Liposukcja laserowa Warszawa

Liposukcja laserowa, którą wykonujemy w naszej klinice w Warszawie, to nowoczesna i bezpieczna metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem techniki laserowej i jednoczesnym odsysaniem tłuszczu oraz obkurczaniem skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych i elastycznych.

Kluczem do sukcesu tej metody jest długość fali lasera zoptymalizowana do stapiania komórek tłuszczowych przy uzyskiwaniu jednoczesnego efektu ujędrniania i wygładzania skóry.

Innowacyjna metoda redukcji i usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Dzięki wykorzystaniu lasera diodowego w czasie jednego zabiegu uzyskuje się rezultaty identyczne jak w  klasycznej liposukcji. Jednocześnie energia lasera stymuluje znajdujące się w skórze fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu, co zapewnia odpowiednie napięcie skóry po zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania zabiegu plastyki brzucha a uzyskane efekty są bardziej spektakularne.

Ta małoinwazyjna i bezpieczna metoda daje rewelacyjne efekty w modelowaniu sylwetki. Nie wymaga przy tym znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa on średnio około 60-180 minut w zależności od zakresu i miejsca stosowania.

Na czym polega innowacyjność metody laserowej w liposukcji?

Dzięki wykorzystaniu lasera diodowego w czasie jednego zabiegu uzyskuje się rezultaty identyczne jak w  klasycznej liposukcji. Jednocześnie energia lasera stymuluje znajdujące się w skórze fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu, co zapewnia odpowiednie napięcie skóry po zabiegu. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania zabiegu plastyki brzucha a uzyskane efekty są bardziej spektakularne.

Ta małoinwazyjna i bezpieczna metoda daje rewelacyjne efekty w modelowaniu sylwetki. Nie wymaga przy tym znieczulenia ogólnego ani hospitalizacji. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa on średnio około 60-180 minut w zależności od zakresu i miejsca stosowania.

Laser umożliwia przeprowadzenie następujących procedur zabiegowych

1. KLASYCZNA LIPOLIZA LASEROWA WARSZAWA

Przeznaczona jest dla pacjentów z niewielkim nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy i ciała. Komórki tłuszczowe zostają uszkodzone przy pomocy emitowanej wiązki promieniowania laserowego. Uwolnione z nich trójglicerydy są wchłanianie przez naczynia włosowate i metabolizowane głównie w wątrobie. Zabieg trwa zazwyczaj około 60 – 90 minut i jest prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

2. LIPOSUKCJA LASEROWA WARSZAWA

Zabieg wykonywany jest głównie u pacjentów ze znacznymi depozytami tkanki tłuszczowej. W początkowej fazie zabieg podobny jest do lipolizy laserowej, po zakończeniu tej procedury następuje odessanie upłynnionych trójglicerydów (tłuszczu) przy pomocy specjalnego ssaka niskociśnieniowego.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ światło lasera rozbija komórki tłuszczowe i zamyka naczynia krwionośne. Dzięki temu nie dochodzi do ryzyka powstania zatorów tłuszczowych – najpoważniejszego powikłania występującego po klasycznym zabiegu liposukcji. W czasie jednego zabiegu można usunąć do kilku litrów rozpuszczonego tłuszczu.

Światło lasera pobudza również fibroblasty – komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Dzięki temu po zabiegu skóra bardzo szybko ulega regeneracji, ujędrnia się i napina. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 90 do 240 minut.

3. LIPOSUKCJA LASEROWO – WIBRACYJNA

Technika składająca się z dwóch oddzielnych zabiegów: liposukcji laserowej i liposukcji wibracyjnej połączonych w jednej procedurze. Takie połączenie umożliwia uzyskanie jeszcze bardziej spektakularnych efektów u osób z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu robione jest małe nacięcie na skórze, przez które wprowadzana jest ultra-cienka sonda emitująca promień lasera (kaniula), który rozgrzewa równomiernie tkankę tłuszczową. Zemulgowany tłuszcz jest w większości usuwany za pomocą odsysania, a częściowo przez układ limfatyczny.

Liposukcja wibracyjna to nowoczesna metoda polegająca na zastosowaniu specjalnej głowicy generującej drgania. Technologia ta została opatentowana przez szwajcarską firmę NOUVAG, co daje gwarancję najwyższej skuteczności i bezpieczeństwa w zakresie zabiegów liposukcji.

