Depilacja laserowa - Palomar Vectus

Depilacja laserowa – laser Palomar VECTUS!

Gładka, jedwabista skóra to standard zarówno wśród kobiet  jak i mężczyzn. Trudno się dziwić , skoro  widoczne owłosienie wygląda po prostu nieestetycznie, zwłaszcza, jeżeli problem ten dotyczy damskiej twarzy czy nóg.

Wśród zabiegów do usuwania włosów, są doskonale znane takie metody jak:  golenie, elektroliza, wosk. Nie tylko wiąże się z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem wrastania włosów, przebarwień, reakcji alergicznych a nawet blizn i możliwości zakażeń. Dopiero rozwój techniki laserowej pozwolił na depilację, którą można uznać za trwałą, czyli nie pozwalającą na ponowny odrost włosa.

Depilacja laserowa pozbawiona jest zagrożeń, gdyż jest metodą bezinwazyjną, nie narusza delikatnej struktury skóry, działa powierzchniowo.

Jak działa LASER DIODOWY PALOMAR VECTUS ?

Vectus to medyczny laser diodowy wyprodukowany przez znaną światową markę PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. Epilacja laserem diodowym Vectus™ jest  skuteczna, trwała, komfortowa i bezpieczna dla każdego rodzaju skóry oraz każdego koloru owłosienia.

Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserem Vectus?

palomar-vectusFirma Palomar Medical Technologies ponad 15 lat temu stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za pioniera w trwałym usuwaniu owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego. W efekcie powstał laser Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta.

Do zabiegów depilacji laserowej używa się różnego typu laserów, które różnią się między sobą skutecznością i trwałością depilacji, bolesnością, długością i komfortem samego zabiegu.

VECTUS™  jest najnowszym, najbezpieczniejszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele  nowatorskich rozwiązań, które w decydujący sposób wpływają na jego  wyjątkowość i skuteczność  oraz  bezpieczeństwie i  komforcie pacjenta.

Laser diodowy Palomar VECTUS™  posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym  świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów oraz przebarwień.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Działanie lasera diodowego?

Laser diodowy emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa – celem energii lasera jest melanina – barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. To prowadzi do skutecznego zniszczenia jego cebulki. Na światło laser reagują tylko te włosy, które są w fazie wzrostu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Z tego powodu konieczne jesy wykonanie kolejnych zabiegów w dostępnie około miesiąca, aby pozostałe włosy, będące w fazie spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na działanie światła lasera.

Światło lasera pochłaniane jest przez trzon włosa (widoczna część włosa) i przewodzone do mieszka włosowego (wewnątrz skóry), gdzie energia lasera trwale niszczy macierz włosa, więc włos przestaje tym samym odrastać.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Co wyróżnia laser diodowy Vectus?

depilacja laserowa warszawaLaser Vectus™, jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Przed każdym zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie.

Jego zadaniem jest określenie poziom melaniny i na podstawie wyniku, który następnie przesyłany jest do urządzenia zostają określone, indywidualnie parametry zabiegu. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest tym samym bardziej efektywny. Iindywidualny dobór parametrów wyklucza ryzyko poparzenia.

Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia Photon RecyclingSM, polega ona na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Zadbano również o bardzo wysoki komfort pacjenta podczas zabiegu. Zapewnia to zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakci zabiegu jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta.

Vectus™,  stosując  wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda zabieg usuwania owłosienia laserem Vectus?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło jest absorbowane przez barwnik, a to w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed przystapieniem do zabiegu przykładany jest do skóry pacjenta – czytnik Skintel™ w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny w skórze i na podstawie odczytanego wyniku ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

Następnie do skóry przykładana jest głowica z szafirową soczewką i zostaje wysyłany impuls światła. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Jak często należy powtarzać zabieg?

