Przywracamy to co z wiekiem zabrał czas!
Z upływem czasu skóra traci swój pełny, jędrny i młody wygląd. Proces starzenia się skóry spowodowany jest utratą elastyczności, zanikiem tkanki tłuszczowej podskórnej oraz jej przemieszczaniem się ku dołowi.
Utrata kolagenu stanowi kluczowy czynnik w rozwoju oznak starzenia się. Kolagen pełni funkcję struktury podporowej dla skóry, zapewnia ogólną objętość i nadaje twarzy kształt.
Kwas L- polimlekowy można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Preparat polimlekowy nie jest ani działającym czasowo środkiem wypełniającym ani też stałym implantem.
Co odróżnia Kwas L - polimlekowy od innych zabiegów odmładzających?
Kwas L- polimlekowy to nowoczesna i naturalna metoda, która pobudza komórki skóry do produkcji utraconego wraz z upływem czasu kolagenu. Wraz z wiekiem skóra produkuje mniej włókien kolagenowych i innych substancji budulcowych, dlatego staje się coraz cieńsza i bardziej wiotka. Pojawiają się zmarszczki, bruzdy i zmieniają się rysy twarzy. Mobilizacja fibroblastów i zwiększona produkcja kolagenu powoduje głęboką regenerację, wzrost elastyczności, pogrubienie i obkurczenie skóry. Efektem kompleksowego działania Kwasu polimlekowego jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale również przywrócenie objętości policzków i poprawa owalu.
Działanie zabiegu Kwasem L- polimlekowym można porównać do bezoperacyjnego liftingu. Efekt odmłodzenia skóry jest osiągany bez znieczulenia ogólnego, hospitalizacji i uciążliwej rekonwalescencji.
Jakim pacjentom polecamy tę metodę odmładzania?
Zabieg Kwasem L – polimlekowym, polecamy pacjentom z zespołem zmian zależnych od wieku i trybu życia, z głębokimi bruzdami marionetki, nosowymi, cienką, wiotczejącą skórą, utratą objętości policzków i opadaniem owalu twarzy. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które oczekują rozwiązania wielu problemów estetycznych, w sposób naturalny, stopniowy i dyskretny. Zabieg z kwasem polimlekowym rekomendujemy też młodszym pacjentkom, które chcą zahamować proces starzenia.
Czy zabieg kwasem polimlekowym jest bezpieczny?
Kwas L – polimlekowy jest zarejestrowany w Europie od 1999 roku do regeneracji skóry i redukcji zmarszczek a w 2009 roku został dopuszczony przez FDA w USA do terapii utraty objętości twarzy. Główny składnik preparatu to: kwas L-polimlekowy, jest stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilną (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu), biodegradowalna (tzn. rozkładana lub metabolizowana w ludzkim organizmie) i dobrze tolerowana. Na świecie wykonano nim już ponad 150 tys. Wiele przeprowadzonych badań wskazuje na jego dużą skuteczność i bezpieczeństwo. Przed zabiegiem nie jest konieczne przeprowadzanie testów alergicznych.
Czasami po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zgrubienia w skórze, dlatego niezbędne jest masowanie leczonej okolicy kilka razy dziennie przez około dwa tygodnie.
Działania niepożądane, które mogą towarzyszyć zabiegowi ustępują zwykle w ciągu 2-6 dni. Należą do nich przejściowe krwawienie, ból i zaczerwienienie skóry w miejscu wkłucia oraz lekki obrzęk.
Jak działa kwas polimlekowy?
Podanie kwasu polimlekowego powoduje stopniową i powolną syntezę nowych włókien kolagenu poprzez stymulację fibroblastów znajdujących się w miejscu iniekcji. Powoduje wzrost napięcia i zwiększa objętość tkanek miękkich co pozwala na wymodelowanie konturów twarzy, kształtów żuchwy i podbródka.
Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona, pełniejsza i jędrna. Poprawia się również jakość skóry. Efekt odmłodzenia skóry uzyskuje się poprzez dodanie jej utraconej objętości.
Kwas L- polimlekowy działa subtelnie, ale skutecznie. Przekona się o tym każda osoba, która oczekuje naturalnego efektu odmłodzenia. Preparat jest zawiesiną mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Wprowadzona podskórnie lub głęboko śródskórnie pobudza organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.
Na jakich partiach twarzy może być stosowana kwas polimlekowy?
Kwas polimlekowy ma szerokie zastosowanie w celu uzyskania efektu liftingu dolnej części twarzy, wewnętrznej powierzchni ramion oraz brzucha. Może również stanowić leczenie z wyboru w korektach ubytków pooperacyjnych, dużych blizn zanikowych czy nawet nierówności po zabiegach odsysania tkanki tłuszczowej, liposukcji.
Miejsca, które można korygować kwasem polimlekowym
- zapadnięte policzki
- zmarszczki na policzkach i podbródku
- okolice kości policzkowych
- głębokie fałdy nosowo-wargowe
- bruzdy wokół ust ( zmarszczki marionetkowe)
Czy każdy pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu?
Zabieg nie może być wykonywany u pacjentek w ciąży i karmiących piersią. Do zabiegu nie kwalifikują się też pacjenci z chorobami skóry i autoimmunoligicznymi oraz ze skłonnością do tworzenia blizn przerosłych i bliznowców. Należy poinformować lekarza o skłonności o opryszczki, alergiach i aktualnie stosowanych lekach, przebytych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, zwłaszcza o stałych implantach w skórze.
Jak wygląda zabieg?
Czy zabieg kwasem polimlekowym jest bolesny oraz jak długo trwa zabieg?
Kwas L- polimlekowy wstrzykiwany jest głęboko śródskórnie lub podskórnie za pomocą cienkiej igły. Zabieg nie jest bolesny, choć może wywoływać lekki dyskomfort. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe, najczęściej maścią znieczulającą z lignokainą.
Podania preparatu trwa około 15 – 30 minut. Po zabiegu mogą powstać niewielkie zasinienia. Przez kilka dni można zaobserwować rumień i obrzęk. Niezwykle ważny jest umiarkowany masaż okolic leczonych, stosowany kilka razy dziennie po pięć minut przez okres do 14 dni. Masaż zabezpiecza przed tworzeniem się podskórnych grudek. Po okresie 10 do 14 dni pierwsze objawy iniekcji mijają i należy cierpliwie czekać 6-8 tygodni by zauważyć poprawę stanu skóry.
Czy zabieg może być łączony z innymi zabiegami odmładzającymi?
Tak, zabieg kwasem polimlekowym z powodzeniem można łączyć z innymi metodami np: z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym, osoczem bogatopłytkowym. Zabiegi te się uzupełniają i potęgują swoje działanie.
Czy efekty działania zabiegu są widoczne od razu?
W ciągu kilku dni od zabiegu, zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta i zmarszczki ponownie stają się widoczne. Następnie mikrocząsteczki substancji czynnej kwasu polimlekowego inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry. Już po serii zabiegów (średnio pacjent potrzebuje 3 zabiegów w serii) wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest stopniowa, lecz zauważalna poprawa stanu skóry, która zyskuje naturalny młodzieńczy wygląd. W odróżnieniu od innych kuracji, uzyskany efekt utrzymuje się do 2 lat.