Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma), to całkowicie naturalna i bezpieczna metoda stosowana w medycynie estetycznej. W pogoni za pięknem i młodym wyglądem sięgamy bardzo często po rozwiązania bardziej lub mniej inwazyjne, mające na celu poprawienie kondycji skóry i utrzymanie jej w jak najlepszym stanie. Do takich rozwiązań należy osocze bogatopłytkowe PRP – preparat krwiopochodny, naturalny, niezawierający żadnych chemicznych dodatków.
W osoczu PRP znajdują się aktywne biologicznie płytki krwi i czynniki wzrostu, czyli białka odpowiedzialne za stymulację i przebieg procesów regeneracyjnych oraz naprawczych w organizmie. Występują one w osoczu PRP w znacznie wyższym stężeniu niż w tej samej objętości krwi. Płytki krwi i czynniki wzrostu biorą udział w procesach odtwarzania ciągłości tkanek po urazach i uszkodzeniach. To dzięki nim rany szybko zarastają nową tkanką, a obszary zniszczone przez procesy zapalne ulegają regeneracji.
Osocze bogatopłytkowe PRP przyspiesza gojenie i regenerację skóry. Stymuluje fibroblasty do namnażania się i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny. Terapia osoczem bogatopłytkowym sprawia, że skóra regeneruje się szybciej i jest bardziej nawilżona.
Terapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest w celu:
- biorewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu;
- stymulacji skóry
- niwelowania zmarszczek;
- regeneracji skóry po innych zabiegach;
- zniwelowania nadmiernego wypadania włosów i łysienia;
- wzmocnienia włosów.
Poza zastosowaniem w medycynie estetycznej, terapia PRP sprawdza się również z powodzeniem w ortopedii, chirurgii szczękowej, stomatologii, okulistyce oraz w ginekologii estetycznej.
TERAPIA PRP – JAK TO DZIAŁA?
Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają skórze niezbędnych czynników wzrostu, które biorą udział w naprawie i regeneracji tkanek, przyspieszają proces gojenia, a także wspomagają tworzenie nowych, zdrowych naczyń krwionośnych. Stymulują również wzrost fibroblastów oraz produkcję nowego kolagenu i elastyny. Terapia osoczem bogatopłytkowym poprawia więc znacznie kondycję skóry, która staje się gładka, napięta i wyraźnie odmłodzona.
JAK WYGLĄDA ZABIEG OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM?
Zabieg osoczem bogatopłytkowym rozpoczynamy od znieczulenia preparatem w formie maści na bazie lidokainy. Znieczulenie powinno pozostać na skórze około 30 minut.
W kolejnym etapie pacjentowi pobiera się krew, która zostaje umieszczona w sterylnej fiolce. Fiolki z krwią umieszczane są w specjalnym urządzeniu do wirowania, tzw. wirówce laboratoryjnej. Proces wirowania trwa zaledwie kilka minut, a po tym czasie otrzymujemy gotowy do podania koncentrat bogatopłytkowy.
Terapia PRP wykonywana jest metodą klasycznej mezoterapii, tzn., że osocze podawane jest bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igły.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze są widoczne niewielkie wkłucia, które jednak bardzo szybko znikają nie pozostawiając po sobie śladu.
Wskazania do zabiegu:
- suchość, wiotkość, nierównomierny koloryt skóry;
- zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach;
- skóra trądzikowa, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe;
- nadmierne wypadanie włosów;
- zniszczone, pozbawione blasku włosy.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – WŁOSY
Osocze bogatopłytkowe na włosy stosuje się w celu ich regeneracji, a także w leczeniu nadmiernego ich wypadania. Seria 3-6 zabiegów pozwala zahamować wypadanie włosów oraz powoduje widoczny odrost większej liczby zdrowych i mocniejszych włosów. Zabieg polecamy zarówno kobietom jak i mężczyznom.
TERAPIA PRP – PRZECIWSKAZANIA:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- choroby krwi,
- choroba nowotworowa,
- aktywna infekcja;