Nici liftingujące z haczykami – Barb 4D

nici liftingujace z haczykami barb 4d

Nici liftingujące Barb 4D jak sama nazwa wskazuje służą do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Dzięki zabiegom z wykorzystaniem nici liftingujących można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tz. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy.

Metoda liftingu przy użyciu nici liftingujących z haczykami Barb 4D sprawiła, że lifting chirurgiczny stał się już dla wielu osób przeszłością.  Barb 4D to unikalna nić wykonana z polidioksanonu ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach. Po zaimplantowaniu nici Barb 4D pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Dzięki takiej konstrukcji nici liftingujące doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu.

Dodatkową bardzo ważną zaletą nici liftingujących Barb 4D jest jej grubość, która gwarantuje znacznie lepszy i trwalszy efekt niż po zastosowaniu tradycyjnej nici PDO. Nici liftingujące mają różne długości, dobiera się je w zależności od problemu. Odpowiednią długość jak również grubość nici dopiera lekarz.

Lifting nićmi Barb 4D to sprawdzona, skuteczna i bezpieczna metoda odmładzania twarzy i ciała. Efekty zabiegu są natychmiastowe, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji i co bardzo ważne efekt jest  długotrwały.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wskazania do zabiegu

Nici liftingujące Barb 4D zalecane są pacjentkom od 30 roku życia. W tym czasie zauważalne są już pierwsze oznaki starzenia się skóry, traci ona jędrność, zaczyna się powolny proces opadania grawitacyjnego. Proces ten doprowadza do zaburzenia owalu twarzy, linii żuchwy, podbródka, policzków. Wtedy właśnie należy zastanowić się na zabiegiem przy użyciu nici liftingujących Barb4D.

Zabieg nićmi liftingującymi łączony jest z innymi metodami odmładzania, które są doskonałym uzupełnieniem programu odmładzania. Gdy zostanie osiągnięty efekt końcowy po zabiegu nićmi liftingującymi, wówczas jeśli to konieczne można zastosować jeszcze jako dopełnienie: kwas hialuronowy, toksynę botulinową, hydroksyapatyt wapnia, mezoterapię igłową.

Często zabieg z użyciem nici liftingujących łączony jest również z zabiegami laserowymi, takimi jak laser Fraxel,  laser frakcyjny CO2 lub działaniem fali ultradźwiękowej – Hifu Ultraskin, fali radiowej Thermage CPT. Wówczas zabiegi te wykonywane są przed zabiegiem z użyciem nici liftingujących. W przypadku korzystania z metod przy użyciu urządzeń, zabiegi te wykonuje się przed nićmi liftingującymi ( na kilka tygodni lub miesięcy przed), aby nie dopuścić do zbyt wczesnego rozpuszczenia się nici.

Wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi:

 • lifting twarzy
 • opadanie policzków
 • uniesienie tzw. “chomików”
 • poprawa owalu twarzy
 • opadanie powiek i brwi
 • utrata jędrności i napięcia skóry
 • opadanie skóry ramion

Jak wygląda zabieg?

nic-pdo-barb-4dZabieg implantacji nici Barb 4D przebiega szybko, bezpiecznie i bezboleśnie. Przed przystąpieniem do zabiegu skóra jest miejscowo znieczulana lidokainą.

Następnie w wybrany obszar wprowadza się nić haczykową Barb 4D,  za pomocą kaniuli, w której nić jest osadzona.

Podczas implantacji nici liftingujących, pacjent/ka może odczuwać delikatne rozpieranie.

