Laser Genesis – laserowe usuwanie zmarszczek

Laser Genesis amerykańskiej firmy Cutera to pierwszy zabieg łączący w sobie delikatność IPL i skuteczność technologii laserowej. Genesis to największy przełom w fotoodmładzaniu od czasu opracowania technologii IPL. Laser Genesis działa na skórę bardzo delikatnie, nie pozostawiając na niej widocznych śladów w postaci silnego zaczerwienienia czy siniaków. Po zabiegu od razu można wrócić do codziennych zajęć.

O młodości skóry decyduje nie tylko brak zmarszczek . To też kwestia jednolitego kolorytu skóry, braku przebarwień, popękanych naczynek, rumienia, śladów po trądziku oraz gęstość i elastyczność skóry. Tutaj sprawdzą się doskonale takie metody jak: laser Genesis, IPL Cutera, laser fraxel re: store, mezoterapia igłowa

Badania kliniczne dowiodły, że zabieg laserem Genesis rozgrzewając górne warstwy skóry właściwej, między innymi pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu a poprzez działanie termiczne na hemoglobinę wpływa na zwężenie rozszerzonych ścian naczyń krwionośnych.

W konsekwencji dochodzi do poprawy wyglądu oraz jakości skóry m.in. spłycenia drobnych zmarszczek, zmniejszenia porów, redukcji rumienia, zamykania drobnych naczynek, a także leczenia trądziku różowatego i usuwania drobnych przebarwień. Laser Genesis jest również bardzo skuteczny w leczeniu blizn.

Zapisz

Czym się różni laser Genesis od innych metod laserowych?

Zabieg wykonywany laserem Genesis nie wymaga stosowania znieczulenia, jest bezbolesny, w trakcie zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona, ten stan utrzymuje się około 1-2 godziny. Laser Genesis nie wywołuje obrzęku. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii zabieg Genesis może być wykonywany w przypadku wszystkich fototypów skóry. Najczęstsze obszary poddawane zabiegom odmładzającym Genesis to: twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem Genesis?

Laser Genesis polecamy osobom u których zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, delikatny rumień, niewielkie przebarwienia, w przypadku gdy skórze brakuje blasku i wymaga ona stymulacji i odświeżenia.

Laser Genesis w sposób bardzo delikatny oddziałuje na skórę ale jego efekty są widoczne.  Dużym atutem zabiegu jest brak efektów ubocznych, które zwykle występują w przypadku innych zabiegów laserowych., są to: zasinienie, obrzęk, widoczne zaczerwienienie i pieczenie skóry.

Zabieg nie wymaga znieczulenia. Może być przeprowadzony o każdej porze roku i na każdym typie skóry, nawet latem na skórze opalonej ( oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej). Zabiegi laserem Genesis rekomendowane są w przypadku pierwszych objawów fotoostarzenia jako jeden z elementów skutecznej profilaktyki anti – aging.

Jakich efektów należy się spodziewać?

Badania wykonane po zabiegach wykazały znaczące obkurczenie się włókien kolagenowych. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się wykonanie od 4-6 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni. Każdym kolejny zabieg wzmacnia pożądany efekt, ale już po pierwszym zabiegu widoczne są wyraźne rezultaty w poprawie jakości skóry, m.in. poprawa jej koloru i napięcia. Laserowe usuwanie zmarszczek, rozjaśnienie kolorytu, redukcja drobnych zmian naczyniowych oraz przebarwień jest widoczna już po pierwszym zabiegu.

Laser Genesis działa w ten sposób, że na ostateczny efekt w postaci zagęszczenia skóry, należy poczekać od 3-6 miesięcy, kiedy dojdzie do odbudowy włókien kolagenowych. Uzyskany efekt powinien utrzymać się przez wiele miesięcy. Przy odpowiedniej pielęgnacji skóry, okres ten można znacznie wydłużyć. Bardzo ważna w każdym przypadku jest profilaktyka i sposób pielęgnacji skóry w domu, zarekomendowane w odniesieniu dla danego problemu.

VIDEO

 

Jak długo trwa i jak wygląda procedura zabiegu?

Wykonując zabieg  lekarz przesuwa energicznie plamką lasera na wysokości 1-2 cm nad powierzchnią skóry,  nie dotykając jej głowicą lasera. Pacjent odczuwa w tym czasie przyjemne ciepło, porównywalne z doznaniami podczas opalania. Każda skóra reaguje na zabieg bardzo indywidualnie. Reakcją naturalną jest wystąpienie lekkiego zaczerwienienia, które utrzymuje się od 1-2 godzin. Na laser Genesis należy zarezerwować około 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Przeciwskazania do zabiegu

 • Aktywne infekcja bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe skóry
 • Świeża opalenizna
 • Fotodermatozy, choroby pęcherzowe skóry, aktywna łuszczyca, bielactwo
 • Terapia doustna izotretynoiną – lek stosowany w leczeniu trądziku ( Izotec, Tretinex, Aknederm, Curacne, Axotret ).
 • zażywanie leków światłouczulających oraz ziół o takim działaniu ( dziurawiec, nagietek, herbata Figura)

Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy

Z wiekiem twarz zaczyna tracić młodzieńczy blask. Zmarszczki, utrata jędrności i nawilżenia skóry to oznaki upływającego czasu.  Sami decydujemy o tym na ile pozwolimy skórze poddać się procesowi starzenia. Jedną z metod zahamowania tego procesu jest Laser Genesis. Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy rekomendujemy osobom, u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry.

