny, ponieważ zwiększają one ryzyko wystąpienia siniaków, krwiaków. Jeśli wiemy, że skóra jest szczególnie podatna na zasinienia, warto na dwa tygodnie przed zabiegiem mezoterapii należy przyjmować doustnie preparaty z arniką dostępne w aptece bez recepty lub smarować skórę kilka dni przed zabiegiem mezoterapii maścią z witaminą K. Gdy występuje skłonność do opryszczki , zarówno przed jak i po zabiegu należy przyjmować preparat Heviran lub Hascovir itp. Należy poinformować o tym lekarza wykonującego zabieg mezoterapii.

 

Przebieg zabiegu rewitalizacji

Pierwszy etap zabiegu to dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie skóry a następnie miejscowe znieczulenie obszaru poddanego mezoterapii kremem z zawartością lignokainy. Po upływie ok. 30-40 minut lekarz lub pielęgniarka przystępuje do podania preparatu w określone miejsce na skórze. Nakłucia są wykonywane cienką igłą w bardzo precyzyjny sposób.

Zabieg mezoterapii polega na wykonaniu kilku nakłuć śródskórnych punk po punkcie np: na skórze całej twarzy, szyi lub dekoltu. Na zakończenie zabiegu na skórę nakłada się krem przyspieszający regenerację Cicalfate, Zinalfate lub maść z antybiotykiem Argosulfan.

Czas trwania zabiegu mezoterapii ok 15-30 minut w zależności od wielkości obszaru + czas znieczulenia 30 min.

Po zabiegu Restylane Vital

Tuż po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, pokryta drobnymi grudkami, które wchłoną się następnego dnia. Jeżeli występuje skłonność do zasinień, po mezoterapii mogą wystąpić niewielki siniaki.  Z tego powodu warto zgłosić się na zabieg wtedy, kiedy mamy możliwość pozostać w domu 2-3 dni. Wówczas warto również nie planować ważnych spotkań. Zasinienia jeśli się już pojawią to widoczne są od razu po zabiegu. Na zasinienia polecamy preparat w żelu z arniką.
Preparat może zostać podany również metodą liniową przy użyciu kaniuli, wówczas zasinień na skórze nie będzie.
Dodatkowe zalecenia po zabiegu mezoterapii dla utrzymania optymalnych efektów:
 • należy pić odpowiednią ilość wody mineralnej, około 1,5litra
 • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Efekty zabiegu Restylane Vital

Pierwsze pozytywne zamiany, będą zauważalne tuż po wykonaniu zabiegu . Jednak pełne efekty mezoterapii z użyciem preparatu Restylane Vital widoczne będą po upływie tygodnia. Rewitalizacja skóry preparatem Restylan Skinboosters przyniesie najlepsze efekty, jeśli wykona się serię 2-4 zabiegów. Ilość proponowanych zabiegów Restylane Vital  Light zależy od indywidualnych potrzeb skóry.

Efekty uboczne

U niektórych pacjentów może pojawić się drobne siniaczki, obrzęk, lekki ból. Objawy te można zatuszować makijażem korekcyjnym i znikają samoistnie w przeciągu kilku dni. Zabieg przy użyciu mikrokaniuli, całkowicie elimuje ryzyko powstania siniaków.

Przeciwskazania

 • alergia na którąkolwiek z substancji zawartych w preparacie Restylan Vital
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • czynne infekcje
 • aktywna opryszczka
 • choroby autoimmunologiczne
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby układu odpornościowego
 • skłonność do blizn przerostowych
 • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi

Wskazania do zastosowania Restylane Vital

 • drobne zmarszczki
 • wiotka i przesuszona skóra
 • podtrzymanie efektu innych zabiegów medycyny estetycznej
 • rekonstrukcja włókien kolagenowych
 • likwidacja fotouszkodzeń skóry
 • spłycenie lub likwidacja blizn po trądziku

Efekty zabiegów

 • rewitalizacja  skóry twarzy i dogłębne nawilżenie skóry
 • wzrost elastyczności i napięcia skóry
 • poprawa jędrności i koloru skóry
 • produkcja nowego kolagenu i odbudowa istniejących włókien kolagenowych
Najlepsze rezultaty stosowania koncepcji Restylane Skinboosters uzyskuje się po 3 – 4 zabiegach.

Restylane Vital i Restylane Vital Light

Rewitalizacja skóry preparatem Restylan Vital jest skuteczną i efektywną alternatywą dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Zapewnia trwalsze efekty biofizyczne w porównaniu z niestabilizowanym kwasem hialuronowym. Wzmacnia elastyczność skóry i niweluje drobne zmarszczki. Daje długotrwały efekt rewitalizacji i nawilżenia skóry.

Call Now Button