Nici liftingujące z haczykami Warszawa

nici liftingujace z haczykami barb 4d

Nici liftingujące z haczykami służą do podciągania tkanek miękkich. Zabiegi z ich użyciem pozwalają podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, unieść brwi, ujędrnić skórę i poprawić owal twarzy.

Metoda odmładzania za pomocą nici liftingujących z haczykami jest nowoczesną i skuteczną alternatywą dla tradycyjnych operacji plastycznych.  Jest to unikalna nić wykonana z polidioksanonu, ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych i gęsto rozmieszczonych w dwóch kierunkach haczyków. Po zaimplantowaniu ich pod skórą, haczyki otwierają się i unoszą opadające tkanki. Dzięki swojej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują, co wpływa na trwałość efektu.

Bardzo ważną zaletą nici liftingujących jest ich grubość, która gwarantuje znacznie lepszy i trwalszy efekt niż po zastosowaniu tradycyjnej nici PDO. Odpowiednią długość oraz również grubość nici dopiera lekarz w zależności od problemu i potrzeb konkretnej osoby.

Jest to sprawdzona, skuteczna i bezpieczna metoda odmładzania twarzy oraz ciała. Po zabiegu nie trzeba przechodzić długiej rekonwalescencji, a efekty są natychmiastowe i długotrwałe.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wskazania do zabiegu

Nici liftingującezaleca się osobom po 30 roku życia. Już w tym wieku pojawiają się pierwsze oznaki starzenia skóry – traci ona jędrność, a tkanki zaczynają opadać. Procesy te doprowadzają do zaburzenia owalu twarzy, linii żuchwy, podbródka i policzków.

Zabieg nićmi liftingującymi z powodzeniem można łączyć z innymi metodami odmładzania, które będą dla niego doskonałym uzupełnieniem. Taką opcją jest modelowanie i wypełnianie za pomocą kwasu hialuronowego, zastosowanie toksyny botulinowej, hydroksyapatytu wapnia czy mezoterapii igłowej, która utrwali efekty.

Uzupełnieniem programu odmładzania będą też zabiegi z użyciem lasera Frakcyjnego, lasera frakcyjnego CO2, a także wykorzystujące działanie fali ultradźwiękowej – Hifu i fali radiowej. Wykonuje się je przed zastosowaniem nici liftingujących, aby nie dopuścić do ich zbyt wczesnego rozpuszczania.

Wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi:

 • lifting twarzy;
 • opadanie policzków;
 • uniesienie tzw. “chomików”;
 • poprawa owalu twarzy;
 • opadanie powiek i brwi;
 • utrata jędrności i napięcia skóry;
 • opadanie skóry ramion.

Jak wygląda zabieg?

nic-pdo-barb-4d

Implantacja nici liftingujących przebiega szybko, bezpiecznie i bezboleśnie. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra jest miejscowo znieczulana lidokainą. Następnie w wybrany obszar wprowadza się nić za pomocą specjalnej kaniuli, która następnie jest usuwana. Podczas implantacji możemy odczuwać delikatne rozpieranie. Kolejnym krokiem jest delikatne naciągnięcie nici, tak aby odpowiednio osadziła się w skórze i żeby haczyki skutecznie uniosły opadające tkanki. Napięcie i widoczne odmłodzenie widoczne jest od razu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Po zabiegu

Skóra może być delikatnie obrzęknięta, a w miejscach wprowadzenia nici liftingujących czasem występują delikatne zasinienia lub krwiaki. Nie należy się tym jednak przejmować, taki stan jest rzeczą normalną, a jednocześnie występuje dość rzadko. Przez kilka dni może utrzymywać się dyskomfort mimiczny twarzy, miejsce zabiegu bywa tkliwe, zdarza się również uczucie kłucia w punktach wprowadzenia nici. W tym czasie należy ograniczyć mimikę, nie masować ani nie pocierać skóry zbyt intensywnie (np. ręcznikiem czy wacikami), najlepiej spać na plecach, aby twarz nie była wtulona w poduszkę. Warto odłożyć również w czasie wizyty u dentysty i kosmetyczki. Ograniczenie mimiki twarzy jest bardzo istotne, aby nie doszło do zerwania nici.

Przez około dwa tygodnie po zabiegu z użyciem nici liftingujących z haczykami, trzeba unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, chodzenia na basen, korzystania z sauny, jazdy konno, gry w tenisa, itp. Do tego typu aktywności można wrócić po całkowitym wygojeniu się skóry.

Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się delikatne nierówności w miejscach, w których znajduje się nić. To normalna reakcja skóry, która potrzebuje czasu, aby się zregenerować.

Zadaniem nici zaimplantowanych pod skórę jest napinanie i podtrzymywanie tkanki podskórnej. Po upływie około czternastu dni od zabiegu następuje proces stymulacji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za napięcie, jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Nici liftingujące posiadają również zdolność pobudzenia do odnowy naturalnego kwasu hialuronowego znajdującego się w skórze. Ta synergia działania pozwala na osiągnięcie naprawdę spektakularnych efektów po zabiegu. W zależności od potrzeb skóry można go powtarzać raz na półtora roku lub raz na dwa lata.

W celu podtrzymania efektu liftingu skóry, warto stosować dodatkowe zabiegi regenerujące, jak: osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa, nawilżanie kwasem hialuronowym.

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia;
 • zmiany zapalne w obszarze zabiegowym;
 • skłonność do powstawania bliznowców;
 • zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych.

Nici liftingujące Warszawa - efekty

Podciągnięcie skóry nićmi liftingującymi jest widoczne od razu po zabiegu, a pełny efekt można zaobserwować po trzech, czterech tygodniach. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna, a zmarszczki zostają wygładzone. Nici mają działanie podtrzymujące, naprężające i odmładzające skórę. Ten mało inwazyjny zabieg przynosi spektakularny, natychmiastowy efekt. Mimo, że nici całkowicie rozpuszczają się mniej więcej po dwunastu miesiącach, to efekt ich działania utrzymuje się jeszcze dwa, trzy lata.

 • natychmiastowy efekt liftingu;
 • podkreślenie konturów twarzy;
 • wyraźne odmłodzenie skóry;
 • poprawa napięcia i jędrności skóry;
 • wygładzenie zmarszczek.

Zalety zabiegu

Pacjenci coraz częściej poszukują nowych metod odmładzania, które zagwarantują im wysoką skuteczność i przy małej inwazyjności pozwolą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia twarzy. Nowoczesne nici haczykowe  spełniają wszystkie te warunki. Jakie jeszcze są ich zalety? Mogą być stosowane nie tylko na twarzy, ale również na ciele. Można nimi wykonać lifting ramion, tzw. “pelikanów” oraz ud.

Nici liftingujące od dawna wykorzystuje się podczas operacji chirurgicznych, co daje pewność, że są doskonale sprawdzone i przebadane po kątem bezpieczeństwa. Organizm bardzo dobrze je toleruje. Po upływie określonego czasu same się wchłaniają i rozpuszczają w skórze. Stosując nici liftingujące można uzyskać wspaniałe efekty:

 • poprawa owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek;
 • ujędrnienie policzków i szyi;
 • podniesienie brwi;
 • natychmiastowy efekt liftingu, utrzymujący się do dwóch lat.

Zobacz video

Call Now Button