W celu pobudzenia procesów naprawczych w skórze oraz poprawy jędrności i napięcia, wykorzystuje się energia cieplna emitowana przez laser Genesis. Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry, tam podgrzewa włókna kolagenowe, które się kurczą, czego konsekwencją jest ujędrnienie skóry. Laser doprowadza do podgrzania skóry.

Dzięki temu skóra jest stymulowana do odnowy, poprawia się jej gęstość, staje się jędrniejsza, odzyskuje świeży koloryt, zmarszczki ulegają spłyceniu. Zabieg wpływa również korzystnie na wygładzenie porów skóry oraz świeżych blizn potrądzikowych.

W czasie kolejnych 3-4 tygodni komórki skóry intensywnie produkują nowy kolagen. Stopniowo rośnie napięcie skóry, zmienia się jej struktura, zmarszczki stopniowo się spłycają.

 

 

Laserowe usuwanie zmarszczek na czole

Laserowe usuwanie zmarszczek polega na profilaktyce i stymulowaniu własnych możliwości regeneracyjnych skóry, które są tym silniejsze, im młodszy organizm. Jedną z takich metod jest laser Genesis sprawdzi się również na obszarach, takich jak np: czoło, szyja, dekolt. Te obszary najszybciej zdradzają oznaki upływającego czasu i są szczególnie narażone na uszkodzenia wywołane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie UV.

Laserowe usuwanie zmarszczek na czole polega na poprawie kondycji skóry i jej regeneracji. Jest to zabieg przeznaczony dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą poddać się zabiegom takim jak botox czy kwas hialuronowy. Osoby te mogą skorzystać z nieinwazyjnych technologii poprawy kondycji skóry jak laser Genesis. Zależy im na tym aby skóra w naturalny sposób odzyskała jędrność, blask i jednolity kolor.

Jeśli problemem są wyraźnie utrwalone zmarszczki warto zastosować połączenie zabiegu laserowego z mezoterapią kwasem hialuronowym Aquashine BTX.

Efektem jest wygładzenie skóry, przywrócenie jej elastyczności, świeżości, jednolitego kolorytu i zdrowego wyglądu.

 

 

Dodatkowe zastosowania

Laser Genesis – to urządzenie, które gwarantujące również najbardziej skuteczne na rynku leczenie grzybicy paznokci. W przypadku grzybicy paznokci Genesis gwarantuje szybki i wygodny sposób oczyszczenia zmienionego chorobowo obszaru bez potrzeby stosowania terapii farmakologicznej. Dzięki temu zdrowa płytka paznokciowa odrasta już po 1-2 zabiegach.

Laser Genesis sprawdza się również w leczeniu blizn, przyspiesza ich gojenie, niweluje zaczerwienienie, zmniejsza towarzyszące bliznom uczucie bolesnego napinania skóry, znacznie poprawiając komfort pacjenta.

Postępowanie po zabiegu

Naturalnym objawem po wykonaniu zabiegu jest lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje w przeciągu 1-2 godzin. W tym czasie należy skórę odpowiednio pielęgnować:

 • myć delikatnymi preparatami
 • stosować kremy łagodzące np: Cicalfate, Zinalfat, Bepanten, Panthenol
 • stosować ochronę przeciwsłoneczną z wysokim filtrem 50+
 • skóry nie należy podrażniać

Zastosowanie

 • Odmłodzenie skóry
 • laserowe usuwanie zmarszczek
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Redukcja rumienia, popękanych naczynek
 • Terapia trądziku różowatego
 • leczenie świeżych blizn potrądzikowych

Zalety zabiegu

 • Delikatny– subtelnie niweluje pierwsze objawy fotostarzenia. Laserowe usuwanie zmarszczek zalecamy jako profilaktyka anti-aging!
 • Bez efektów ubocznych– brak zasinienia, zaczerwienienia, obrzęku po zabiegu
 • Odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Zabiegi laserem Genesis można przeprowadzać bezpiecznie na typach skóry I-VI bez ryzyka komplikacji pigmentacyjnych nawet w okresie letnim
 • Brak konieczności znieczulania
 • Brak okresu rekonwalescencji

Bezpieczeństwo

Laser Genesis posiada certyfikat FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) oraz CE ( certyfikat odpowiednich instytucji europiejskich)

 

Dowiedz się więcej : 22 760 33 77

Call Now Button