Laser Fraxel re:store - odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, rąk

Laser Frakcyjny zrewolucjonizował metody laserowego odmładzania twarzy. Do tego momentu lekarze dysponowali bowiem wyłącznie laserem CO2, który działa na całą powierzchnię skóry, przez co zabieg jest bardziej inwazyjny i wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Z powodu nieestetycznego wyglądu gojącej się skóry pacjent powinien przez około 14 dni pozostać w domu.

Tymczasem laser frakcyjny, który uszkadza skórę w kontrolowany sposób, tworząc na jej powierzchni tysiące mikrouszkodzeń, pozwala uzyskać porównywalne efekty odmładzające. Laserowe odmładzanie twarzy laserem skraca czas gojenia do 4-7 dni, a rekonwalescencja staje się nieporównywalnie łagodniejsza.

Starzenie się skóry jest wieloczynnikowym procesem wynikającym z upływu czasu. Zmiany jakie obserwuje się w przebiegu starzenia się skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu czy rąk są przewidywalne i u wszystkich osób podobne, natomiast tempo i nasilenie tych procesów jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników, np: genetycznych, środowiskowych, szczególnie promieniowania UV.

Pojawiające się zmarszczki mimiczne, są wynikiem powtarzających się skurczy mięśni, najczęściej występują w okolicy ust, na czole i w okolicach oczu. W tych regionach komórki skóry właściwej poddawane naprężeniom związanym z ruchem mięśni same ulegają zmianom, zmienia się też struktura tkanki podporowej, efektem jest zwiotczenie skóry oraz pojawienie się linii na powierzchni skóry.

Co zatem należy robić aby przywrócić skórze jej dawny naturalny wygląd, co robić aby opóźnić lub wręcz  zahamować  procesy starzenia się skóry ?

Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy wykonywane cyklicznie raz lub trzy razy w roku pozwoli na utrzymanie skóry w bardzo dobrej kondycji na dłuższy czas.

Zapisz

Laserowe odmładzanie twarzy w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym

 

Jak działa laser frakcyjny?

 

Laser Frakcyjny doskonale radzi sobie nie tylko z poprawą jakości skóry, lecz także z wygładzaniem zmarszczek, usuwaniem blizn potrądzikowych oraz przebarwień. To laser, dzięki któremu w zdecydowany sposób można zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych. Energia lasera pobudza syntezę włókien kolagenowych, elastyny i fibroblastów w skórze.

Światło lasera, nie uszkadzając naskórka, przenika do skóry właściwej, gdzie powoduje mikrouszkodzenia. Są one bodźcem do odnowy i wzmożonej produkcji kolagenu, czego wynikiem jest spłycenie zmarszczek, blizn potrądzikowych, zwężenie porów, poprawa gęstości skóry i jej ujędrnienie.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Laserowe odmładzanie twarzy laserem, jest metodą bardzo wszechstronną. Laser doskonale radzi sobie nie tylko z poprawą jakości skóry, lecz także z usuwaniem przebarwień, wyrównywaniem kolorytu skóry, redukcją drobnych zmarszczek, poprawą napięcia skóry, zwężeniem porów, przez co skóra staje się gładka i promienna. W przypadku przebarwień wystarczy tak dobrać długość fali, żeby wyemitowana przez laser energia została pochłonięta przez ciemny barwnik. Nieestetyczne plamki rozjaśniają się w przeciągu kilku dni po jednym zabiegu.

Laserem frakcyjnym można usunąć także blizny potrądzikowe. Dlatego na zabiegi z użyciem tej metody decydują się również osoby bardzo młode.

Dzięki metodzie laserowego odmładzania możliwe jest osiągnięcie doskonałych efektów bez utraty bezpieczeństwa i komfortu pacjentów

Technologia Frakcyjna pozwala bardzo precyzyjnie zaaplikować światło lasera do skóry, dzięki inteligentnemu systemowi monitorowania i kontroli dawki energii.

 

 • Głębokie blizny potrądzikowe
 • Blizny pourazowe, pooperacyjne
 • Zmniejszenie widoczności rozstępów
 • Resurfacing- gruntowne odmłodzenie skóry szyi, dekoltu i dłoni
 • Zwężenie porów, poprawa ogólnego kolorytu skóry
 • Zniszczenia posłoneczne skóry twarzy i ciała
 • Zmarszczki okolicy oczu (periorbital rhytids)
 • Plamy barwnikowe związane z wiekiem lub działaniem promieni słonecznych
 • Brązowe przebarwienia/melanoderma
 • Ujędrnianie tkanek miękkich
 • Lifting laserowy

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jakie są korzyści zabiegów laserem frakcyjnym?

 • Efekt gładkiej, świeżej cery
 • Ujednolicenie kolorytu i struktury skóry
 • Redukcja zmarszczek wokół oczu
 • Spłycenie blizny potrądzikowe i pooperacyjne
 • Zagęszczenie, ujędrnienie skóry
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie przebarwień

 

Co to jest terapia laserem frakcyjnym?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki kosztem jednak znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Frakcyjnym to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera frakcyjnego?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię ?

