Oczyszczanie wodorowe AQUASURE H2

Oczyszczanie wodorowe Aquashure H2, to innowacyjna, koreańska metoda wieloetapowego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Metoda Aquashure H2, polega na połączeniu kilku etapów pielęgnacji skóry w jednej procedurze.

Pierwszym etapem jest oczyszczanie wodorowe. Aktywny wodór efektywnie oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Ponieważ wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry. Aktywny wodór dostarczany jest skórze za pomocą nasyconego nim strumienia wody, który dodatkowo eksfoliuje martwe komórki naskórka, pozostawiając ją dogłębnie oczyszczoną. Aktywny wodór jednocześnie neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe, odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu zatrzymuje proces starzenia.

Etap drugi to natomiast hydropeeling czyli zabieg wodnej mikrodermabrazji wykonywany pod wysokiem ciśnieniem wody. Pozwala on osiągnąć gładką, jednolitą i świeżą skórę. Ten etap zabiegu usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

następnie wykonywany jest hydropeeling wraz z eksfoliacją kwasami  oraz wyciszenie skóry formułą z aloesem, a na koniec wykonywany jest delikatny masaż głowicą, której zamknięcie porów.

Kolejnym etapem zabiegu jest infuzja jonowa. Podczas zabiegu, w postaci serum, do komórek skóry wprowadzane są substancje eksfoliujące i odżywcze. Efekt złuszczania potęgowany jest dzięki kwasowi mlekowemu, natomiast działanie odżywcze i regenerujące zawdzięczamy aktywnej witaminie c oraz aloesowi.

Zakończeniem zabiegu jest etap masażu przy użyciu głowicy MCS wykorzystującej stymulację mikroprądami. Pozwala ona zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a także aktywować proces przepływu krwi rozpoczynając proces przebudowy włókien kolagenu i elastyny.

Działanie wodoru

Oczyszczanie wodorowe jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje dobroczynne właściwości wodoru, który jest najlżejszym i najpowszechniej występującym pierwiastkiem chemicznym. Jego właściwości lecznicze są od dawna znane i stosowane w krajach azjatyckich do leczenia wielu schorzeń u ludzi jak i u zwierząt.

Dzięki temu, że cząsteczka wodoru jest wielkości nano, czyli jest bardzo mała, ma zdolność przenikania z  łatwością przez wszelkie obszary ciała co jest ogromną zaletą tego pierwiastka. Wodór z powodzeniem przenika barierę krew – mózg, także żadna błona komórkowa nie jest dla niego przeszkodą. Ma to szczególne znaczenie dla produkcji energii w mitochondriach czyli w najważniejszych elektrowniach ludzkiego organizmu. Mitochondria pełnią w organizmie bardzo istotną funkcję dostarczając energię, potrzebną do zasilania różnych funkcji w organizmie człowieka.

Kluczową zaletą wodoru jest jego łatwa przenikalność do wszystkich miejsc w organizmie i neutralizowanie wolnych rodników hydroksylowych. To bardzo ważna funkcja wodoru, gdyż nie dopuszcza do powstania niebezpiecznego stresu oksydacyjnego. Jak wiemy ostry stres oksydacyjny powoduje uszkodzenie tkanek i jest jedną z przyczyn wielu chorób i procesu starzenia.

 

Właściwości wodoru

  • Jest najsilniejszym antyoksydantem, który chroni błony i DNA przed uszkodzeniem przez wolne rodniki
  • Powoduje wzrost enzymów antyoksydacyjnych
  • Wykazuje silne działanie przeciwzapalne
  • Przywraca właściwe pH
  • Stymuluje metabolizm energetyczny

Terapeutyczne wykorzystanie wodoru

W związku z tym, że wodór posiada niezwykłe zdolności wychwytywania wolnych rodników tlenowych w wyniku czego powstaje cząsteczka wody, która nawadnia organizm a w przypadku oczyszczania wodorowego – nawadnia skórę.

Szereg badań klinicznych nad działaniem medycznym wodoru wykazuje, że ma on działanie przeciwutleniające ( antyoksydacyjne) i przeciwzapalne.

Okazuje się, że wodór podany dowolną drogą, wywiera silny efekt terapeutyczny na organizm. Wodór może być podawany na wiele sposobów, m.in. poprzez bezpośrednią inhalację, picie wody wodorowej, przez kroplówki z soli fizjologicznej nasyconej wodorem a także może mieć zastosowanie w kosmetologii w postaci formie zabiegu na twarz – oczyszczanie wodorowe skóry.

Regeneracja i hamowanie procesów starzenia

Nadmierna ilość wolnych rodników powstałych w skórze powoduje uszkodzenie tkanki łącznej a tym samym znacznie przyspiesza proces starzenia. Selektywne wychwytywanie wolnych rodników przez dobroczynny wodór, powoduje łagodzenie stanów zapalnych oraz regenerację komórek i tkanek w organizmie. Dlatego oczyszczanie wodorowe ma tak doskonały wpływ na skórę, bo opóźnia procesy starzenia a skóra wygląda świeżo, zdrowo i jest bardziej wygładzona.