Laser Genesis – laserowe usuwanie zmarszczek

Laser Genesis amerykańskiej firmy Cutera to pierwszy zabieg łączący w sobie delikatność IPL i skuteczność technologii laserowej. Genesis to największy przełom w fotoodmładzaniu od czasu opracowania technologii IPL.

Badania kliniczne dowiodły, że zabieg laserem Genesis rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej, między innymi pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu a poprzez działanie termiczne na hemoglobinę wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń krwionośnych.

W konsekwencji dochodzi do poprawy wyglądu oraz jakości skóry m.in. spłycenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia porów, redukcji rumienia, zamykania drobnych naczynek, a także leczenia trądziku różowatego i usuwania drobnych przebarwień. Laser Genesis jest również bardzo skuteczny w leczeniu trądziku różowatego.

Zapisz

Czym się różni laser Genesis od innych metod laserowych?

Zabieg wykonywany laserem Genesis nie wymaga stosowania znieczulenia, jest bezbolesny, w trakcie zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ten stan utrzymuje się około 2-3 godziny. Nie występuje rumień i obrzęk. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg Genesis może być wykonywany w przypadku wszystkich fototypów skóry. Najczęstsze obszary poddawane zabiegom odmładzającym Genesis to: twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem Genesis?

Zabieg doskonale sprawdzi się w przypadku pierwszych zmarszczek oraz niewielkich defektów estetycznych. Jego atutem jest bardzo delikatne oddziaływanie na skórę, a przy tym brak efektów ubocznych obserwowanych w przypadku innych zabiegów laserowych, takich jak: zasinienie, obrzęk czy zaczerwienienie.

Nie wymaga też znieczulenia. Może być przeprowadzony o każdej porze roku i na każdym typie skóry, nawet latem na skórze opalonej ( oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej). Zabiegi laserem Genesis rekomendowane są w przypadku pierwszych objawów fotostarzenia jako jeden z elementów skutecznej profilaktyki anti – aging.

Jakich efektów należy się spodziewać?

Badania wykonane po zabiegach wykazały znaczące obkurczenie się włókien kolagenowych. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Każdy zabieg wzmacnia pożądany efekt, ale już po pierwszym zabiegu widoczne są wyraźne rezultaty w poprawie jakości skóry, m.in. poprawa jej koloru i napięcia.

Na wyraźny efekt należy jednak poczekać od 3-6 miesięcy, kiedy dojdzie do odbudowy włókien kolagenowych. Uzyskany efekt powinien utrzymać się przez wiele miesięcy. Przy odpowiedniej pielęgnacji skóry, okres ten można znacznie wydłużyć. Bardzo ważna w każdym przypadku jest profilaktyka i sposób pielęgnacji skóry w domu, zarekomendowane w odniesieniu dla danego problemu.

VIDEO

 

Jak długo trwa i jak wygląda procedura zabiegu?

Wykonując zabieg lekarz przesuwa energicznie plamką lasera na wysokości 1-2 cm nad powierzchnią skóry,  nie dotykając jej głowicą lasera. Pacjent odczuwa w tym czasie przyjemne ciepło, porównywalne z doznaniami podczas opalania. Każda skóra reaguje na zabieg bardzo indywidualnie. Reakcją naturalną jest wystąpienie lekkiego zaczerwienienia, które utrzymuje się od 2-3 godzin. Zabieg zajmuje średni o 15-30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Aktywne infekcja bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe skóry
 • Świeża opalenizna
 • Fotodermatozy, choroby pęcherzowe skóry, aktywna łuszczyca, bielactwo
 • Terapia doustna izotretynoiną – lek stosowany w leczeniu trądziku ( Izotec, Tretinex, Aknederm, Curacne, Axotret ).
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, herbata Figura)

Postępowanie po zabiegu

Naturalnym objawem po wykonaniu zabiegu jest lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje w przeciągu 2-3 godzin. W tym czasie należy skórę odpowiednio pielęgnować:

 • myć delikatnymi preparatami
 • stosować kremy łagodzące np: Cicalfate, Zinalfat, Bepanten, Panthenol
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem 50+
 • skóry nie należy podrażniać

Zastosowanie

 • Odmłodzenie skóry
 • Spłycenie drobnych zmarszczek
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Redukcja rumienia, popękanych naczynek
 • Terapia trądziku różowatego

Dodatkowe zastosowania

Laser Genesis – to urządzenie, które gwarantujące również najbardziej skuteczne na rynku leczenie grzybicy paznokci. W przypadku grzybicy paznokci Genesis gwarantuje szybki i wygodny sposób oczyszczenia zmienionego chorobowo obszaru bez potrzeby stosowania terapii farmakologicznej. Dzięki temu zdrowa płytka paznokciowa odrasta już po 1-2 zabiegach.

Laser Genesis sprawdza się również w leczeniu blizn, przyspiesza ich gojenie, niweluje zaczerwienienie, zmniejsza towarzyszące bliznom uczucie bolesnego napinania skóry, znacznie poprawiając komfort pacjenta.

Zalety zabiegu

 • Delikatny– subtelnie niweluje pierwsze objawy fotostarzenia. Zalecany jako profilaktyka anti-aging!
 • Bez efektów ubocznych– brak zasinienia, zaczerwienienia, obrzęku po zabiegu
 • Odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Zabiegi laserem Genesis można przeprowadzać bezpiecznie na typach skóry I-VI bez ryzyka komplikacji pigmentacyjnych nawet w okresie letnim
 • Brak konieczności znieczulania
 • Brak okresu rekonwalescencji

Bezpieczeństwo

Laser Genesis posiada certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) oraz CE ( certyfikat odpowiednich instytucji europiejskich)

 

Dowiedz się więcej : 22 760 33 77