VENUS LEGACY ujędrnianie ciałaDla urządzenia Venus Legacy nie ma znaczenia kształt ciała, odcień skóry, dieta czy trening.
Nadmierna wiotkość skóry to problem, który powstaje w wyniku zmniejszenia ilości produkowanego kolagenu i elastyny na skutek nieprawidłowej aktywności fibroblastów. Problem ten coraz częściej związany jest z nadmierną utratą kilogramów. Gwałtowny spadek masy ciała bardzo często wiąże się z pozostałością w postaci luźnej skóry w obwodzie brzucha, ud czy ramion. Odpowiedzią na brak jędrności i napięcia skóry jest zabieg Venus Legacy, którego technologia opiera się na wykorzystaniu multipolarnej fali radiowej (RF) z impulsowym polem magnetycznym.
Ta nowoczesna technologa, umożliwia bezinwazyjne kształtowanie sylwetki, ujędrnianie ciała, zwiększenie elastyczności skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg Venus Legacy odbywa się bez bólu, bez dyskomfortu oraz bez okresu rekonwalescencji.

Zapisz

Na czym polega Technologia 4D zastosowana w urządzeniu Venus Legacy?

Venus Legacy TM to pierwsze i jedyne urządzenie posiadające certyfikat FDA. Łączy w sobie technologię multipolarnej fali radiowej (RF) oraz metodę pulsacyjnego pola magnetycznego (PEMF), dzięki czemu działanie urządzenia odbywa się głębiej, co wpływa na zwiększenie cyrkulacji krwi.

Dodatkowo urządzenie posiada nową  technologię VariPulseTM (VP) oraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Rea Time Thermal Feedback). Zastosowanie wspomnianych technologii pozwala na wykonanie przy użyciu Venus Legacy TM bezpiecznych, bezbolesnych zabiegów charakteryzujących się doskonałymi rezultatami, których efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Urządzenie Venus Legacy pozwala na zassanie opracowywanego fałdu skóry z równoczesnym zastosowaniem radiofrekwencji. Użycie podciśnienia w wyraźny sposób zwiększa głębokość przenikania fal radiowych, tym samym równomiernie podnosząc temperaturę skóry, która powinna wynosić 39-42 stopni C.

Po osiągnięciu temperatury docelowej, następnym etapem jest dobranie odpowiedniej częstotliwości – ustawienia mocy RF ( fali radiowej ) oraz podciśnienia. Podczas całego zabiegu niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury tkanek.

Efekty biologiczne występujące w obrębie tkanek po zabiegu Venus Legacy, związane są z działaniem fal radiowych, które wywołują:

 • Ablacje tkanek – czyli niszczenie ścian komórek tłuszczowych, tak aby w konsekwencji uzyskać efekt wyszczuplenia
 • Koagulacji – podczas bezpośredniego oddziaływania na naczynia krwionośne, uzyskuje się zahamowanie krwawienia i hemostazę
 • Skrócenie włókien kolagenowych – pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych. Ujędrnienie ciała widoczne jest bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Zjawisko to można osiągnąć przy temperaturze na poziomie 60 stopni C. Taką temperaturę osiąga właśnie urządzenie Venus Legacy
 • Hipertermia – podgrzanie tkanek do niższych temperatur stymuluje fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych oraz może doprowadzić do uszkodzenia adipocytów a następnie do ich lipolizy czyli rozpadu niechcianych komórek tłuszczowych a następnie do ich wydalenia przez organizm w naturalnym procesie metabolizmu. Dlatego urządzenie Venus Legacy jest chętnie wybieranym zabiegiem w terapii cellulitu oraz usuwaniu lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

 

Technologia multipolarnej fali radiowej RF

W urządzeniu Venus Legacy zastosowano aż cztery nowoczesne technologie. Wielobiegunowe głowice zapewniają doskonałą i równomierną dystrybucję energii, co pozwala m.in. na szybkie i zauważalne obkurczenie skóry, ujędrnienie ciała, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, obrzęków oraz cellulitu.

