Laserowe usuwanie i zamykanie naczynek na twarzy

zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek metodą laserową to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się popękanych, widocznych pod powierzchnią skóry żyłek, tzw. pajączków. Do tego typu zabiegów szczególnie polecamy nowoczesne urządzenie, jakim jest laser Nd-Yag lub Intensywne Źródła Światła IPL lub VPL, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się nieestetycznych zmian naczyniowych, a skóra uzyska jednolitą barwę i promienny wygląd.

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten dotyczy osób ze skórą wrażliwą, suchą, delikatną i skłonną do alergii. Pękaniu naczynek sprzyja również mróz, wiatr, gwałtowne zmiany temperatur, emocje, słońce i alkohol.

W leczeniu rumienia, podobnie jak w przypadku pękających naczynek,  pomocne okazują się zabiegi laserowe. Dodatkowo skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok oraz stosowania preparatów, które zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne, aby nie dopuścić do nasilenia tych objawów lub trwałych uszkodzeń

Zapisz

Usuwanie rumienia policzków

Cera naczynkowa – porady

 • zalecane jest systematyczne usuwanie pojawiających się rozszerzonych naczynek;
 • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy;
 • terapii skóry naczyniowej sprzyja stosowanie odpowiedniej pielęgnacji twarzy;
 • koniecznością jest stosowanie kremów z filtrem;
 • bardzo ważne jest unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (słońce i solarium);
 • dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry.

Rozszerzone naczynka na twarzy i dekolcie usuwane są  najnowszym urządzeniem  (520 do 1100 nm) lub VPL. Metodę dobieramy w zależności od rodzaju zmian naczyniowych. Zwykle do całkowitego usunięcia zmian naczyniowych potrzeba od 1 do 3 zabiegów w zależności od typu zmian.

Przed zabiegiem

Lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem podczas, której ocenia rodzaj zmian, wyjaśnia istotę zabiegu i przedstawia przeciwwskazania do jego wykonania. Osobom mającym tendencje do ciągłego pękania naczyń krwionośnych rekomendujemy wykonanie serii zabiegów pielęgnacyjnych dedykowanych skórze wrażliwej, naczyniowej – obowiązkowo w sezonie jesienno-zimowym. Zabiegi te mają na celu wzmocnienie i uszczelnienie ścian naczyń krwionośnych.

Laserowe usuwanie rumienia – opis zabiegu

Laser emituje światło, które dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają tylko suche elementy naczynia, czyli jego ścianki. Suche ścianki naczynia zapadają się, a następnie są wchłaniane (fototermoliza). Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia wystarczy jeden zabieg laserowy, ale w przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg dwu-trzykrotnie. Zabiegi laserowe są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn.

Zalety tej metody

 • natychmiastowy efekt;
 • bardzo wysoka skuteczność zabiegu pojedynczego zabiegu (ponad 90 %);
 • trwale zamknięte naczynia.

Zalecenia przed i po laserowym usuwaniu rumienia

 1. Przed zabiegiem niewskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających;
 2. Skóra nie powinna być mocno opalona;
 3. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni, a w miejscu zabiegu pojawiają się strupki, które goją się w ciągu 3-7 dni.
 4. Można stosować makijaż;
 5. UWAGA! Zabieg usuwania rumienia nie likwiduje tendencji do pękania naczynek. Nie zachowując środków ostrożności narażamy skórę na nawrót problemu.

Efekty zabiegu

Efektów należy oczekiwać w ciągu kilku tygodni. W tym czasie, w odstępach 3-6 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne, mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych działań. Trądzik różowaty w wyniku serii zabiegów zostaje usunięty bezpowrotnie. Następnym etapem jest dobór właściwej pielęgnacji do użytku domowego oraz korzystanie z zabiegów dermokosmetycznych w celu uszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, tak aby zapobiec ich ponownemu pękaniu.

Urządzenia stosowane do zamykania naczynek, usuwania rumienia: laser Nd-Yag, IPL

Zapisz

Call Now Button