Podczas laserowego usuwania włosów zniszczeniu ulegają jedynie te, które w momencie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, dlatego też zabieg należy  powtórzyć od. 3- 6 razy  w zależności od obszaru co 4-10 tygodni:

 • twarz – co 4 tygodni
 • ramiona – co 4 – 6  tygodni
 • bikini – co 4 – 6 tygodni
 • pachy – co 4 – 6 tygodni
 • plecy – co 8 -10 tygodni
 • nogi – co 8 -10 tygodni
 • pośladki – co 8 tygodni

Zalecenia pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu  można się pojawić zaczerwienienie skóry, lekkie pieczenie a nawet przesuszenie skóry. Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Po upływie około 2 tygodni włosy poddane zabiegowi zostaną uwolnione z cebulki i wysuną się na zewnątrz.  Należy być przygotowanym na pojawienie się po zabiegu  ostrych włosków, które nie są „odrostem”, ale w naturalny sposób  wychodzą  z martwych cebulek.

Przeciwwskazania

Przed rozpoczeciem depilacji laserowej, osoba wykonująca zabieg przeprowadzi  z pacjentem szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich:

 • świeża opalenizna: słoneczna, solarium jak również stosowanie środków samoopalających
 • ciąża
 • uszkodzenie naskórka
 • padaczka (epilepsja)
 • przyjmowanie leków, ziół foto-uczulających
 • terapia retinoidami ( witamina A )
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

Przed zabiegiem

Na około miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać innych metod depilacji jak np: wosk, depilator . Dopuszczalne są jedynie metody, które nie wyrywają włosów czyli tradycyjne golenie, które nie osłabia cebulki włosa.  W pielęgnacji po zabiegu należy myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki. Bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy). Opalenizna zmniejsza skuteczność depilacji i powoduje możliwość wystąpienia oparzeń i przebarwień. W dniu zabiegu nie powinno się aplikować dezodorantów i perfumowanych produktów oraz olejków aromaterapeutycznych.

Usuwanie nadmiernego owłosienia

Najłatwiej i najszybciej są usuwane ciemne włosy, ze względu na to, że zawierają dużą ilość barwinika – melaniny,  powoduje to maksymalną absorpcję i przekształcenie energii świetlnej w ciepło. Bardzo jasne włosy z uwagi na to, że zawierają małą ilość melaniny, wymagają wykonania większej ilości zabiegów. Laser nie usuwa włosów siwych, gdyż te nie zawierają barwinika.

Jak przygotować się do zabiegu?

Włosy powinny być zgolone dzień przed planowanym zabiegiem a w przypadku gęstych, ciemnych włosów rano w dniu zabiegu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby podczas golenia nie uszkodzić skóry. Wskazane jest zaprzestanie woskowania i depilacji włosów 4 tygodnie przed zabiegiem, zagwarantuje to maksymalną ilość mieszków włosowych, które następnie zniszczone zostaną przez światło.

Dlaczego włosy odrastają po zabiegu?

Depilacja laserem VECTUS doprowadza do niszczenia cebulki włosowej poprzez ciepło. Zniszczone włosy pozostają w skórze jeszcze przez okres 1-3 tygodni i podczas procesu odnowy naskórka wypadają. Ma się wtedy mylne wrażenie, że włosy odrastają.

Ile zabiegów należy wykonać aby na stałe pozbyć się owłosienia?

Zabiegowi są poddawane tylko włosy w okresie najintensywniejszego wzrostu,  liczba włosów znajdujących się w tej fazie w danej chwili wynosi 10-70% (zależnie od części ciała). Istotny jest również czas wzrostu włosa. Dla większości pacjentów wystarczy 3-5 zabiegów (inaczej w przypadku wahań hormonalnych), z 4-8 tygodniowym odstępem między zabiegami, aby usunąć wszystkie niechciane włosy.

Usunięcie włosów na twarzy może wymagać większej ilości zabiegów z powodu na zaburzenia hormonalne. Już po pierwszym zabiegu u większości pacjentów można zaobserwować bardzo dobre efekty w postaci osłabuenia czy przerzedzenia włosów.

Podczas pierwszego zabiegu faza wzrostu włosa jest połączona z fazą spoczynku włosa, co powoduje odrost nowych włosów, będących w fazie spoczynku, dzięki czemu kolejny zabieg jest bardziej efektywny.