Laserowe usuwanie owłosienia - Palomar Vectus

Gładka, jedwabista skóra to standard zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Trudno się dziwić, skoro  widoczne owłosienie wygląda po prostu nieestetycznie, zwłaszcza, jeżeli problem ten dotyczy damskiej twarzy czy nóg.

Jeśli chcesz na stałe pozbyć się owłosienia z twarzy, nóg, ramion czy okolic bikini zachęcamy do skorzystania z laserowego usuwania owłosienia nowoczesnym laserem Vectus firmy Palomar.

Wśród zabiegów do usuwania włosów, są doskonale znane takie metody jak:  golenie, elektroliza, wosk. Te metody nie tylko wiąże się z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem wrastania włosków, a w konsekwencji przebarwień, reakcji alergicznych a nawet blizn i możliwości zakażeń. Dopiero rozwój techniki laserowej pozwolił na depilację – usuwanie owłosienia, którą można uznać za trwałą, czyli nie pozwalającą na ponowny odrost włosa. Zachęcamy do skorzystania z nowoczesnego urządzenia Palomar Vectus, którym wykonujemy laserowe usuwanie owłosienia.

Depilacja laserowa pozbawiona jest zagrożeń, gdyż jest metodą bezinwazyjną, nie narusza delikatnej struktury skóry, działa powierzchniowo, dlatego usuwanie owłosienia tą metodą jest całkowicie bezpieczne i skuteczne.

Jak działa LASER DIODOWY PALOMAR VECTUS ?

Vectus to medyczny laser diodowy wyprodukowany przez znaną światową markę PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. Laserowe usuwanie owłosienia laserem diodowym Vectus™ jest  metodą skuteczną, trwałą, komfortową i bezpieczną dla każdego rodzaju skóry oraz każdego koloru owłosienia.

Laser Vectus emituje wiązkę światła, którą absorbuje melanina, czyli ciemny barwik występujący m.in. we włosach. Wiązka lasera diodowego wędruje po trzonie do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni. Ciepło lasera Vectus ścina białko, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos po kilku dniach zostaje wypchnięty ku górze, a następnie samoistnie wypada.

Laserowe usuwanie owłosienia nie kończy się na jednym zabiegu. Jeden zabieg to zdecydowanie za mało, aby trwale usunąć owłosienie (wszystkie włoski). Dzieje się tak dlatego, że laser działa tylko na włosy, które w chwili wykonywania zabiegu laserowego usuwania owłosienia są w fazie najintensywniejszego wzrostu, czyli są w fazie zwanej anagenem. Depilacji laserowych trzeba wykonać co najmniej kilka, w odstępie co 4-6 tygodni. Ważna uwaga! Zabieg  usuwania owłosienia wymaga konsekwencji, aby w jak najszybszym czasie trwale pozbyć się niechcianych włosów.

Po wykonaniu pierwszego zabiegu depilacji laserowej włosy po 4- 6 tygodniach ponownie odrosną i jest to sygnał aby ponownie zgłosić się na zabieg.

 

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserem Vectus?

palomar-vectusFirma Palomar Medical Technologies ponad 15 lat temu stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za pioniera w trwałym usuwaniu owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego. W efekcie powstał laser Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Do zabiegów depilacji laserowej, usuwania owłosienia używa się różnego typu laserów, które różnią się między sobą skutecznością i trwałością depilacji, bolesnością, długością i komfortem samego zabiegu.

VECTUS™  jest najnowszym, najbezpieczniejszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele  nowatorskich rozwiązań, które w decydujący sposób wpływają na jego wyjątkowość i skuteczność  oraz  bezpieczeństwie i  komforcie pacjenta.

Laser diodowy Palomar VECTUS™  posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym  świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów oraz przebarwień.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Działanie lasera diodowego?

Laser Vectus emituje wiązkę światła, którą absorbuje melanina, czyli ciemny barwik występujący m.in. we włosach. Światło lasera pochłaniane jest przez trzon włosa (widoczna część włosa) i przewodzone do mieszka włosowego (wewnątrz skóry), gdzie energia lasera trwale niszczy macierz włosa, więc włos przestaje tym samym odrastać. Laserowe usuwanie owłosienia polega na tym, że światło lasera Vectus ścina białko, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos po kilku dniach zostaje wypchnięty ku górze, a następnie samoistnie wypada.

To prowadzi do skutecznego zniszczenia jego cebulki. Na światło laser reagują tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Z tego powodu konieczne jest wykonanie kolejnych zabiegów usuwania owłosienia w dostępnie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały odpowiednio na działanie światła lasera.

