MIKRODERMABRAZJA – kryształkami korundu

mikrodermarazja korundowaMikrodermabrazja to nowoczesny bardzo skuteczny zabieg leczniczo-regenerujący i odmładzający skórę, wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego skóry wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu sterylnych kryształów korundu.

Kryształy uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry, w ten sposób ścierają martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie. Ta cecha sprawia, że jest to technika bardzo bezpieczna i dostosowana do różnych potrzeb skóry.

Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do wzmożonego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone prowadząc do odnowy skóry.

Zabieg mikrodermabrazji w niektórych wskazaniach można połączyć z peelingiem chemicznym, jonoforezą, ultradźwiękami lub mezoterapią igłową osiągając w ten sposób lepszy efekt.

Zapisz

Wskazania do zabiegu

  • czyszczanie i leczenie skóry trądzikowej: zabieg doskonale oczyszcza skórę trądzikową, likwidując przyczynę trądziku : mikrozaskórniki, zabieg likwiduje przebarwienia i blizny potrądzikowe, przywraca skórze zdrowy, świeży i jednolity wygląd
  • oczyszczanie, regeneracja i kondycjonowanie skóry zdrowej: zabieg doskonale oczyszcza, wygładza i rozjaśnia skórę, usuwa nadmierne rogowacenie skóry, likwiduje drobne powierzchowne zmarszczki, wchłanianie preparatów odżywczych i odmładzających skórę
  • terapia rozstępów, blizn- zabieg intensywnie wygładza, spłaszcza i zmniejsza widoczność rozstępów i innych blizn. Efekty uzyskuje się dzięki mocnym i głębokim zabiegom połączonym ze stosowaniem specjalnych preparatów regenerujących.
  • terapia przebarwień skóry – zabieg znacznie zmniejsza przebarwienia skóry poprzez intensywne ścieranie naskórka. Dzięki intensywnemu oddziaływaniu zabiegu na skórę ze złuszczonymi komórkami usuwany jest nadmiernie nagromadzony barwnik którego ilość stopniowo wraca do normy.

Przeciwskazania

  • opryszczka, liszajec zakaźny, zakażenia grzybicze,
  • uszkodzenia ciągłości skóry,
  • nowotwory skóry i znamiona,
  • terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem,
  • zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)