Nici PDO liftingujące First Lift

PDO First Lift – postaw na jędrność skóry i bardzo naturalny efekt!

PDO_First_Lift

Nici liftingujące PDO to prosty sposób na młodą skórę i znakomita alternatywa dla osób, które nie chcą wykonywać liftingu chirurgicznego, cenią za to mało inwazyjne metody, przynoszące naturalny, subtelny efekt odmłodzenia.

Naturalny proces starzenia skóry rozpoczyna się po 25 roku życia i z upływem lat staje się coraz bardziej widoczny. Wraz z wiotczeniem tkanek zaczynają się pojawiać zmarszczki i bruzdy. Nici liftingujące PDO pozwalają w dużym stopniu cofnąć skutki starzenia.

Zabieg z użyciem nici first lift jest doskonałą metodą, która odmładza wygląd twarzy o kilka lat. Wchłanialne nici zrewolucjonizowały myślenie o medycynie estetycznej, stając się sprawdzoną i bezpieczną metodą odmładzania twarzy i ciała. Po zabiegu w sposób delikatny, ale widoczny poprawia się wygląd skóry w okolicy twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha, ud i ramion.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Czym są nici PDO First Lift?

First Lift to wysokiej jakości nici liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu), które jest w pełni wchłanialne i stopniowo rozpuszcza się w tkance, stymulując produkcję nowego kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. To bezpośrednio wpływa na poprawę jakości skóry. Staje się ona bardziej napięta, jędrna, gładsza, świetlista, zmarszczki zostają wygładzone, pory zwężone, podnosi się owal twarzy, obwisłe tkanki zostają wzmocnione. W efekcie uzyskujemy więc naturalny lifting skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry. W badaniach in vitro stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Z jakiego materiału wykonane są nici PDO?

Nici liftingujące PDO zbudowane są z polidioksanonu – materiału znanego od wielu lat w medycynie i stosowanego  do produkcji szwów, a tym samym wykazującego wysoki poziom bezpieczeństwa. Składają  się z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, pozbawioną zagłębień i bruzd powierzchnią. Ich zaletą jest bardzo płynne przechodzenie przez tkanki, co eliminuje uszkodzenie struktur podczas implantacji. Całkowity czas rozpuszczania nici first lift wynosi 180 – 210 dni.

CO MOŻNA POPRAWIĆ DZIĘKI ZABIEGOWI HAPPY LIFT?

Po wprowadzeniu nici do tkanki, zapewniają one naturalny i widoczny efekt liftingu na twarzy lub ciele:

Twarz – pionowe i poziome zmarszczki na czole, efekt liftingu czoła, podniesienie brwi, dolna powieka – worki pod oczami, opadające i pomarszczone policzki, fałd skóry na policzku, „zmarszczki palacza”, fałd nosowo-wargowy, fałd podbródkowy i marionetkowy, podwójny podbródek, wyszczuplenie owalu twarzy.

Ciało – fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie, ujędrnienie i kształtowanie piersi, rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, poprawa elastyczności skóry.

NA JAKIE OBJAWY STARZENIA NAJCZĘŚCIEJ STOSUJEMY NICI FIRST LIFT?

 • Twarz –  pionowe i poziome zmarszczki na czole, efekt liftingu czoła, podniesienie brwi,  dolna powieka – worki pod oczami, opadające i pomarszczone policzki, fałd skóry na policzku, „zmarszczki palacza”, fałd nosowo-wargowy, fałd podbródkowy i marionetkowy, podwójny podbródek, wyszczuplenie owalu twarzy.
 • Ciało – fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie, ujędrnienie i kształtowanie piersi, rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, poprawa elastyczności skóry.

NA JAKIE OBJAWY STARZENIA NAJCZĘŚCIEJ STOSUJEMY NICI FIRST LIFT?

Nici PDO na opadające powieki i pod oczy

Opadanie powiek jest jedną z oznak starzenia. U niektórych osób ta tendencja jest znacznie większa, jednak prędzej czy później defekt ten dotknie wszystkich. Można pozbyć się go operacyjnie, jednak dużo mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie nici PDO na opadające powieki. Innym popularnym zabiegiem wykonywanym w tej strefie twarzy jest implantacja nici PDO pod oczy i w okolicach skroni, co pozwala na likwidację worków pod oczami i tzw. kurzych łapek.

