FERULAC VALENCIA PEEL

Ferulac Valencia Peel z kwasem TCA to specjalnie opracowany peeling chemiczny przeznaczony do terapii skór dotkniętych fotostarzeniem. Przeznaczony jest do pielęgnacji twarzy, dekoltu, dłoni oraz pleców.

Skóra poddana częstej ekspozycji na słońce oraz zmagająca się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak: zimne powietrze, wiatr, smog, jest podatna na powstanie przebarwień, zmarszczek, nierówny koloryt skóry, utrata elastyczności, pojawienie się głębokich bruzd.

W peelingu Ferulac Valencia wykorzystano unikalne połączenie 4 różnych form kwasów: kwasu TCA, salicylowego, ferulowego oraz 3-0-etylowego kwasu askorbinowego. Takie połączenie składników aktywnych wykazuje bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe, regenerujące oraz antyoksydacyjne. Wpływa to na syntezę włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego, które są podstawą jeśli chodzi o utrzymanie skóry jak najdłużej jędrnej, elastycznej i odpowiednio nawilżonej.

Niewielkie stężenie 10% kwasu TCA i połączenie go z 5% kwasem salicylowym pozwala na zastosowanie go również u osób ze szczególnie wrażliwą skórą, uzyskując dzięki temu wysoką skuteczność keratolityczną. Kwas salicylowy rozpuszcza blaszki lipidowe, umożliwiając głęboką penetrację warstw naskórka dla kwasu TCA oraz pozostałych aktywnych składników.

Z kolei kwas ferulowy jest silnym naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, który skutecznie blokuje promienie UV. Peeling ferulowy ma dodatkowo zdolność przenikania do głębszych warstw skóry przez co zapewnia jeszcze lepszą ochronę skóry przed promieniowaniem. Połączenie peelingu ferulowego z kwasem 3-0-etylo askorbinowym powoduje większą stabiloność pochodnej witaminy C, ale również podwaja działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo kwas ferulowy w połączeniu z witaminą C wspomagane przez alfa- arbutynę wykazują działanie depigmentacyjne.

 

 

Ile zabiegów Ferulac Valencia Peel należy wykonać aby uzyskać efekt?

Zabieg Ferulac Valencia Peel sugerujemy wykonać w ilości od 2 do 4 zabiegów w odstępie co 3-4 tygodnie. Jest to zabieg całoroczny więc może być wykonywany o każdej porze roku.

Z jakimi innymi zabiegami warto połaczyć peeling Ferulac Valencia Peel?

Efekty zabiegu Ferulac Valencia można podtrzymywać kontynuując program pielęgnacji innymi zabiegami opartymi również na działaniu kwasu ferulowego. Jedną z propozycji jest DNA Recovery Peel chroniący DNA komórek skóry i zapobiegający m.in. rogowaceniu posłonecznemu. Drugą propozycją jest zabieg Ferulac Classic w połączeniu z witaminą C, o działaniu rozświetlającym, szczególnie polecany dla osób mieszkających w dużych aglomeracjach, w których panuje wysokie zanieczyszczenie środowiska.

Więcej informacji o w/w peelingach:

Call Now Button