Mezoterapia Peptydowa

Mezoterapia peptydowaMezoterapia peptydowa to zabieg o długotrwałym działaniu, polegający na wstrzykiwaniu w skórę peptydów ( krótkich łańcuchów aminokwasowych ) o działaniu regenerującym, odmładzającym i pobudzającym produkcję kolagenu i elastyny.

Peptydy stosowane w mezoterapii są naturalnymi składnikami skóry, dlatego ich wstrzykiwanie nie powoduje skutków ubocznych. Efekty mezoterapii peptydowej to m.in. poprawa jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry oraz zmniejszanie widoczności zmarszczek i przebarwień.

Mezoterapia peptydowa służy do głębokiego nawilżenia i rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Jest to nieusieciowany kwas hialuronowy posiadający w swoim składzie aktywny kompleks peptydowy, stosowany do intensywnej regeneracji i rozjaśnienia skóry pozbawionej blasku.

Zabieg dedykowany jest dla osób, które oczekuję czegoś więcej niż tradycyjna mezoterapia a nie potrzebują jeszcze wypełniacza.  Reasumując mezoterapia peptydowa to idealny produkt rewitalizujący do zmęczonej, szarej, wiotkiej i wysuszonej skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk, poprawiający elastyczność i nawilżenie.

Godny uwagi jest również produkt z kompleksem peptydowym, który stabilizuje aktywność mięśni w skórze, rozluźnia włókna mięśni mimicznych, powodując wygładzenie skóry, aktywnie stymuluje regenerację i odnowę komórkową, poprawiając strukturę skóry. Są również preparaty peptydowe, które mają dodatkowo działanie rozjaśniające, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku osób, u których występują przebarwienia czy nierówny koloryt skóry. Skóra po zabiegu przede wszystkim zyskuje świeży i promienny wygląd.

Zapisz

Zapisz

Skład preparatu peptydowego

 • Kompleks peptydowy
  • CG-TGP2 (Oligopeptide-34),
  • CG-Seperin (Oligopeptide-72),
  • CG-Purilux (Oligopeptide-51),
  • CG-Flatin (Oligopeptide-23).
 • Kompleks odżywczy:
  • 14 witamin,
  • 24 aminokwasy,
  • 8 minerałów i  koenzymów,
  • 5 kwasów nukleinowych.

Zalety mezoterapii peptydowej

 

 • Redukcja drobnych przebarwień skóry, plam starczych i piegów, zmniejszenie procesu syntezy melaniny.
 • Zapobiega procesowi nadmiernej hyperpigmentacji.
 • Redukuje zmarszczki i poprawia elastyczność skóry
 • Rewitalizuje zmęczoną i przesuszoną skórę
 • Kwas hialuronowy odżywia i nawilża skórę
 • Peptydowa relaksacja mięśni, wygładzenie skóry przez rozluźnienie
 • Odbudowa i regeneracja

 

Co sprawia, że mezoterapia peptydowa jest tak skuteczna?

Zabieg mezoterapii peptydowej to subtelna rewolucja w mezoterapii jeśli chodzi o rewitalizację i nawilżanie skóry. Swoją wyjątkowość preparaty peptydowe zawdzięczają niewątpliwie bogatemu składowi opartemu na peptydach biomimetycznych. Peptydy intensywnie nawilżające, stymulujące podziały komórkowe i procesy naprawcze zachodzące w skórze, redukuje drobne zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry.

W skład produktu peptydowego wchodzą peptydy, które nie tylko nawilżają, ale przede wszystkim mają działanie rozjaśniające i poprawiające koloryt skóry. Zmniejszają syntezę melaniny przez hamowanie enzymu tyrozynazy, który bezsprzecznie pełni główną rolę w procesie powstawania przebarwień.

Ponadto oba produkty posiadają w swoim składzie nieusieciowany, całkowicie biodegradowalny kwas hialuronowy w stężeniu 1,5%, który nawadnia skórę wraz z mieszanką witamin, aminokwasów, minerałów, koenzymów i kwasów nukleinowych składających się na cały kompleks odżywczy. W jednym opakowaniu są aż dwa ml produktu w związku z tym, zabieg może być wykonany na większej powierzchni.

Mezoterapia peptydowa wyróżnia się wszechstronnym działaniem: redukuje przebarwienia, plamy starcze i piegi, zapobiega hiperpigmentacji, niweluje zmarszczki, poprawia elastyczność skóry oraz rewitalizuje, przywracając skórze jej naturalne nawilżenie, wygładza przez rozluźnienie mięśni.

 

Jak wygląd zabieg mezoterapii peptydowej?

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterpaii peptydowej, skórę należy oczyścić z makijażu oraz odpowiednio odtłuścić. Na tak przygotowaną skórę nakładana jest maść znieczulająca na około 30 min. przed zabiegiem. Po upływie tego czasu maść znieczulająca jest zmywana, obszar zabiegowy zdezynfekowany i wtedy dopiero można przystąpić do wykonania zabiegu. Zabieg wygląda jak tradycyjna mezoterapia igłowa, czyli polega na podaniu preparatu za pomocą igły w odpowiednich odstępach na całej powierzchni twarzy lub ciała.

Dla uzyskania optymalnego efektu zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów w odstępie co miesiąc. Zabieg trwa kilka minut a efekt jest widoczny bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

Call Now Button