Laserowe zamykanie naczynek na nogach

Pajączki naczyniowe, czyli teleangiektazje, to rozszerzone powierzchowne naczynia krwionośne. Najczęściej zlokalizowane są na nogach, a u osób z wrażliwą, delikatną cerą, również na twarzy.

Problem rozszerzonych naczynek dotyka coraz więcej kobiet i mężczyzn. Początkowo na twarzy widoczny jest rumień, nasilający się pod wpływem emocji, a z czasem pojawią się rozszerzone drobne naczynka. Stanowią nie tylko defekt urody, ale mogą być powodem pojawienia się np. trądziku różowatego. Usuwanie pajączków jest więc nie tylko zabiegiem estetycznym, ale również zdrowotnym.

Naczynka na nogach mogą wyglądać podobnie jak na twarzy, albo przyjmować formę niebieskozielonych żył, przeświecających przez powierzchnię skóry.

Skórę ze skłonnością do rozszerzonych, pękających naczynek należy odpowiednio pielęgnować i stosować odpowiednią profilaktykę, aby nie doszło do nasilenia zmian i zwiększenia ilości naczynek. Pękaniu naczynek sprzyja mróz, wiatr, wysoka temperatura oraz jej gwałtowne zmiany, emocje, słońce i alkohol.

Pękanie naczynek to problem osób o skórze suchej, cienkiej, delikatnej. Ich cera ma odcień różowy, bo naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry. Są słabe i mało elastyczne.

Zapisz

W POSTĘPOWANIU Z CERĄ NACZYNIOWĄ BARDZO WAŻNE JEST:

  • Systematyczne usuwanie pajączków na twarzy i zamykanie naczynek na nogach;
  • Systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień;
  • Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji;
  • Unikanie sytuacji sprzyjających pękaniu naczynek.

JAKIE METODY SŁUŻĄ DO USUWANIA NACZYNEK?

Rozszerzone naczynka usuwamy głównie metodami laserowymi lub intensywnym źródłem światła IPL z użyciem różnego typu urządzeń w zależności od rodzaju zmian naczyniowych. Posiadamy w swojej ofercie najnowszy system laserowy CUTERA Lime Light 520 – 1100 nm oraz laser Nd:YAG o długości fali 1064 nm.

ZMIANY NACZYNIOWE, KTÓRE KWALIFIKUJĄ SIĘ DO LECZENIA LASEROWEGO:

  • Teleangiektazje skórne;
  • Naczyniaki gwiaździste;
  • Naczyniaki rubinowe;
  • Wenulektazje kończyn dolnych;
  • Plamy naczyniowe typu czerwonego wina (PWS – port wine stains);
  • Poikilodermia Civatte’a (erythromelanosis colli).

JAK DZIAŁA LASER DO USUWANIA NACZYNEK?

Laser do usuwania naczynek emituje światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Ten proces nazywany jest fototermolizą. Wystarczy tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia. W przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg dwa lub trzy razy.

ZALETY TEJ METODY:

  • natychmiastowy efekt;
  • bardzo wysoka skuteczność zabiegu pojedynczego zabiegu (ponad 90%);
  • trwale zamknięte naczynia.

O CZYM TRZEBA WIEDZIEĆ PRZED ZABIEGIEM?

  • Przed zabiegiem niewskazane jest przyjmowanie doustnych środków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych oraz światłouczulających;
  • Zabieg zamykania naczynek nie zapobiega pękaniu nowych naczynek;
  • Skóra przed zabiegiem nie powinna być mocno opalona;
  • Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona 1-2 dni, a w miejscu zabiegu pojawiają się strupki które goją się w okresie 3-7 dni. Można stosować makijaż.

USUWANIE PAJĄCZKÓW - EFEKTY ZABIEGU

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Aby usunąć drobne, pojedyncze naczynie wystarczy jeden zabieg. Jednak w przypadku mocno zaczerwienionych policzków z siecią popękanych naczynek należy wykonać kilka naświetlań (2-5) w odstępach 4-6 tygodni. Po trzeciej wizycie okres miedzy zabiegami może zostać wydłużony do 8-10 tygodni. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni ulega wchłonięciu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZAMYKANIE NACZYNEK NA NOGACH

Usuwanie naczynek na nogach polega na wyeliminowaniu pojedynczych naczynek lub siatki naczyń widocznych pod powierzchnią skóry metodą laserową. Jeżeli naczynka przybiorą większe rozmiary, rekomendujemy skleroterapię kompresyjną.

Popękane naczynka na nogach czy pojawiające się żylaki to nie tylko defekt natury estetycznej, wiąże się z nimi wiele dolegliwości, takich jak: uczucie zmęczenia nóg, skurcze nocne, obrzęki, pieczenie, czy zaburzenia krążenia. Objawy nasilają się w ciągu dnia i ustępują częściowo w trakcie chodzenia lub podczas odpoczynku.

Przed przystąpieniem do zabiegu istnieje możliwość oceny stanu naczyń za pomocą bezbolesnego badania, którym jest USG Doppler. Po takim badaniu lekarz zaleci dalsze postępowanie i dobierze odpowiednią metodę, np. laserowe usuwanie pajączków. Niestety, kiedy problem jest już widoczny, nie wystarczy sama zmiana stylu życia i suplementy diety.

Należy pamiętać, że zapobieganie powstawaniu i rozwojowi żylaków jest przede wszystkim inwestycją w zdrowie nóg, a nie tylko usunięciem defektu estetycznego.

Usuwanie pajączków na nogach to skuteczna i w pełni bezpieczna metoda, którą polecamy wszystkim osobom zmagających się z tym problemem.

PROPONUJEMY SKUTECZNE METODY

Zamykanie czerwonych i drobnych niebieskozielonych żył (do 2-3 mm) na nogach metodą laserową przebiega podobnie jak redukcja naczynek na twarzy. W przypadku większych żyłek, czyli żylaków kończyn dolnych, stosujemy metody skojarzone: laserowe zamykanie naczynek na nogach i skleroterapię kompresyjną. Dzięki połączeniu tych metod uzyskujemy najlepsze rezultaty terapeutyczne. Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma więc blizn. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który schodzi w ciągu kilku godzin lub dni.

Call Now Button