Laser Cutera – usuwanie i zamykanie naczynek na twarzy

zamykanie naczynekZamykanie naczynek metodą laserową to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się popękanych, widocznych pod powierzchnią skóry żyłek tz. “pajączków”.

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten dotyczy osób ze skórą wrażliwą, suchą, delikatną i skłonną do alergii. Pękaniu naczynek sprzyja również mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur, emocje, słońce i alkohol.

W leczeniu rumienia, podobnie jak w przypadku pękających naczynek,  pomocne okazują się zabiegi laserowe. Dodatkowo skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, w tym preparatów do stosowania zewnętrznego, które zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne, aby nie dopuścić do nasilenia tych objawów lub trwałych uszkodzeń.

Zapisz

Usuwanie rumienia policzków

Cera naczynkowa – porady

 • zalecane jest systematyczne usuwanie pojawiających się rozszerzonych naczynek
 • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy
 • w terapi skóry naczynkowej sprzyja stosowanie odpowiedniej pielęgnacji twarzy
 • koniecznością jest stosowanie kremów z filtrem
 • bardzo ważne jest unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe ( słońce i solarium)
 • dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry

Rozszerzone naczynka na twarzy i dekolcie usuwane są  najnowszym urządzeniem CUTERA Lime Light ( 520 do 1100 nm) lub VPL. Metodę dobieramy w zależności od rodzaju zmian naczyniowych. Zwykle do całkowitego usunięcia zmian naczyniowych potrzeba od 1 do 3 zabiegów w zależności od typu zmian.

Przed zabiegiem

Lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem podczas, której ocenia rodzaj zmian, wyjaśnia istotę zabiegu i przedstawia przeciwwskazania do jego wykonania. Osobom mającym tendencje do ciągłego pękania naczyń krwionośnych rekomendujemy wykonanie serii zabiegów pielęgnacyjnych dedykowanych skórze wrażliwej, naczyniowej – obowiązkowo w sezonie jesienno-zimowym. Zabiegi te mają na celu wzmocnienie i uszczelnienie ścian naczyń krwionośnych.

Laserowe usuwanie rumienia – opis zabiegu

Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają tylko suche elementy naczynia, czyli jego ścianki. Suche ścianki naczynia zapadają się, a następnie są wchłaniane (fototermoliza). Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia wystarczy jeden zabieg laserowy, ale w przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg dwu-trzykrotnie. Zabiegi laserowe są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn.

Zalety tej metody

 • natychmiastowy efekt
 • bardzo wysoka skuteczność zabiegu pojedynczego zabiegu (ponad 90 % )
 • trwale zamknięte naczynia

Zalecenia przed i po laserowym usuwaniu rumienia

 1. Przed zabiegiem nie wskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających
 2. Skóra nie powinna być mocno opalona
 3. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni a w miejscu zabiegu pojawiają się strupki które goją się w okresie 3-7 dni.
 4. Można stosować makijaż.
 5. UWAGA! Zabieg usuwania rumienia nie likwiduje tendencji. Nie zachowując środków ostrożności narażamy skórę na nawrót problemu.

Efekty zabiegu

Spodziewanych efektów należy oczekiwać w okresie kilku tygodni. W tym czasie, w odstępach 3-6 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych działań. Trądzik różowaty w wyniku serii zabiegów zostaje usunięty bezpowrotnie. Następnym etapem jest dobór właściwej pielęgnacji do użytku domowego oraz korzystanie z zabiegów dermokosmetycznych w celu uszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, tak aby zapobiec ich ponownemu pękaniu.

Urządzenia stosowane do zamykania naczynek, usuwania rumienia: Platforma XEO Cutera Lime Light, laser Vari Lite oraz laser Genesis.

Zapisz