Oczyszczanie wodorowe AQUASURE H2

Oczyszczanie wodorowe Aquasure H2 to innowacyjna, koreańska metoda wieloetapowego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg oczyszczania wodorowego polega na połączeniu kilku etapów pielęgnacji skóry w jednej procedurze.

OCZYSZCZANIE WODOROWE – jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem jest samo oczyszczanie wodorowe. Ponieważ wodór jest najmniejszym i najlżejszym pierwiastkiem, ma możliwość przenikania do głębokich struktur skóry i oczyszczania jej na poziomie komórkowym. Aktywny wodór dostarczany jest za pomocą nasyconego nim strumienia wody, który dodatkowo złuszcza martwe komórki naskórka, pozostawiając skórę dogłębnie oczyszczoną. Jednocześnie aktywny wodór neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe, odpowiedzialne za starzenie się skóry, dzięki czemu proces ten zostaje spowolniony.

Drugim etapem Aquasure H2 jest hydropeeling, czyli wodna mikrodermabrazja, wykonywana pod wysokim ciśnieniem wody. Skóra staje się po nim gładka, jednolita i odświeżona. Ten etap zabiegu usuwa martwe komórki oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Kolejnym etapem zabiegu jest infuzja jonowa. Do komórek skóry wprowadzane są substancje złuszczające i odżywcze w postaci serum. Efekt złuszczania zostaje spotęgowany dzięki kwasowi mlekowemu, natomiast działanie odżywcze i regenerujące zawdzięczamy aktywnej witaminie c oraz aloesowi.

Wodorowe oczyszczanie twarzy, szyi i dekoltu kończy się masażem przy użyciu głowicy MCS, wykorzystującej stymulację mikroprądami. Pozwala ona zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a także aktywować proces przepływu krwi, rozpoczynając przebudowę włókien kolagenu i elastyny.

Działanie wodoru

Oczyszczanie wodorowe jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje dobroczynne właściwości wodoru, który jest najlżejszym i najpowszechniej występującym pierwiastkiem chemicznym. Jego właściwości lecznicze są od dawna znane i stosowane w krajach azjatyckich do leczenia wielu schorzeń u ludzi oraz u zwierząt.

Dzięki temu, że cząsteczka wodoru jest bardzo mała, z łatwością przenika przez wszelkie obszary ciała, co jest ogromną zaletą tego pierwiastka. Wodór z powodzeniem pokonuję barierę krew–mózg, a żadna błona komórkowa nie jest dla niego przeszkodą. Ma to szczególne znaczenie dla produkcji energii w mitochondriach, czyli w najważniejszych elektrowniach ludzkiego organizmu. Mitochondria pełnią bardzo istotną funkcję, dostarczając energię potrzebną do zasilania różnych procesów metabolicznych.

Kluczową zaletą wodoru jest jego łatwa przenikalność do wszystkich miejsc w organizmie i neutralizowanie wolnych rodników hydroksylowych, dzięki czemu oczyszczanie wodorowe Aquasure H2 jest tak skuteczne. To bardzo ważna funkcja tego pierwiastka, ponieważ nie dopuszcza do powstania niebezpiecznego stresu oksydacyjnego. Jak wiemy ostry stres oksydacyjny powoduje uszkodzenie tkanek i jest jedną z przyczyn wielu chorób i procesu starzenia.

Właściwości wodoru

  • Jest najsilniejszym antyoksydantem, który chroni błony i DNA przed uszkodzeniem przez wolne rodniki;
  • Powoduje wzrost enzymów antyoksydacyjnych;
  • Wykazuje silne działanie przeciwzapalne;
  • Przywraca właściwe pH;
  • Stymuluje metabolizm energetyczny.

Terapeutyczne wykorzystanie wodoru

Wodór posiada niezwykłe zdolności wychwytywania wolnych rodników tlenowych, w wyniku czego powstaje cząsteczka wody, która nawadnia organizm, a w przypadku oczyszczania wodorowego – nawadnia skórę.

Szereg badań klinicznych nad działaniem medycznym wodoru wykazuje, że ma on właściwości przeciwutleniające (antyoksydacyjne) i przeciwzapalne.

Silny efekt terapeutyczny wodoru pojawia się bez względu na sposób podania tego pierwiastka: poprzez bezpośrednią inhalację, picie wody wodorowej, przez kroplówki z soli fizjologicznej nasyconej wodorem, a także może mieć zastosowanie w kosmetologii w postaci formie zabiegu na twarz, jakim jest oczyszczanie wodorowe skóry.

Regeneracja i hamowanie procesów starzenia

Nadmierna ilość wolnych rodników powstałych w skórze powoduje uszkodzenie tkanki łącznej, a tym samym znacznie przyspiesza proces starzenia. Selektywne wychwytywanie wolnych rodników przez dobroczynny wodór łagodzi stany zapalne oraz regeneruje komórki i tkanki w organizmie. Oczyszczanie wodorowe ma doskonały wpływ na skórę, ponieważ opóźnia procesy starzenia, a skóra wygląda świeżo, zdrowo i jest bardziej wygładzona.

OCZYSZCZANIE WODOROWE – JAK CZĘSTO?

Aby utrzymać zdrową, piękną skórę, wodorowe oczyszczanie twarzy, szyi lub dekoltu można wykonywać nawet co miesiąc, przez cały rok. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Doskonale sprawdzi się również np. przed wielkim wyjściem czy ważną uroczystością.

Osobom, u których rozpoczęły się procesy starzenia skóry, a także posiadającym cerę trądzikową lub tłustą, poleca się regularne oczyszczanie wodorowe. Zaskórniki, dzięki działaniu wodoru, zostają usunięte, a systematyczne zabiegi zapobiegają tworzeniu się nowych zmian. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a cała skóra zostaje zregenerowana.

Call Now Button