Nici Liftingujące i odmładzające Aptos

Nici Aptos – lifting bez skalpela!

nici liftingujące AptosNici liftingujące APTOS – to rewelacyjna metoda, umożliwiająca wykonanie zabiegu nieoperacyjnego liftingu twarzy i/lub ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici, które wchłaniają się w ciągu 360 dni. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który aktywuje naturalną rewitalizację skóry i spowalnia procesy starzenia, namnażając naturalny kolagen.

Marka Aptos ma w swojej ofercie ponad 20 rodzajów nici z różnymi mikrowypustkami, mikroskopijnymi węzełkami, spiralnych, przypominających warkocze itp.

Nici Aptos dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury twarzy i utraty jędrności. Nici umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy także w przypadku wyraźnych zmian starzeniowych.

Starzenie to proces, gdzie dochodzi do opadania tkanek, ma na to wpływ grawitacja. Wówczas pojawiają się zmarszczki, chomiczki. Zabieg z użyciem nici Aptos to głównie zabiegi liftingujące, połączone z biorewitalizacją, zaprojektowane po to by przeciwdziałać skutkom przyciągania ziemskiego.

Zabieg z zastosowaniem nici polecamy osobom, które nie chcą lub nie mogą ze względu na wskazania medyczne przystąpić do zabiegu chirurgicznego. W odróżnieniu od chirurgicznego liftingu wszczepienie nici liftingujących jest procedurą znacznie mniej inwazyjną, nie wymagającą pełnego znieczulenia, ze znacznie krótszym okresem rekonwalescencji, nie powodującą powstania blizn, ale dającą równie spektakularne efekty odmładzające, utrzymujące się od 2-5 lat.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Satysfakcja gwarantowana!

Zastosowanie metody pozwala uzyskać spektakularny, a przy tym naturalny efekt liftingu, bez skalpela, a tym samym bez narażenia na ryzyko towarzyszące tradycyjnym operacjom plastycznym. APTOS daje wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry z okolic policzków, czoła i podbródka.

Wysoką skuteczność metody potwierdzają czołowe towarzystwa naukowe – Nici Aptos Excellence Visage otrzymały wyróżnienie:  Perła Dermatologii Estetycznej 2013 za najlepszy produkt do niechirurgicznego liftingu. Aptos Excellence Visage polecane są także dla odmładzania stref, które wymagają szczególnie delikatnego potraktowania, takich jak: szyja, dekolt i biust. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale efekt narasta w czasie i jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach.

Jak wygląda zabieg przy użyciu nici Aptos?

Nici zintegrowane z kaniulą ( specjalny rodzaj tępo zakończonej igły ) wprowadzane są poprzez pojedyńcze punkty wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji. Lekarz tworzy z nich rodzaj stelażu, którego zadaniem jest mocne uniesienie i podtrzymanie tkanek.

Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Aptos jest osiągane poprzez zastosowanie wchłanianego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących. Dzięki zastosowaniu takiej techniki nie ma ograniczeń do późniejszego stosowania zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej, ultradźwięków, lasera Fraxel czy IPL itp.

Armirowanie nicią Excellence Visage zostało maksymalnie ułatwione za sprawą użycia docenianej przez lekarzy techniki kaniul, co z korzyścią dla pacjenta podniosło bezpieczeństwo zabiegowe, zmniejszyło urazowość tkanek, uczyniło zabieg minimalnie inwazyjnym, ograniczyło ilość punktów wkłucia do 1 (jednego) dla obszaru zabiegowego i całkowicie wyeliminowało punkty wykłuwania, co podniosło komfort pacjenta i skróciło okres rekonwalescencji. Procedura ta nie wymaga rozcięć skóry, ani znieczulenia ogólnego pacjenta. Skuteczność zabiegową osiągnięto za sprawą nowego typu wypustów, gwarantując na całej długości nici mocne uchwycenie tkanek, w celu ich przemieszczenia dla skutecznego liftingu i przywrócenia naturalnego, młodego wyglądu.

Dzięki ułożonym w dwóch kierunkach mikroskopijnym wypustkom nici po implantacji nie przesuwają się pod skórą. W ten sposób można podciągać tkanki w obszarze twarzy, przywracając ich naturalne położenie – modelować owal twarzy, likwidować tzw. chomiki, podnosić opadające brwi i kąciki ust. Nici nie są widoczne pod skórą. Po krótkim czasie znika też ślad po punktach wkłucia.

