Osocze bogatopłytkowe PRP

osocze bogatopłytkowe PRPOsocze bogatopłytkowe PRP, to zupełnie naturalna i bezpieczna metoda stosowana w medycynie estetycznej. W pogoni za pięknem i młodym wyglądem sięgamy bardzo często po rozwiązania bardziej lub mniej inwazyjne, mające na celu poprawienie kondycji skóry i utrzymanie jej w idealnym stanie.  Do takich rozwiązań należy osocze bogatopłytkowe PRP – preparat krwiopochodny, zupełnie naturalny, bez żadnych chemicznych dodatków.

Znajduje się w nim kilka razy więcej niż w tej samej objętości krwi aktywnych biologicznie płytek krw i czynników wzrostu, czyli białek odpowiedzialnych za stymulację i przebieg procesów regeneracyjnych i naprawczych w organizmie. Płytki krwi i czynniki wzrostu biorą udział w procesach odtwarzania ciągłości tkanek po urazach i uszkodzeniach. To dzięki nim rany szybko zarastają nową tkanką, a obszary zniszczone przez procesy zapalne ulegają regeneracji.

Osocze bogatopłytkow PRP przyspiesza gojenie i regenerację skóry. Stymuluje fibroblasty do namnażania się i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra regeneruje się szybciej oraz jest bardziej nawilżona.

Wskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP:

 • biorewitalizacja skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • niwelowanie zmarszczek
 • regeneracja skóry po innych zabiegach
 • walka z nadmiernym wypadaniem włosów a nawet łysieniem
 • wzmocnienie włosów

Poza zastosowaniem w medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe PRP sprawdza się również z powodzeniem w ortopedii, chirurgii szczękowej, stomatologii, okulistyce oraz w ginekologii estetycznej.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Działanie zabiegu

Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają skórze niezbędne czynniki wzrostu, które biorą udział w naprawie i regeneracji tkanek, przyspieszają proces gojenia, a także wspomagają tworzenie nowych, zdrowych naczyń krwionośnych. Stymulują również wzrost fibroblastów oraz produkcję nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu w efekcie kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się gładka, napięta i wyraźnie odmłodzona.

Zapisz

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP - jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana preparatem w formie maści na bazie lidokainy. Znieczulenie powinno pozostać na skórze około 30 minut.

W kolejnym etapie zostaje pobrania krew od pacjenta, która zostaje umieszczona w sterylnej fiolce, następnie fiolki z krwią umieszczane są w specjalnym urządzeniu do wirowania tz. wirówce laboratoryjnej. Proces wirowania trwa zaledwie kilka minut, po tym czasie otrzymujemy gotowy do podania koncentrat bogatopłytkowy.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane jest metodą klasycznej mezoterapii, podawane jest bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igły.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze są widoczne niewielkie wkłucia, które jednak bardzo szybko znikają nie pozostawiając po sobie śladu.

Zapisz

Wskazania do zabiegu:

 • suchość, wiotkość, nierównomierny koloryt skóry
 • zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach
 • rewitalizacja skóry
 • skóra trądzikowa, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe
 • nadmierne wypadanie włosów
 • włosy zniszczone, pozbawione blasku.

 

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów, seria 3-6 zabiegów pozwala zahamować ich wypadanie oraz powoduje widoczny odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów. Zabieg polecamy zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Przeciwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby krwi
 • nowotwory