Laser frakcyjny może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermabrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabiegi laserem frakcyjnym są bezpieczne?

Technologia frakcyjna została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Jak przebiega zabiegi

Przed przystąpieniem do zabiegu obszar zabiegowy musi być dokładnie oczyszczony i zdezynfekowany. Na tak przygotowaną skórę na 30 – 40  minut przed zabiegiem nakłada się specjalny środek znieczulający na bazie lignokainy. Podczas zabiegu zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort w trakcie zabiegu, używany jest strumień zimnego powietrza, który schładza naświetlane miejsca. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe. Sesja może trwać od 15 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Zabieg laserem frakcyjnym polega na przesuwaniu głowicy po leczonym obszarze. Światło lasera głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Proces gojenia skóry postępuje dość szybko od 4-7 dni. W tym czasie do pielęgnacji skóry należy używać wyłącznie preparatów zaleconych przez specjalistę wykonującego zabieg.

Etapy zabiegu laserem Frakcyjnym

 1. Skanowanie skóry
 2. Laser przenika wierzchnie warstwy skóry , tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych
 3. Światło lasera głęboko penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej
 4. W efekcie następuje naturalny proces odnowy skóry, staje się ona gładka, promienna i odmłodzona

Podczas jednego zabiegu laserem poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

 

Po zabiegu

W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać opalony odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

W tym czasie skóra będzie sucha i szorstka w dotyku, będzie się również delikatnie złuszczać. W tym czasie będzie potrzebowała solidnego nawilżenia preparatem Cicalfate lub Zinalfate oraz ochrony w postaci kremów z wysokim filtrem ( w przypadku przebywania na zewnątrz ).

Przez około miesiąc przed i po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce. Kolejny zabieg można wykonać dopiero za około 6 tygodni.

Kiedy będą widoczne efekt?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest wymodelowanie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni kilku miesięcy po przeprowadzeniu serii zabiegów. Po 2-3 miesiącach blizny zaczną się wygładzać i staną się mniej widoczne. Dodatkowo wyrówna się koloryt oraz znacznie poprawi się jędrność skóry. Z tego też powodu zabieg ten jest jednym z ulubionych u osób w przedziale wiekowym 30 -40 lat.

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią są trwałe i postępujące przez co pozwalają na długo cieszyć się młodą rozświetloną skórą. Jednakże słońce, upływ czasu i grawitacja powodują, że zabieg ten najlepiej powtarzać 1-3 razy w roku.

Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy

W celu usuwania zmarszczek terapię laserem Fraxel re: store warto połączyć z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg wykonywany jest wówczas podczas jednej procedury zabiegowej. Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy zwykle dotyczy obszarów: czoło, okolicy oka tz. “kurze łapki”, zmarszczki wokół ust. Działanie lasera w połączeniu z osoczem jest skutecznym sposobem nie tylko w celu wygładzenia zmarszczek ale również doskonale wzmacnia wiotką i cienką skórę.

Gdy pacjent/ka decyduje się na laserowe odmładzanie twarzy, najpierw lekarz lub pielęgniarka pobiera krew, która następnie zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu. W ten sposób uzyskujemy koncentrat osocza, który zostanie zaaplikowany bezpośrednio na podziurkowaną laserem skórę oraz podany przy pomocy strzykawki i igły w strategiczne miejsca na skórze.  Osocze działa tutaj jak najlepszy odmładzający eliksir, który możemy zaoferować skórze.

Podczas zabiegu laserem operator przykłada do skóry specjalną głowicę, która emituje energię w postaci mikrowiązek światła. Światło to w kontrolowany sposób uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Następnie na tak uszkodzoną skórę nakłada się osocze bogatopłytkowe poprzez delikatne jego wmasowanie. Pozostałą częścią osocza ostrzykuje się dodatkowo wybrane obszary, np: okolicę oka.

Takie połączenie lasera z osoczem znacznie wzmacnia efekt końcowy zabiegu a także ma korzystny wpływ na proces gojenia się skóry. Podczas naturalnego procesu regeneracji uszkodzone komórki skóry zastąpione są przez nową zdrową tkankę.

Efektem jest bardziej sprężysta i młodo wyglądająca skóra. Na pełen efekt należy poczekać około 4 tygodnie. W zależności od kondycji skóry wystarcza jeden do trzech zabiegów wykonanych w ciągu roku.

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Przeciwskazania

 • przyjmowanie w ostatnim półroczu retinoidów
 • zewnętrzne stosowanie preparatów z retinolem i kwasami owocowymi
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych ( keloidów )
 • trądzik różowaty i cera naczynkowa, aktywny trądzik
 • aktywna opryszczaka
 • świeża opalenizna
 • aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • ciąża i okres karmienia piersią

Efekty możliwe do uzyskania po 2-3 zabiegach Fraxel:

            

 

            

 

            

 

 

Call Now Button