Najnowszy peeling marki Image SkinCare, to preparat będący najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem łączącym złuszczanie (kwasy: salicylowy i mlekowy oraz rezorcyna), regulację (retinol), ochronę antyoksydacyjną (komórki macierzyste z jabłoni i witamina C) oraz stymulację odnowy komórkowej (komórki macierzyste z jabłoni i peptydy).

Zawarte w roztworze składowe usuwają zmiany hiperkeratotyczne oraz wykazują działanie złuszczające. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym obniża jej toksyczność, a jednocześnie zwiększa właściwości keratolityczne. Miejscowo zastosowany wywołuje zmiany w naskórku podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów.

Witamina A (retinol) wpływa stymulująco na poziomie skóry właściwej, gdzie pobudza fibroblasty do produkcji macierzy zewnątrzkomórkowej, natomiast w naskórku wpływa regulująco i usprawniająco na podziały i różnicowanie komórek w warstwie podstawnej, przyspieszając zaburzone procesy odnowy naskórka.

Komórki macierzyste z jabłoni skutecznie neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników, pełniąc funkcję ochronną i stymulują komórki macierzyste w warstwie podstawnej do produkcji nowych komórek. Witaminie C wspomaga komórki macierzyste w ochronie antyoksydacyjnej, a także pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu zwiększając elastyczność skóry.

Peeling może być delikatny lub intensywny. Zależy to od ilości warstw preparatu – maksymalna ilość to 3 warstwy w odstępach 5-7 minut oraz doboru preparatu kończącego zabieg.

Pierwszego i drugiego dnia po zabiegu dochodzi ściągnięcia naskórka oraz ściemnienia skóry (skóra jest gładka i napięta). Naskórek zaczyna złuszczać się od 3-go dnia. Złuszczanie kończy się zwykle 5-go dnia. Od dnia zabiegu przez min. 7 dni zaleca się stosowanie kremu łagodzącego Balancing Bio Peptyde Creme marki IMAGE.

Zabieg zaleca się powtórzyć w odstępach 3-4 tygodniowych

Zapisz

Zapisz

Przeciwskazania

  • zakażenia bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka),
  • znamiona i nowotwory skóry,
  • łuszczyca (w miejscu zabiegu).
Call Now Button