Nici PDO liftingujące First Lift

PDO First Lift – postaw na jędrność skóry i bardzo naturalny efekt!

PDO_First_Lift
Nici PDO to prosty sposób na młodą skórę i znakomita alternatywa dla osób, które nie oczekują efektów liftingu chirurgicznego, cenią sobie za to metody mało inwazyjne, a przy tym przynoszące naturalny, subtelny efekt odmłodzenia.
Naturalny proces starzenia zaczyna być widoczny w wieku 30 lat, wraz z upływem czasu zaczyna się coraz bardziej pogłębiać. Wraz z wiotczeniem tkanek zaczynają się pojawiać zmarszczki i bruzdy. Lifting za pomocą nici pozwala w dużym stopniu cofnąć skutki starzenia.
Zabieg z użyciem nici PDO jest doskonałą metodą, która odmładza wygląd twarzy o kilka lat. Wchłanialne nici liftingujące zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej, stając się sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała.
Po zabiegu w sposób delikatny ale widoczny poprawia się wygląd skóry na okolicy: twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha, ud i ramion.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czym są nici PDO First Lift?

First Lift to wysokiej jakości nici liftingujące wykonane są z włókna PDO ( polidioksanonu ), które jest w pełni wchłanialne i stopniowo rozpuszcza się w tkance, stymulując produkcję nowego kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. To bezpośrednio wpływa na poprawę jakości skóry. Skóra staje się dzięki temu bardziej napięta, jędrna, gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki wygładzone, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki, w efekcie uzyskujemy naturalny lifting skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry.

W badaniach in vito stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Po wprowadzeniu nici do tkanki, zapewniają one naturalny i widoczny efekt liftingu na twarzy lub ciele.

Z jakiego materiału wykonane są nici PDO?

Nici PDO zbudowane są z polidioksanonu – materiału znanego od wielu lat w medycynie i stosowanego  do produkcji szwów, a tym samym wykazującego wysoki profil bezpieczeństwa . Składają  się z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią. Ich zaletą jest bardzo płynne przechodzenie przez tkanki, co eliminuje uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania nici PDO wynosi 180 – 210 dni.

Kluczowe zalety

 • bezpieczeństwo
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
 • natychmiastowy efekt
 • wysoka skuteczność
 • brak nacięć i blizn
 • nici są całkowicie wchłaniane
 • możliwość powtórzenia procedury
 • brak widoczności i wyczuwalności nici

Co można poprawić dzięki zabiegowi Happy Lift?

 • Twarz –  pionowe i poziome zmarszczki na czole, efekt liftingu czoła, podniesienie brwi,  dolna powieka – worki pod oczami, opadające i pomarszczone policzki, fałd skóry na policzku, „zmarszczki palacza”, fałd nosowo-wargowy, fałd podbródkowy i marionetkowy, podwójny podbródek, wyszczuplenie owalu twarzy.
 • Ciało – fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie, ujędrnienie i kształtowanie piersi, rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, poprawa elastyczności skóry.

Przebieg zabiegu

Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do zabiegu. Obszar poddany zabiegowi jest znieczulany kremem, a następnie lekarz wprowadza nici pod skórę za pomocą specjalnych kaniul. Nici PDO po wprowadzeniu nie są wyczuwalne w skórze. Zabieg trwa około 30 minut. Pacjent/ka w tym czasie nie odczuwa bólu i nie musi przechodzić okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można udać się do domu. Otrzymany efekt estetyczny utrzymuje się do 2 lat.

Po upływie około 10-14 dni rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu – kolagenu i elastyny. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici PDO w skórze, aż do momentu całkowitego rozpuszczenia, czyli nawet do 8 miesięcy.

 

Odczucia

Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia. Procedurze nie towarzyszy jednak ból, krwawienie czy obrzęk.

Czas trwania

Cały zabieg trwa około 30 minut, maksymalnie może trwać do godziny (w zależności od ilości użytych nici i obszaru zabiegowego).

Bezpieczeństwo

Są bezpieczne dla zdrowia, stosowane są od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii i chirurgii ogólnej.

Przed zabiegiem

 • przez 7 dni przed zażywać preparaty Arniki lub z witaminą K
 • 14 dni przed odstawić Aspirynę i inne leki zmniejszające krzepliwość krwi
 • witamina C i K zalecana u pacjentów z kruchością naczyń
 • ograniczenie spożycia nikotyny i kofeiny

Badania, które należy wykonać

OB, morfologia, parametry krzepnięcia – APTT, INR.

Przeciwskazania

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroba nowotworowa
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • terapia przeciwzakrzepowa

Postępowanie po zabiegu

Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

Efekty zabiegu - jak długo?

Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach od wykonania zabiegu a widoczny efekt nastąpi po 2-3 tygodniach, wyraźny, trwały efekt następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt zabiegu PDO First Lift jest długotrwały, utrzymuje się do 2 lat.

Cena: od 1000 do 6000 zł