Stymulacja, kondycjonowanie skóry – czyli jak spowolnić czas?

 

Często z ust naszych klientek/ów, pada pytanie co zrobić aby jak najdłużej zachować młodość? Współczesna medycyna przeciwstarzeniowa może spowolnić proces starzenia się skóry nawet o 10-15 lat. Kondycjonowanie skóry w znacznej mierze opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów zachodzących w skórze podtrzymujących jej młodość, uzupełnianiu niedoborów, stymulowaniu, regeneracji.

Najlepiej jest usunąć początkowe zmiany, nie dopuszczając do dużych zniszczeń. Taka profilaktyka jest też znacznie bardziej oszczędna. Bardzo dużo zależy od systematyczności działania i stylu życia, m.in. odżywiania, aktywności fizycznej, ekspozycji na słońce, stosowania używek itp.

Ważną kwestą jest rozpoczęcie profilaktyki wtedy, kiedy zauważymy pierwsze objawy starzenia. Nie można tutaj sprecyzować dokładnie wieku, gdyż nawet nastolatki mają często problemy estetyczne, z którymi warto uporać się wcześniej aby nie zostawiły trwałych śladów, jak np: trądzik, blizny potrądzikowe.

Kondycjonowanie, stymulacja skóry to proces ciągły. Im wcześniej i systematyczniej zaczniemy zapobiegać zmianom, tym lepsze efekty osiągniemy, możemy zaproponować nieinwazyjne zabiegi, które będą znacznie tańsze od tych bardziej inwazyjnych. Jeśli zgłasza się pacjentka z większym problemem, trzeba zadziałać już bardziej radykalnie. W przypadku kondycjonowania skóry, priorytetem jest zachowanie naturalnego wyglądu.

Ogromnym plusem systematyczności w wykonywaniu zabiegów, jest niewątpliwie kumulowanie się efektów zabiegów w czasie. Na przykład stosowanie stymulatorów tkankowych ( kolagenu ) sprawia, że skóra się odbudowuje nawet wtedy gdy preparat już się wchłonie – twarz jest w lepszej kondycji niż wcześniej. Podobne efekty przynoszą zabiegi laserowe, mezoterapia igłowa, nici PDO, radiofrekwencja mikroigłowa.

Co daje stymulacja, kondycjonowanie skóry?

Przede wszystkim pozwala na zachowanie jędrności, powoduje zagęszczenie skóry, zapobiega przemieszczaniu się tkanki tłuszczowej tz. opadaniu grawitacyjnemu skóry, utracie objętości, zmianom owalu twarzy i zmarszczkom.

Dodatkowym ważnym aspektem w kondycjonowaniu skóry jest, wygładzenie i zachowanie młodzieńczego blasku, spłycenie rozszerzone porów, drobnych zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień, usunięcie drobnych zmian naczyniowych.

Jak przebiega terapia?

Pierwszy etap to diagnoza skóry oraz dobór odpowiednich programów zabiegowych w zależności od kondycji skóry. Kolejny etap to przystąpienie do zabiegów. Z reguły w pierwszym etapie terapii zaczynamy od zabiegów laserowych, radiofrekwencji mikroigłowej, termoliftingu skóry IPL. W kolejnym etapie wykonujemy, mezoterapię igłową, stymulatory tkankowe lub osocze bogatopłytkowe. Spowalniamy w ten sposób proces starzenia się skóry, ale oczywiście do pewnego stopnia. Dopiero po tym etapie proponujemy, o ile oczywiście jest taka potrzeba, zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, nici gładkich PDO – zagęszczających skórę lub nici liftingujących z haczykami, silniej działające zabiegi laserowe.

Zawsze podczas wyboru metod kierujemy się przede wszystkim preferencjami naszych pacjentów, jedne z nich wolą łagodniejsze, mało inwazyjne zabiegi, nie wymagające rekonwalescencji, które trzeba częściej powtarzać. Inna grupa pacjentów woli działać zdecydowanie intensywniej, bardziej inwazyjnie i zarazem z mniejszą częstotliwością.

Dla osób preferujących łagodne metody polecamy delikatny laser Nd-Yag, który przywraca blask skórze, stymulując ją od wewnątrz i absolutnie nie wyłącza z codziennych zajęć. Zabieg ten polecamy raczej młodym osobom. Dla osób starszych polecamy laser frakcyjny nieablacyjny lub laser frkcyjny CO2, który uszkadza skórę, tworząc w niej kolumny “martwej tkanki”, co sprawia, że odnawia się ona bardzo intensywnie, wygładzając i spłycając zmarszczki. Efekt po takim zabiegu jest wielokrotnie silniejszy, ale mniej więcej na tydzień trzeba się odizolować. Najlepiej działają terapie łączone, gdzie efekty zabiegów wzajemnie się potęgują.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Przy systematycznym dbaniu o jakość skóry, opóźniamy jej starzenie się nawet przez kilka lat.

 

 

 

 

04.04.2023
Call Now Button