Depilacji laserowych trzeba wykonać co najmniej kilka, w odstępie co 4-6 tygodni. Ważna uwaga! Laserowe usuwanie owłosienia wymaga konsekwencji, aby w jak najszybszym czasie trwale pozbyć się niechcianych włosków, należy powtarzać zabieg w regularnych odstępach czasu, aż do zakończenia pełnej kuracji.

Po wykonaniu pierwszego zabiegu depilacji laserowej, włosy po 4- 6 tygodniach ponownie odrosną i jest to sygnał aby ponownie zgłosić się na zabieg.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co wyróżnia laser diodowy Vectus?

depilacja laserowa warszawaLaser Vectus™, jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Przed każdym zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie.

Jego zadaniem jest określenie poziom melaniny i na podstawie wyniku, który następnie przesyłany jest do urządzenia zostają określone, indywidualnie parametry zabiegu. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest tym samym bardziej efektywny. Indywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia. Dzięki temu usuwanie owłosienia jest bardzo bezpiecznym zabiegiem.

Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu laserowego usuwania owłosienia jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, polega ona na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Zadbano również o bardzo wysoki komfort pacjenta podczas zabiegu. Zapewnia to zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna.

Vectus™,  stosując  wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia laserem Vectus?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło jest absorbowane przez barwnik, a to w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia, należy zgolić włosy zwykłą golarką ( najlepiej zrobić to dzień wcześniej, zachowując szczególną ostrożność aby nie uszkodzi naskórka. W dniu wykonywania depilacji laserowej nie należy stosować na skórę, która będzie poddana zabiegowi usuwania owłosienia, żadnych balsamów, mleczek, samoopalaczy itp. kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Zabieg depilacji laserowej nie może być wykonany na opalonej skórze, gdyż może doprowadzić to do trwałych oparzeń w miejscu wykonywania zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Aby zabieg był całkowicie bezpieczny i maksymalnie skuteczny należy odczekać minimum 4 tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce. Przez podobny czas nie należy też przyjmować leków rozrzedzających krew ( np: aspiryny ), fotouczulających ( ziół np: dziurawiec ), leków obniżających ciśnienie, moczopędnych, przeciwzapalnych, niektórych antybiotyków oraz retinoidów. Depilacji laserowej nie należy wykonywać w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia, osoba wykonująca zabieg przeprowadzi wywiad z klientem/ką, obejrzy skórę i przyłoży do skóry klienta – czytnik Skintel™ w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny w skórze i na podstawie odczytanego wyniku ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

Po ustawieniu odpowiednich parametrów, przystąpi do wykonania zabiegu usuwania owłosienia laserem Vectus. Kolejny etap to wykonanie zabiegu laserowego usuwania owłosienia, które polega na przykładaniu głowicy ze specjalnym systemem chłodzenia, miejsce przy miejscu na wskazanym obszarze twarzy czy ciała. Dla jeszcze lepszego komfortu klienta, obszar podany zabiegowi depilacji laserowej, może być jeszcze dodatkowo chłodzony przy użyciu specjalnych kompresów chłodzących. Szczególnie w przypadku zabiegu laserowego usuwania owłosienia bikini chłodzenie jest bardzo wskazane. W rzadkich przypadkach, gdy klient ma niski próg bólowy, możemy zaproponować znieczulenie obszaru zabiegowego – preparatem znieczulającym w postaci maści lub kremu, wówczas usuwanie owłosienia będzie praktycznie bezbolesne.

Następnie do skóry przykładana jest głowica z szafirową soczewką i zostaje wysyłany impuls światła. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Podczas laserowego usuwania włosów zniszczeniu ulegają jedynie te, które w momencie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, dlatego też zabieg należy  powtórzyć od. 3- 6 razy  w zależności od obszaru co 4-10 tygodni:

 • twarz – co 4 tygodni
 • ramiona – co 4 – 6  tygodni
 • bikini – co 4 – 6 tygodni
 • pachy – co 4 – 6 tygodni
 • plecy – co 8 -10 tygodni
 • nogi – co 8 -10 tygodni
 • pośladki – co 8 tygodni

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu  można się pojawić zaczerwienienie skóry, lekkie pieczenie a nawet przesuszenie skóry. Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium, brać gorących kąpieli. W przypadku laserowego usuwania owłosienia bikini, po zabiegu należy nosić delikatną bieliznę, najlepiej bawełnianą aby dodatkowo nie podrażniać skóry w tym miejscu.

Po upływie około 2 tygodni włosy poddane zabiegowi zostaną uwolnione z cebulki i wysuną się na zewnątrz.  Należy być przygotowanym na pojawienie się po zabiegu ostrych włosków, które nie są „odrostem”, ale w naturalny sposób  wychodzą  z martwych cebulek. Usuwanie owłosienia jest wówczas skuteczne.