Kluczowe zalety

 • Naturalny wygląd – efekt zabiegu jest bardzo naturalny, ponieważ podnosi wybrane obszary tkanek miękkich, jednocześnie nie ograniczając skurczów mięśni mimicznych i nie zniekształcając ekspresji twarzy.
 • Niewielka inwazyjność – tkanki podwieszane są podskórnie, więc nici pozostają niewidoczne.  Zabieg nie pozostawia również żadnych blizn.
 • Bezpieczeństwo –  nici Aptos stosowane są od ponad 16 lat przez wiodących ekspertów z zakresu medycyny estetycznej w 48 krajach. Natomiast od przeszło 50 lat, są powszechnie wykorzystywane w chirurgii.
 • Wyjątkowa trwałość efektów – efekt odmłodzenia utrzymuje się nawet do 5 lat po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Nici APTOS są wprowadzane punktowo za pomocą wysoce wyspecjalizowanej kaniuli prowadzącej. Obszar poddany zabiegowi jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nitki.

Odczucia: W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać delikatne ukłucia. Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie i obrzęk.

Czas trwania: Zabieg całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej zaledwie 10-15 minut.

Bezpieczeństwo

APTOS zostały wykonane z wchłanianego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Z czasem wszczepione nici rozpuszczają się, uwalniając kwas polimlekowy.

Dzięki temu nie ma żadnych ograniczeń do późniejszego stosowania zabiegów z wykorzystaniem np. fali radiowej, ultradźwięków itp.

Efekty

Zastosowanie metody nici liftingującej pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych. Efekty to wyraźne podciągnięcie, zliftingowanie luźnej, wiotkiej, opadającej skóry policzków, czoła i podbródka. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zabiegu, ale efekt narasta w czasie; jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Rezultat utrzymuje się ok. 2 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Wymagane badania

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania: OB, morfologia, parametry krzepnięcia – APTT, INR.

 

Czy przed zabiegiem wymagane jest znieczulenie?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Odczucia po zabiegu

Po zabiegu występuje zasinienie oraz obrzęk obszarów zabiegowych. Może wystąpić bolesność. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu występuje zasinienie oraz obrzęk obszarów zabiegowych. Może wystąpić bolesność. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia.

 • W ciągu 24 godzin od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż dwa tygodnie.
 • Po zabiegu do pielęgnacji domowej niezbędne będą; środek przeciwbólowy, preparat na bazie spirytusu, zimne kompresy, maść heparynową ( żel typu Arnika, Lioton, Traumeel).
 • Po zabiegu zaleca się pacjentowi w domu przecierać miejsca wkłucia i wyprowadzenia igły roztworem na bazie spirytusu. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność mimiki twarzy (nie jeść hamburgerów, głośno się nie śmiać), nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego np. fitness, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających np. kąpieli w saunie, czy basenu.
 • W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres nie krótszy niż miesiąc od zabiegu implantacji nici. Jak również w okresie około dwóch miesięcy przeciwwskazany jest głęboki masaż, fizjoterapia i stosowanie innych technik – śródskórnie.
 • Zaleca się umówienie na standardową wizytę kontrolną 3, 7 i 14 dnia po zabiegu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne?

Powikłania po zabiegu liftingu za pomocą nici Aptos zdarzają się niezwykle rzadko. W sytuacji jednak zaobserwowania zaburzeń pooperacyjnych w postaci podwyższonej temperatury ponad 37,5 °С , pulsującego bólu, zauważalnej asymetrii, pogłębiania się obrzęku pacjent proszony jest o natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza.

Przeciwskazania

 • choroby autoimmunologiczne;
 • ciężka choroba ogólnoustrojowa
 • ciężkie,chwiejne nadciśnienie tętnicze
 • hemofilia;
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne;
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanej interwencji;
 • tendencja do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów)
 • zaburzenia krwi;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych;
 • ciąża i laktacja;
 • wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym

 

Cena zabiegu: uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi, rodzaju oraz ilości zużytych nici – wynosi od 1600 zł do 6500 zł.

Zobacz video

Call Now Button