Do głowicy dołączona jest specjalna kaniula wibrująca. Wibracje powodują rozwarstwianie komórek tkanki tłuszczowej oraz ułatwiają lepsze odessanie upłynnionego tłuszczu.

Dla lepszego efektu po zabiegu przez 3 do 4 tygodni pacjent powinien chodzić w specjalnym ubraniu uciskowym, które przyspiesza efekty gojenia po zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po kilku dniach pacjent może powrócić do pełnej aktywności życiowej.

Dla kogo polecany jest zabieg liposukcji laserowej?

Jest to metoda precyzyjna i delikatna, dobra dla pacjentów, którzy wolą poddać się mniej inwazyjnym zabiegom niż poważnej operacji, jak np: liposukcja. Wielkie znaczenie ma fakt, że laser pozwala poprawić wygląd pewnych partii ciała (m.in. twarz, podbródek, uda) oraz miejsca, gdzie skóra jest obwisła – a więc obszary, które do tej pory sprawiały lekarzom i pacjentom kłopot, bo nie kwalifikowały się do liposukcji.

Dla wszystkich kobiet ogromną zaletą tej techniki jest to, że poprawia ona napięcie i fakturę skóry. Zabieg Liposukcja laserowa może być stosowana sam lub w połączeniu z liposukcją ( odsysaniem tłuszczu ), w zależności od potrzeb. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to metoda leczenia otyłości , a więc osoby z dużą nadwagą powinny przed  przystąpieniem do zabiegu najpierw zrzucić kilka kilogramów.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Czas powrotu do normalnej aktywności trwa dość krótko. Po zabiegu wykonanym na okolicy ciała, należy przez kolejne 3 tygodnie nosić specjalne ubranko uciskowe, natomiast po zabiegu na twarzy ( podbródek) należy nosić specjaną opaskę uciskową przez 2-3 dni po zabiegu. Pacjenci zazwyczaj są w stanie powrócić do normalnej aktywności w 1-2 dni po zabiegu.  Rekonwalescencja po liposukcji laserowej wyklucza nudności i złe samopoczucie towarzyszące wybudzeniom z narkozy. Zazwyczaj Pacjenci są w stanie wrócić do domu już w godzinę po zakończeniu zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu składa się z kilku etapów. Tuż po zabiegu może wystapić zasinienie, które utrzymuje się do czasu wchłonięcia siniaków czyli około 2 tygodnie oraz niewielkie odrętwienie obszaru leczonego, które zwykle ustępuje po kilku godzinach. Obrzęk schodzi całkowicie po około tygodniu. Po zniknięciu obrzęku rekonwalescencję można uznać za zakończoną.

Zalety zabiegu liposukcji laserowej

 • mała inwazyjność gwarantująca maksymalny stopień bezpieczeństwa
 • krótki czas wykonywania procedury (średnio 30-60 minut)
 • natychmiastowy, wyraźny i trwały efekt modelowania ciała dzięki odsysaniu tłuszczu
 • ujędrnienie i wygładzenie skóry na obszarze lipolizy
 • skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum
 • brak przerwy w codziennych czynnościach
 • minimalne ryzyko powikłań.

Liposukcję laserową wykonywania jest na określonych obszarach ciała takich jak

 • talia
 • podbródek
 • wewnętrzna i zewnętrzna strona ud
 • biodra
 • pośladki
 • ramiona
 • twarz (nie w okolicy oczu)
 • klatka piersiowa u mężczyzn (Ginekomastia)
 • szyja
 • obszary łonowe

Efekty zabiegu

 • szczuplejsza i bardziej kształtna sylwetka
 • mniej widoczny cellulit
 • ujędrniona skóra

Częstotliwość zabiegów

Z reguły wykonywany jest 1 zabieg na 1 obszar. Większość pacjentów zazwyczaj potrzebuje tylko jednego zabiegu. Każda sesja może trwać od 45 minut do kilku godziny na każdy obszar zabiegowy. Liposukcja laserowa może być także używana do poprawy obszarów, na których były wykonywane inne zabiegi.

Call Now Button