Przeciwwskazania

Przed rozpoczęciem depilacji laserowej, osoba wykonująca zabieg przeprowadzi  z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich:

 • świeża opalenizna: słoneczna, solarium jak również stosowanie środków samoopalających
 • ciąża
 • uszkodzenie naskórka
 • padaczka (epilepsja)
 • przyjmowanie leków, ziół foto-uczulających
 • terapia retinoidami ( witamina A )
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Przed zabiegiem

Na około miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać innych metod depilacji jak np: wosk, depilator. Dopuszczalne są jedynie metody, które nie wyrywają włosów czyli tradycyjne golenie, które nie osłabia cebulki włosa.

Kilka dni przed planowanym zabiegiem warto wykonać peeling w obszarze zabiegowym. To ułatwi włoskom przebicie się przez naskórek.

W pielęgnacji po zabiegu należy myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki. Bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy). Opalenizna zmniejsza skuteczność depilacji laserowej i powoduje możliwość wystąpienia oparzeń i przebarwień. W dniu zabiegu nie powinno się aplikować dezodorantów i perfumowanych produktów oraz olejków aromaterapeutycznych, balsamów i mleczek do ciała.

W przerwach między zabiegami laserowego usuwania owłosienia, włosy które odrosną należy golić zwykłą golarką nie należy do tego celu używać depilatora, pęsety ani wosku, gdyż te metody doprowadzają do wyrywania włosa przez co zostaje osłabiona jego cebulka. Skóry poddanej działaniu lasera Vectus, nie wolno opalać, gdyż prowadzi to do powstania nieestetycznych przebarwień.

Usuwanie nadmiernego owłosienia

Najłatwiej i najszybciej są usuwane ciemne włosy, ze względu na to, że zawierają dużą ilość barwnika – melaniny,  powoduje to maksymalną absorpcję i przekształcenie energii świetlnej w ciepło. Bardzo jasne włosy z uwagi na to, że zawierają małą ilość melaniny, wymagają wykonania większej ilości zabiegów. Laser nie usuwa włosów siwych, gdyż te włosy nie zawierają barwnika.

Jak przygotować się do zabiegu?

Włosy powinny być zgolone dzień przed planowanym zabiegiem usuwania owłosienia,  a w przypadku gęstych, ciemnych włosów rano w dniu zabiegu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby podczas golenia nie uszkodzić skóry. Wskazane jest zaprzestanie woskowania i depilacji włosów na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, zagwarantuje to maksymalną ilość mieszków włosowych, które następnie zniszczone zostaną przez światło.

Dlaczego włosy odrastają po zabiegu?

Usuwanie owłosienia – Depilacja laserem VECTUS doprowadza do niszczenia cebulki włosowej poprzez ciepło. Zniszczone włosy pozostają w skórze jeszcze przez okres 1-3 tygodni i podczas procesu odnowy naskórka wypadają. Ma się wtedy mylne wrażenie, że włosy odrastają.

Ile zabiegów należy wykonać aby na stałe pozbyć się owłosienia?

Zabiegowi są poddawane tylko włosy w okresie najintensywniejszego wzrostu,  liczba włosów znajdujących się w tej fazie w danej chwili wynosi 10-70% (zależnie od części ciała). Istotny jest również czas wzrostu włosa. Dla większości pacjentów wystarczy 3-5 zabiegów (inaczej w przypadku wahań hormonalnych), z 4-8 tygodniowym odstępem między zabiegami, aby usunąć wszystkie niechciane włosy.

Usunięcie włosów na twarzy może wymagać większej ilości zabiegów z powodu na zaburzenia hormonalne. Już po pierwszym zabiegu u większości pacjentów można zaobserwować bardzo dobre efekty w postaci osłabienia czy przerzedzenia włosów.

Podczas pierwszego zabiegu faza wzrostu włosa jest połączona z fazą spoczynku włosa, co powoduje odrost nowych włosów, będących w fazie spoczynku, dzięki czemu kolejny zabieg jest bardziej efektywny.

Skuteczność depilacji laserowej w przypadku określonego koloru włosów

Depilacja laserowa Vectus jest najbardziej skuteczna w przypadku osób z jasną skórą i ciemnym kolorem owłosienia. Wtedy zwykle wystarczy wykonać 3-4 zabiegi laserowego usuwania owłosienia. Blondynki i osoby ze śniadą karnacją muszą przygotować się na większą ilość zabiegów.

Jeśli na skórze występują drobne, pozapalne przebarwienia, które często pozostają np: po wrastaniu włosów lub przebarwienia posłoneczne, laserowa kuracja w tym przypadku działa na korzyść, gdyż może doprowadzić do ich rozjaśnienia. To dodatkowy atut zabiegu depilacji laserowej.