twarzMelaspeel K należy do grupy peelingów powierzchownych, nie powodujących widocznego złuszczania naskórka. Mechanizm działania peelingu wynika z jego składu, zawiera między innymi kwas mlekowy, cytrynowy, salicylowy i kojowy.

Kwas mlekowy jest alfa-hydroksykwasem (AHA) poprawiającym nawilżenie skóry. Indukuje syntezę ceramidów w naskórku, stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu skóra staje się jędrna, wzmocniona i sprężysta. Usuwa martwe komórki naskórka i działa przeciwzapalnie. Hamuje aktywność tyrozynazy i ma działanie wybielające.

Kwas cytrynowy jest alfa-hydroksykwasem (AHA) posiadającym właściwości rozjaśniające i antyoksydacyjne. Zapobiega procesom starzenia się skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów, kolagenu i elastyny.

Kwas kojowy ma właściwości bakteriostatyczne i fungistatyczne, które są pomocne w leczeniu trądziku i łojotokowego zapalenia skóry. Hamuje melanogenezę.

Kwas salicylowy jest beta-hydroksykwasem (BHA) regulującym pracę gruczołów łojowych (zmniejsza łojotok). Wspomaga usuwanie zaskórników, oczyszcza skórę i zapobiega pojawianiu się aktywnych zmian trądzikowych. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo, przeciwzapalnie i złuszczająco. Stymuluje odnowę komórkową skóry.

Zapisz

Wskazania

  • trądzik aktywny
  • trądzik różowaty
  • łojotokowe zapalenie skóry

Efekty zabiegu

Zabieg eliminuje zaskórniki, redukuje aktywność łojotokową, zmniejsza zmarszczki. Przynosi dobre efekty jako zabieg wspomagający leczenie trądziku i łojotokowego zapalenia skóry. Sprawdza się w przypadku skóry wrażliwej. Preparat przygotowuje skórę do oczyszczania manualnego.

Przeciwskazania

  • uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu (rany)
  • aktywne infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe – np. opryszczka)
  • aktywne stany zapalne skóry (wyprysk, pokrzywka, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca)
  • skóra w trakcie terapii i pół roku po terapii izotretinoiną
  • ciąża, okres karmienia piersią

Przebieg postępowania

Wskazana jest seria od 3 d 6 zabiegów w odstępach od 15 do 30 dni. Co 3-4 miesiące należy przeprowadzać jeden zabieg podtrzymujący.

Call Now Button