HIFU Ultraskin II Absolute – Zabieg Hifu

HifuHIFU Ultraskin II Absolute to wyjątkowa technologia wykorzystywana do nieinwazyjnego liftingu twarzy: poprawy napięcia oraz ujędrnienia skóry twarzy, szyi, podbródka, dekoltu oraz modelowania sylwetki poprzez usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, tali, ud, pośladków, kolan, ramion.

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) oznacza skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które poprzez zogniskowanie pozwalają na wytworzenie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach w skórze.

Fale ultradźwiękowe docierają do wybranych warstw skóry: tkanki podskórnej, skóry właściwej oraz warstwy mięśniowo – powięziowej SMAS, nie naruszając przy tym ciągłości naskórka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych aplokatorów, przystosowanych do pracy na różnej głębokości koncentracji fali.

Efektem działania technologii HIFU Ultraskin II Absolute  jest natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt liftingu i napięcia skóry. Dodatkowo stymulacja warstw skóry właściwej pozwala na jej głęboką przebudowę i w konsekwencji na poprawę gęstości, wygładzenie i widoczne odmłodzenie skóry. Zastosowanie technologii HIFU Ultraskin II Absolute w zabiegach na ciało pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny.

W medycynie estetycznej technologia HIFU Ultraskin II Absolute stosowana jest do modelowania i podkreślania konturów twarzy, przeciwdziałania wiotczeniu i opadaniu skóry, likwidacji tz. “chomików”, opadających policzków, likwidacji luźnej skóry w okolicach podbródka, szyi, ramion, brzucha oraz ud.

Dlaczego technologia HIFU jest skuteczna?

Hifu niechirurgiczny lifting twarzyW urządzeniu Ultraskin II Absolute  energia fal ultradźwiękowych jest emitowana z aplikatorów na różnej głębokości o różnym natężeniu i powoduje kontrolowane punktowe uszkodzenie tkanek:

 • kartridż 1,5 mm wytwarza punkty koagulacji w warstwie naskórka, energia deponowana na tej głębokości pozwalana przebudowę struktur kolagenowych, przywraca jędrność, wygładza i zagęszcza skórę
 • kartridż 3,0 mm wytwarza punkty koagulacji w skórze właściwej, energia deponowana na tej głębokości pozwala na głęboką przebudowę skóry właściwej oraz przywraca jej jędrność i gęstość.
 • kartridż 4,5 mm dociera do warstwy mięśniowo – powięziowej SMAS , energia deponowana na tej głębokości powoduje obkurczeniem warstwy SMAS , powoduje to natychmiastowy efekt liftingu skóry.
 • kartridż 13 mm wykorzystywany jest do zabiegów modelowania sylwetki, tutaj energia dociera do tkanki tłuszczowej doprowadzając do rozpadu komórek tłuszczowych ( adipocytów). Następnie uszkodzone komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu w procesach metabolicznych.

 

Zabieg Hifu na twarz - Wskazania:

Ultraskin lifting twarzy

 

Ultraskin usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

 

 

Przeciwskazania:

 • ciąża, karmienie piersią
 • aktywne choroby ogólnoustrojowe: nowotwory, choroby autoimmunologiczne, nieunormowana cukrzyca
 • trądzik
 • opryszczka
 • porażenie nerwu twarzowego
 • bezpośrednio przed zabiegiem nie należy przyjmować leków o działaniu przeciwzapalnym, jak np: aspiryna czy ibuprofen

Zalety zabiegu:

 • zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • naturalny i długotrwały efekt,
 • efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, wystarczy jeden zabieg,
 • możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok,
 • przebadana, bezpieczna i skuteczna terapia doceniana na całym świecie.

Jak wygląda zabieg hifu?

Zabieg przeprowadza lekarz, który posiada odpowiednie przeszkolenie w tym zakresie. Skóra nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani znieczulenia, gdyż zabieg jest bezbolesny, może być delikatnie odczuwalny jedynie w miejscach gdy aplikatora znajduje się w pobliżu kości, jak np: w okolicy czoła czy na linii żuchwy.

Zabieg HIFU Ultraskin II Absolute nie uszkadza warstw skóry, dlatego po zabiegu brak jest okresu rekonwalescencji.

Efekty przed i po zabiegu

Ultraskin lifting twarzy efekty

Lifting twarzy, policzków, redukcja tz. “chomików”

 

Ultraskin lifting policzków

Lifting policzków, odmładzanie okolicy ust

 

Ultraskin odmładzanie twarzyLifting twarzy

 

Ultraskin usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha

 

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha i talii