DNA RECOVERY PEEL SYSYTEM

DNA Recovery Peel System to absolutna nowość w dziedzinie medycznych peelingów nanotechnologicznych. Zabieg ten może być stosowany o każdej porze roku.

Zamknięte w liposomach składniki aktywne działają w skórze właściwej na poziomie DNA komórek chroniąc je przed uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV oraz naprawiając powstałe już uszkodzenia.

Peeling zapobiega fotostarzeniu się skóry, rogowaceniu starczemu skóry, jest doskonały jako terapia rozjaśniająca przebarwienia oraz wsparcie w leczeniu trądziku. Chroni i odmładza skórę, poprawia jej napięcie, koloryt i przywraca blask.

Zapisz

DNA Recovery Peel to peeling złożony z kilku działających synergicznie składników

Kwas ferulowy

Chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów: witaminy E i C. Redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny ( utleniający) zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy zmniejszając ryzyko przebarwień.

Retinol

Stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów.

Czynniki wzrostu EGF, TGF- beta2

Stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów. Pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu.

Enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza)

Naprawa uszkodzeń (powstałych w wyniku działania wolnych rodników ) zmian w budowie zasad azotowych na nici DNA

Cynk i aminokwasy

stabilizują nici DNA

Wskazania

  • zaawansowane fotostarzenie,
  • starzenie biologiczne
  • rogowacenie starcze
  • naprawa struktury DNA
  • antyoksydacja
  • wsparcie terapii przebarwień
  • leczenie trądziku
Call Now Button