Nici PDO – brwi

Opadanie łuków brwiowych jako jeden z objawów starzenia nadaje twarzy smutny i zmęczony wygląd. Można temu przeciwdziałać implantując w okolice łuków brwiowych nici PDO. Brwi zostaną uniesione, co podkreśla oprawę oczu i nadaje twarzy promienny wygląd.

Nici PDO – „chomiki”

„Chomiki” to potoczna nazwa tzw. nawisów skóry w obszarze żuchwy i jeden z głównych objawów utraty owalu twarzy. Powstają w wyniku starzenia się, utraty tkanki tłuszczowej oraz działania grawitacji. Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najprostszych sposobów na pozbycie się tego problemu są nici PDO. „Chomiki” zostają zlikwidowane, a twarz odzyskuje owal.

Nici PDO – podbródek

Tzw. drugi podbródek to zmora wielu osób. Niestety problem ten, w wyniku działania grawitacji, pojawia się dość szybko i trudno go ukryć. Lifting luźnej i wiotkiej skóry w tym miejscu uzyskamy za pomocą nici PDO. Podbródek zostanie podciągnięty, dając doskonały efekt estetyczny.

Nici PDO – nos

Jednym ze sposobów na szybką, mało inwazyjną korektę nosa jest zabieg z użyciem nici PDO. Nos, a konkretnie jego czubek, zostaje delikatnie uniesiony bez konieczności użycia skalpela.

Nici PDO – wyszczuplenie twarzy

Nici liftingujące PDO pozwalają na modelowanie twarzy, można więc dzięki nim uzyskać delikatny efekt wyszczuplenia.

NICI PDO FIRST LIFT Warszawa – KLUCZOWE ZALETY:

 • bezpieczeństwo,
 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu,
 • natychmiastowy efekt,
 • wysoka skuteczność,
 • brak nacięć i blizn,
 • nici są całkowicie wchłaniane,
 • możliwość powtórzenia procedury,
 • brak widoczności i wyczuwalności nici.

PRZEBIEG ZABIEGU

Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do zabiegu. Obszar poddany zabiegowi jest znieczulany kremem, a następnie lekarz wprowadza nici pod skórę za pomocą specjalnych kaniul. Nici liftingujące PDO po wprowadzeniu nie są wyczuwalne w skórze. Zabieg trwa około 30 minut. Pacjent w tym czasie nie odczuwa bólu i nie musi przechodzić rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można udać się do domu. Otrzymany efekt estetyczny utrzymuje się do 2 lat.

Po upływie około 10-14 dni rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu – kolagenu i elastyny. Proces ten trwa przez cały okres utrzymywania się nici first lift w skórze, aż do momentu całkowitego rozpuszczenia, czyli nawet do 8 miesięcy.

ODCZUCIA

Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ukłucia. Procedurze nie towarzyszy jednak ból, krwawienie czy obrzęk.

CZAS TRWANIA

 • Cały zabieg trwa około 30 minut, maksymalnie może trwać do godziny (w zależności od ilości użytych nici i obszaru zabiegowego).

BEZPIECZEŃSTWO

Nici liftingujące PDO są bezpieczne dla zdrowia, stosuje się je od wielu lat, m.in. w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii i chirurgii ogólnej.

PRZED ZABIEGIEM

 • przez 7 dni przed zabiegiem należy zażywać preparaty z arniką lub z witaminą K;
 • 14 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę i inne leki zmniejszające krzepliwość krwi;
 • witamina C i K zalecana jest u pacjentów z kruchością naczyń;
 • należy ograniczyć spożycie nikotyny i kofeiny.

BADANIA, KTÓRE NALEŻY WYKONAĆ

OB, morfologia, parametry krzepnięcia – APTT, INR.

PRZECIWSKAZANIA

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem. Są nimi natomiast:

 • ciąża i okres karmienia piersią;
 • choroba nowotworowa;
 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry;
 • zaburzenia krzepliwości krwi;
 • terapia przeciwzakrzepowa.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Nie ma przeciwwskazań, by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

EFEKTY ZABIEGU - JAK DŁUGO?

Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach od wykonania zabiegu, a widoczny efekt nastąpi po 2-3 tygodniach. Wyraźny, trwały efekt następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Efekt zabiegu PDO First Lift jest długotrwały, utrzymuje się do 2 lat.

Cena: od 1000 do 6000 zł

Call Now Button