 • Kurczenie się włókien kolagenowych
 • Pobudzenie do produkcji kolagenu
 • Lipoliza

Impulsowe pole magnetyczne

Technologia impulsowego pola magnetycznego 4D zastosowana w urządzeniu Venus Legacy zwiększa syntezę włókien kolagenowych i powoduje powstanie nowych naczynek krwionośnych. Ponadto dzięki technologii podciśnieniowej Vari Puls , zabieg urządzeniem Venus Legacy przyspiesza przepływ krwi oraz limfy w naczyniach, zapewniając lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek oraz likwidację obrzęków.

 • Pobudzenie do produkcji kolagenu
 • Tworzenie fibroblastów
 • Formowanie nowych naczyń krwionośnych

Technologia Vari - Pulse

Czwarta technologia wykorzystana w urządzeniu Venus Legacy – podnoszenia i jednoczesnego pomiaru temperatury tkanki w czasie rzeczywistym pozwala na stały kontakt głowicy ze skórą bez jej odrywania w czasie zabiegu, co niebywale zwiększa jego skuteczność.

 • Drenaż limfatyczny
 • Poprawa krążenia
 • Precyzyjna regulacja głębokości penetracji tkanki

Technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym ( Rea Time Thermal Feedback)

 • Graficzna prezentacja wzrostu temperatury
 • Wbudowany termometr
 • Ciągły kontakt rączki zabiegowej z tkanką

Venus Legacy to wielozadaniowy system, gwarantujący osiągnięcie efektów w krótkim czasie

Urządzenie Venus Legacy sprawdzi się w przypadku:
 • Redukcji cellulitu, konturowaniu, podniesieniu pośladków w celu uzyskania lepszego kształtu ciała
 • Redukcji trudnych do usunięcia poduszeczek tłuszczu w okolicach biustu
 • Redukcji obwodu ud i cellulitu dzięki czemu nogi stają się smuklejsze
 • Konturowaniu i napinaniu skóry brzucha, dzięki czemu staje się on bardziej płaski i napięty
 • Redukcji objętości przedramion, zwiększenie napięcia skóry tz. “motylków”, nieestetycznych nawisów wewnętrznej strony ramion
 • Zmniejszenie objętości podbródka oraz poprawa napięcia skóry
 • Poprawa napięcia, redukcja obrzęków w okolicy oka,
 • Wygładzania zmarszczek , ujędrnienia twarzy
 • Wysmuklenia okolicy kolan

Jak działa urządzenie Venus Legacy?

Venus Legacy jest to technologia umożliwiająca podniesienie temperatury w obszarze zabiegowym w sposób jednolity, wytwarzając kojącą i terapeutyczną matrycę przyjemnego ciepła na skórze. Efektem zabiegu jest kurczenie się włókien kolagenowych oraz stymulacja nowych włókien, a także tworzenie fibroblastów, naczyń krwionośnych i lipoliza. Ujędrnianie ciała, obkurczenie skóry, redukcja zmarszczek i cellulitu – to wszystko pojawia się w wyniku reakcji termicznej wywołanej wielobiegunowymi falami radiowymi, która powoduje w tkance stymulującą naturalną regenerację organizmu.

Ze względu na brak okresu rekonwalescencji zabieg Venus Legacy jest często wybieraną metodą wśród naszych klientek/ ów.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia zamierzonych rezultatów będzie się różnić u poszczególnych pacjentów, gdyż jest to uzależnione od stopnia zaawansowania problemu oraz indywidualnych predyspozycji.  Twarz wymaga przynajmniej 5 sesji, szyja od 5 – 8 zabiegów , na ciele zalecamy wykonanie 10 – 15 zabiegów. Zabieg trwa około 30-40 minut, zależnie od obszaru.

Kiedy będą widoczne pierwsze efekty?

Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu. Może wystąpić lekkie zaczerwienie skóry spowodowane podwyższoną temperaturą, objawy te jednak szybką mijają, bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do codziennych zajęć. Wyniki będą się nasilać coraz bardziej z każdym kolejnym zabiegiem.

 

Czy zabieg jest bezpieczny?

TAK zabieg jest całkowicie bezpieczny. Podczas zabiegu pacjent/ ka odczuwa jedynie bardzo przyjemne ciepło. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona – powodem tego jest jej silne rozgrzanie,  ale już po 1-2 godzinie zaczerwienienie znika bez śladu.

Call Now Button