Fotoodmładzanie IPL

fotoodmladzanie

Fotoodmładzanie IPL to unikalna nieinwazyjna procedura, pozwalająca na kompleksowe odmłodzenie skóry przy pomocy nowoczesnego impulsowego źródła światła IPL, bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego trybu życia.

Fotoodmładzanie intensywnym źródłem światła, polega na zastosowaniu niekoherentnego, pulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Urządzenie, które generuje takie pulsy intensywnego światła to IPL lub VPL.

Fotoodmładzanie twarzy jest kuracją uniwersalną, ponieważ w trakcie jednej procedury usuwa drobne zmiany naczyniowe, przebarwienia posłoneczne, piegi, łagodzi rumień występujący często na policzkach, brodzie oraz nosie, spłyca rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.

Fotoodmładzanie IPL polecane jest osobom, które zauważają u siebie pierwsze objawy fotostarzenia: plamy, przebarwienia, drobne naczynka, rumień, wiotkość skóry, szary odcień. Szczególnie polecamy fotoodmładzanie osobom chcącym zregenerować i stymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny, zlikwidować plamy i zredukować widoczne zmiany naczyniowe. Po zabiegu fotoodmładzania twarz na długo pozostaje w dobrej kondycji.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda zabieg fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie skóry jest mniej inwazyjne od dotychczas proponowanych metod, a przede wszystkim ekspresowe. Już na drugi dzień po zabiegu zwykle można wrócić do normalnej, codziennej aktywności.

Laser IPL emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. Fotoodmładzanie IPL rozpoczynamy od nałożenia zimnego żelu o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów. W tym samym czasie jedna długość fali walczy np. z naczynkami, druga likwiduje przebarwienia, a trzecia pobudza produkcję kolagenu. Zabieg trwa od 20 do 40 minut. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać.

Ile zabiegów należy wykonać dla osiągnięcia efektu?

Pierwsze efekty fotoodmładzania skóry są widoczne już po jednej serii naświetleń, najlepszy rezultat osiągniemy jednak po około 2-3  zabiegach wykonanych w odstępach 4-6 tygodniowych. Ilość zabiegów jest uzależniona od stanu wyjściowego skóry pacjenta.

Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Nie zdziera się tu całej warstwy naskórka jak podczas dermabrazji laserowej czy peelingu. Możemy myć twarz wodą i używać własnych kosmetyków. Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza.

Wskazania do fotoodmładzania IPL

Leczenie łagodnych zmian naczyniowych:

 • zamykanie naczynek;
 • redukcja rumienia;
 • leczenie trądziku różowatego;

Zaburzenia pigmentacji skóry:

 • usuwanie posłonecznych zmiany pigmentowych;
 • wyrównanie kolorytu skóry;

Zmiany strukturalne skórne i naskórkowe:

 • redukcja drobnych linii i zmarszczek;
 • stymulacja kolagenu;
 • poprawa napięcia skóry;
 • zwężenie rozszerzonych porów.

CZYM JEST FOTOSTARZENIE SIĘ SKÓRY?

Fotostarzenie (photoaging) jest przyspieszonym starzeniem się skóry, wywołanym przez szkodliwe działanie promieni słonecznych. Światło słoneczne jest nam potrzebne chociażby do syntezy niezwykle istotnej dla zdrowia i samopoczucia witaminy D, jednak jego nadmiar działa destrukcyjnie na komórki skóry.

Objawy fotostarzenia pojawiają się przede wszystkim u osób, które długotrwale i intensywnie wystawiają skórę na kontakt z promieniowaniem UV, ale dotyka także tych, którzy unikają stosowania filtrów przeciwsłonecznych.

Na fotostarzenie i związane z tym nieestetyczne, a czasem również szkodliwe objawy, narażone są głównie osoby z jasną cerą. Jest to związane z faktem, że ich skóra produkuje mniej melaniny, która stanowi naturalną ochronę.

Choć opalenizna może wyglądać pięknie, niestety nie jest synonimem zdrowia. Wręcz przeciwnie. Zawarte w skórze melanocyty zwiększają produkcję melaniny, naszego naturalnego barwnika, broniąc się przed słońcem.

OBJAWY FOTOSTARZENIA

 • Skóra początkowo staje się sucha i szorstka, ponieważ w wyniku cieplnego oddziaływania słońca dochodzi do uszkodzenia płaszcza hydro-lipidowego i odparowania wody z naskórka;
 • Nierównomierna pigmentacja – plamy posłoneczne i liczne przebarwienia są najbardziej charakterystycznym objawem fotostarzenia skóry. Powstają zazwyczaj na czole i na policzkach.
 • Powstawanie zaskórników związane z przerostem gruczołów łojowych. Dochodzi do niego, ponieważ skóra próbuje zaadoptować się do niekorzystnych warunków, pogrubiając warstwę rogową. Następuje nadmierna keratynizacja i często zaczopowanie.
 • Pękanie naczyń krwionośnych również jest efektem cieplnym działania promieni słonecznych;
 • Skóra traci jędrność i elastyczność, ponieważ promienie UV uszkadzają włókna kolagenowe. Włókna elastyny również ulegają degradacji oraz pogrubieniu;
 • Pojawiają się zmarszczki, a te istniejące pogłębiają się;
 • Może dochodzić do powstawania nowotworów skóry.

Fotoodmładzanie IPL pozwala na zahamowanie czy nawet odwrócenie niekorzystnych procesów, które zaszły w skórze na skutek szkodliwego działania słońca.

JAK ZAPOBIEGAĆ FOTOSTARZENIU?

Najlepszym sposobem zapobiegania fotostarzeniu skóry jest unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Nie zawsze jest to oczywiście możliwe, dlatego naszym codziennym kosmetykiem powinny być kremy zawierające filtry UV. Co ważne, warto stosować je nie tylko w ciepłe i słoneczne dni, ale zawsze wtedy, gdy wychodzimy z domu. W razie pojawienia się pierwszych oznak fotostarzenia, warto zastosować fotoodmładzanie laserowe, dzięki któremu nie dopuścimy do dalszego pogłębiania się zmian.

FOTOODMŁADZANIE – ZALECENIA PO ZABIEGU

Aby fotoodmładzanie twarzy było skuteczne, należy przestrzegać kilku ważnych zaleceń po zabiegu. Przede wszystkim unikamy opalania się – nie tylko na słońcu, ale również w solarium. Rezygnujemy także z preparatów samoopalających. Skóra przed zabiegiem również nie powinna być zbyt mocno opalona, ponieważ zmniejsza to efektywność fotoodmładzania IPL. W pierwszych tygodniach po zabiegu należy używać jak najwyższej ochrony przeciwsłonecznej.

Call Now Button