Laser Fraxel re:store - odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, rąk

Starzenie się skóry jest wieloczynnikowym procesem wynikającym z upływu czasu. Zmiany jakie obserwuje się w przebiegu starzenia się skóry twarzy, okolicy oczu, szyi, dekoltu czy rąk są przewidywalne i u wszystkich osób podobne, natomiast tempo i nasilenie tych procesów jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od wielu czynników, np: genetycznych, środowiskowych, szczególnie promieniowania UV.

Pojawiające się zmarszczki mimiczne, są wynikiem powtarzających się skurczy mięśni, najczęściej wystepują w okolicy ust, na czole i w okolicach oczu.

W tych regionach komórki skóry właściwej poddawane naprężeniom związanym z ruchem mięśni same ulegają zmianom, zmienia się też struktura tkanki podporowej, efektem jest zwiotczenie skóry oraz pojawienie się linii na powierzchni skóry.

Co zatem należy robić aby przywrócić skórze jej dawny naturalny wygląd, co robić aby opóźnić lub wręcz  zahamować  procesy starzenia się skóry ?

Zapisz

Fraxel – Laserowe odmładzanie twarzy w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym

 

Jak działa laser Fraxel re:store?

Wskazania do zabiegu Fraxel re:store

Dzięki metodzie Fraxel re: store możliwe jest osiągnięcie doskonałych efektów bez utraty bezpieczeństwa i komfortu pacjentów !!!

Oryginalny system laserowy Fraxel®re: store wyznaczył nowy standard dla zabiegów laserowych w medycynie estetycznej.

Technologia Fraxel® pozwala bardzo precyzyjnie zaaplikować światło lasera do skóry, dzięki inteligentnemu systemowi monitorowania i kontroli dawki energii.

 

 • Głębokie blizny potrądzikowe
 • Blizny pourazowe, pooperacyjne
 • Rozstępy
 • Resurfacing- gruntowne odmłodzenie skóry szyi, dekoltu i dłoni
 • Rozszerzone pory skóry twarzy
 • Zniszczenia posłoneczne skóry twarzy i ciała
 • Zmarszczki okolicy oczu (periorbital rhytids)
 • Plamy barwnikowe związane z wiekiem lub działaniem promieni słonecznych
 • Brązowe przebarwienia/melanoderma
 • Ujędrnianie tkanek miękkich
 • Lifting laserowy

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jakie są korzyści zabiegów Fraxel re:store?

 

 • Efekt gładkiej, świeżej cery
 • Ujednolicenie kolorytu i struktury skóry
 • Redukcja zmarszczek wokół oczu
 • Spłycenie blizny potrądzikowe i pooperacyjne
 • Zagęszczenie, ujędrnienie skóry
 • Zwężenie porów
 • Rozjaśnienie przebarwień

 

Co to jest terapia laserem Fraxel®?

Do tej pory wszystkie (konwencjonalne) zabiegi laserowe dawały dobre wyniki kosztem jednak znacznych efektów ubocznych, ryzyka, oraz długiego czasu gojenia i powrotu do zdrowia. Zabiegi laserem Fraxel® to innowacyjna technologia oferująca najlepsze cechy dotychczasowych systemów doskonałe wyniki bez utraty bezpieczeństwa, zminimalizowane efekty uboczne, znacznie skrócony czas gojenia się i o wiele krótsza terapia.

Na czym polega zabieg przy zastosowaniu lasera Fraxel®?

W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, zabiegi wykonywane laserem Fraxel® aplikowane są na skórę wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. Ponieważ skóra wokół nie jest naruszona, gojenie się następuje niezwykle szybko, a zabieg nie powoduje widocznych ran. Dlatego też laser Fraxel® jest przełomem w zabiegach medycyny estetycznej.

Etapy zabiegu

 

 1. Skanowanie skóry
 2. Laser przenika wierzchnie warstwy skóry , tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych
 3. Światło lasera głęboko penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej
 4. W efekcie nastepuje naturalny proces odnowy skóry, staje się ona gładka, promienna i odmłodzona

Podczas jednego zabiegu laserem Fraxel® poddaje się naświetlaniu około 20%-25% powierzchni leczonej skóry. Badania kliniczne sugerują, że najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany lekarz, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. A światło lasera Fraxel® pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat, dzięki temu optymalny efekt jest zwykle widoczny po 2-3 miesiącach.

Zapisz

Zapisz

Na jakie powierzchnie można stosować laseroterapię Fraxel®?

Fraxel® może być stosowany wszędzie na całym ciele, tam gdzie może być stosowana dermabrazja. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserami starego typu, Fraxel® pozwala na odmłodzenie szyi i dekoltu, których nie poddawało się wcześniej dostępnym zabiegom.

Czy zabiegi Fraxel® są bezpieczne?

Technologia Fraxel® została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności (Food and Drug Administration). Zabieg jest bezpieczny, nie odnotowano żadnego przypadku zbliznowacenia lub infekcji. W przypadkach bardziej intensywnych zabiegów możliwe jest pojawienie się niewielkich pęcherzy i/lub czasowych przebarwień, zwłaszcza u pacjentów z ciemniejszą karnacją.

Czy zabiegi laserem Fraxel® są bolesne?

Na 30 minut przed zabiegiem na skóra nakłada się specjalny środek znieczulający na bazie lignokainy. Podczas zabiegu zazwyczaj odczuwa się kłucie, które jest dość dobrze tolerowane przez pacjentów. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe.

Jak długo trwa każda sesja zabiegu?

Każda sesja może trwać od 15 do 45 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi.

Jak szybko następuje powrót do normalnego trybu życia?

Większość pacjentów może podjąć normalną aktywność bezpośrednio po zabiegu. Nie jest wymagane żadne specjalne postępowanie, pacjenci mogą podjąć rutynowe zabiegi pielęgnacyjne skóry bezpośrednio po zabiegu. W obszarach objętych zabiegiem może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie i obrzęk, jak również umiarkowane pieczenie lub swędzenie mijające zazwyczaj w przeciągu kilku godzin. Zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni, a skóra może przybrać opalony odcień. Po upływie około tygodnia i zagojeniu się mikroskopijnej wielkości obszarów, w których skóra poddana była zabiegowi, koloryt skóry powróci do normy. W bardzo rzadkich przypadkach, gdy zastosowany zabieg był rozległy, mogą pojawić się strupki lub pęcherze.

Kiedy będą widoczne efekt?

Większość pacjentów zauważy różnicę już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest wymodelowanie  włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Czy efekty zabiegów laserem Fraxel® są trwałe?

Zmiany naskórka i włókien kolagenu spowodowane laseroterapią Fraxel® są trwałe i postępujące przez co pozwalają na długo cieszyć się młodą rozświetloną skórą. Jednakże słońce, upływ czasu i grawitacja powodują, że zabieg ten najlepiej powtarzać 1-3 razy w roku.

Efekty możliwe do uzyskania po 2-3 zabiegach Fraxel:

            

 

            

 

            

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz