Laser Cutera – usuwanie i zamykanie naczynek na twarzy

zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek metodą laserową to jedna z najskuteczniejszych metod pozbycia się popękanych, widocznych pod powierzchnią skóry żyłek, tzw. pajączków. Do tego typu zabiegów szczególnie polecamy nowoczesne urządzenie, jakim jest laser CUTERA lub VPL, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się nieestetycznych zmian naczyniowych, a skóra uzyska jednolitą barwę i promienny wygląd.

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery i niezależnie od wieku. Najczęściej problem ten dotyczy osób ze skórą wrażliwą, suchą, delikatną i skłonną do alergii. Pękaniu naczynek sprzyja również mróz, wiatr, gwałtowne zmiany temperatur, emocje, słońce i alkohol.

W leczeniu rumienia, podobnie jak w przypadku pękających naczynek,  pomocne okazują się zabiegi laserowe (m.in. laser CUTERA). Dodatkowo skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok oraz stosowania preparatów, które zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne, aby nie dopuścić do nasilenia tych objawów lub trwałych uszkodzeń

Zapisz

Usuwanie rumienia policzków

Cera naczynkowa – porady

 • zalecane jest systematyczne usuwanie pojawiających się rozszerzonych naczynek;
 • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy;
 • terapii skóry naczyniowej sprzyja stosowanie odpowiedniej pielęgnacji twarzy;
 • koniecznością jest stosowanie kremów z filtrem;
 • bardzo ważne jest unikanie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe (słońce i solarium);
 • dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry.

Rozszerzone naczynka na twarzy i dekolcie usuwane są  najnowszym urządzeniem CUTERA Lime Light (520 do 1100 nm) lub VPL. Metodę dobieramy w zależności od rodzaju zmian naczyniowych. Zwykle do całkowitego usunięcia zmian naczyniowych potrzeba od 1 do 3 zabiegów w zależności od typu zmian.

Przed zabiegiem

Lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem podczas, której ocenia rodzaj zmian, wyjaśnia istotę zabiegu i przedstawia przeciwwskazania do jego wykonania. Osobom mającym tendencje do ciągłego pękania naczyń krwionośnych rekomendujemy wykonanie serii zabiegów pielęgnacyjnych dedykowanych skórze wrażliwej, naczyniowej – obowiązkowo w sezonie jesienno-zimowym. Zabiegi te mają na celu wzmocnienie i uszczelnienie ścian naczyń krwionośnych.

Laserowe usuwanie rumienia – opis zabiegu

Laser CUTERA emituje światło, które dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają tylko suche elementy naczynia, czyli jego ścianki. Suche ścianki naczynia zapadają się, a następnie są wchłaniane (fototermoliza). Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia wystarczy jeden zabieg laserowy, ale w przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg dwu-trzykrotnie. Zabiegi laserowe są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn.

Zalety tej metody

 • natychmiastowy efekt;
 • bardzo wysoka skuteczność zabiegu pojedynczego zabiegu (ponad 90 %);
 • trwale zamknięte naczynia.

Zalecenia przed i po laserowym usuwaniu rumienia

 1. Przed zabiegiem niewskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających;
 2. Skóra nie powinna być mocno opalona;
 3. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni, a w miejscu zabiegu pojawiają się strupki, które goją się w ciągu 3-7 dni.
 4. Można stosować makijaż;
 5. UWAGA! Zabieg usuwania rumienia nie likwiduje tendencji do pękania naczynek. Nie zachowując środków ostrożności narażamy skórę na nawrót problemu.

Efekty zabiegu

Efektów należy oczekiwać w ciągu kilku tygodni. W tym czasie, w odstępach 3-6 tygodniowych, niezbędne są wizyty kontrolne, mające na celu ocenę efektywności zabiegu, ewentualnych objawów ubocznych i wskazań do następnych działań. Trądzik różowaty w wyniku serii zabiegów zostaje usunięty bezpowrotnie. Następnym etapem jest dobór właściwej pielęgnacji do użytku domowego oraz korzystanie z zabiegów dermokosmetycznych w celu uszczelnienia ścian naczyń krwionośnych, tak aby zapobiec ich ponownemu pękaniu.

Urządzenia stosowane do zamykania naczynek, usuwania rumienia: laser Cutera Lime Light, laser Vari Lite oraz laser Genesis.

Zapisz

Call Now Button