Skleroterapia żylaków – kompresyjna, piankowa (leczenie)

Wiele osób cierpi na problemy krążeniowe i nie zawsze zdaje sobie sprawę, że dolegliwości te mogą nie być po prostu defektem estetycznym, lecz chorobą. Najczęstszy problem kończyn dolnych u kobiet to poza cellulitem tzw. „pajączki“.

Ocenia się, że poszerzone naczynka na nogach u 50% osób mogą być związane z Przewlekłą Niewydolnością Żylną – chorobą naczyń krwionośnych prowadzącą do żylaków i ryzyka do bardzo niebezpiecznej dla organizmu zakrzepicy.

W naszej Klinice zajmujemy się diagnostyką i leczeniem zaburzeń krążeniowych u osób predysponowanych do tego typu schorzeń ze względu na obciążenia dziedziczne lub tryb życia.

Konsultacja z lekarzem pozwoli ocenić stan naczyń krwionośnych i przewidzieć rokowanie dotyczące efektów leczenia. Konsultację zaleca się także osobom ze skłonnościami do obrzęków kostek i podudzi (“tzw. ciężkie nogi”) i osobom cierpiącym z powodu żylaków.

Zapisz

Zapisz

Zabieg - Skleroterapia kompresyjna, leczenie żylaków, pajączków żył kończyn dolnych

Na czym polega zabieg Skleroterapia kompresyjna?

Skleroterapia kompresyjna polega na podaniu środka farmakologicznego do wnętrza naczynia krwionośnego przy pomocy bardzo cienkiej igły.

Wywołany w ten sposób kontrolowany odczyn zapalny prowadzi w rezultacie do zamknięcia światła poszerzonego naczynia, które kurczy się i staje się mniej widoczne.

Dzięki zastosowaniu w połączeniu ze skleroterapią kompresjoterapii, proces zwłóknienia zachodzi szybciej, a zamknięcie żylaka jest trwałe.

W rezultacie możliwe jest częściowe lub nawet całkowite wchłonięcie zwłókniałego naczynia. Proces ten jest jednak zależny od średnicy żyły oraz stopnia zaawansowania choroby i trwać może od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Wspomniana kompresjoterapia to sposób leczenia uciskiem nosząc specjalną pończochę uciskową. Jest to jedn z najbardziej skutecznych metod stosowanych zarówno w profilaktyce i leczeniu objawów niewydolności żylnej. Pozwala hamować rozwój choroby oraz zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości.

Czy piankowanie żylaków jest bolesne?

Zabieg jest szybki i bezbolesny. Skuteczność po pierwszym zabiegu ok. 70-80 % . Po zabiegu nosi się przez kilka dni specjalne pończochy uciskowe. Leczone pajączki, drobne i średniej wielkości żylaki zanikają w ciągu od jednego do kilku tygodni , im większe naczynie tym dłużej zanika.

Jak przebiega gojenie?

Objawom gojenia początkowo towarzyszy mniejsze lub większe zaczerwienie, zasinienie, leczonej okolicy, które stopniowo ustępuje. Proponowana metoda w rękach doświadczonego lekarza jest bezpieczna, tańsza i często bardziej skuteczna niż techniki laserowe i dużo mniej obciążająca niż techniki chirurgiczne.

Czy wystepują jakieś działania niepożądane?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w miejscu zastosowania preparatu to: zaczerwienienia i siniaki, obrzęk, reakcje alergiczne na podany środek, przebarwienia, martwica tkanek.