Po umieszczeniu nici liftingujących w skórze, kaniula jest natychmiast usuwana. Kolejnym krokiem jest delikatne naciągnięcie nici Barb 4D,  tak aby odpowiednio osadziła się w skórze i żeby haczyki skutecznie uniosły opadające tkanki.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Po zabiegu

Skóra może być delikatnie obrzęknięta, mogą wystąpić również delikatne zasinienia a nawet krwiaki w miejscach wprowadzenia nici liftingujących. Nie należy się tym jednak przejmować, taki stan jest rzeczą normalną ale jednocześnie występuje dość rzadko. Przez kilka dni po zabiegu pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort mimiczny twarzy, miejsce zabiegu może być tkliwe, możliwe jest również lekkie zakłuwanie w miejscu wprowadzenia nici haczykowych Barb 4D. W tym czasie należy ograniczyć mimikę, nie masować ani nie pocierać twarzy zbyt intensywnie ( np: ręcznikiem, czy wacikami podczas wycierania twarzy lub zmywania makijażu), nie należy spać z twarzą wtuloną w poduszkę, w tym czasie zalecamy spanie na plecach.

Przez około 2 tygodnie po zabiegu z użyciem nici liftingujących, nie należy wykonywać zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych, chodzić na basen, korzystać z sauny, jeździć konno, grać w tenisa itp. Do tego typu aktywności można wrócić po całkowitym wygojeniu się skóry.

Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się delikatne nierówności na przebiegu nitki liftingującej. Tym nie należy się niepokoić, to normalna reakcja skóry, do czasu aż skóra naturalnie się ułoży.

Przez dwa, trzy tygodnie należy zrezygnować z wizyt dentysty, zabiegów kosmetycznych, masaży twarzy, basenu, sauny, ćwiczeń wysiłkowych. Zalecane jest też ograniczenie mimiki, zbyt ekspresyjnego śmiechu. To bardzo ważne aby nie doszło do zerwania nici liftingujących.

Zadaniem nici liftingujących, zaimplantowanych pod skórę jest napinanie i podtrzymywanie tkanki podskórnej. Po upływie około 14 dni od zabiegu następuje proces stymulacji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za napięcie, jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Nici liftingujące posiadają również zdolność pobudzenia do odnowy naturalnego kwasu hialuronowego znajdującego się w skórze. Ta synergia działania pozwala na osiągnięcie naprawdę spektakularnych efektów po zabiegu z użyciem nici liftingujących.

W celu podtrzymania efektu liftingu skóry, warto stosować dodatkowe zabiegi regenerujące, jak: osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa,  nawilżanie kwasem hialuronowym.

W zależności od indywidualnych potrzeb skóry, zabieg nici liftngujące można powtarzać w odstępie raz na 1,5 – 2 lat.

 

 

 

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia
 • zmiany zapalne w obszarze zabiegowym
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych

Efekty

Podciągnięcie skóry nićmi liftingującymi jest widoczne od razu po zabiegu, a pełny efekt można zaobserwować po 3-4 tygodniach. Skóra staje się bardziej napięta, jędrna a zmarszczki zostają wygładzone. Nici haczykowe mają działanie podtrzymujące, naprężające i odmładzające skórę. Ten mało inwazyjny zabieg przy użyciu wchłanialnych nici liftingujących przynosi spektakularny, natychmiastowy efekt. Mimo, że  nici Barb 4D całkowicie rozpuszczają się mniej więcej po 12 miesiącach, to efekt ich działania utrzymuje się jeszcze dwa, trzy lata.

 • natychmiastowy efekt liftingu
 • podkreślenie konturów twarzy
 • wyraźne odmłodzenie skóry
 • poprawa napięcia i jędrności skóry
 • wygładzenie zmarszczek

Zalety zabiegu

Pacjenci coraz częściej poszukują nowych metod odmładzania, które zagwarantują im wysoką skuteczność i przy małej inwazyjności pozwolą uzyskać naturalny efekt odmłodzenia twarzy. Zastosowanie nowoczesnych nici haczykowych Barb 4D, spełnia wszystkie te warunki. Jakie jeszcze są ich zalety? Mogą być stosowane nie tylko na twarzy ale również na ciele, np: można nimi wykonać lifting ramion tz. “opadających pelikanów”, ud.

Nici liftingujące stosowane podczas zabiegów od dawna wykorzystuje się podczas operacji chirurgicznych, dlatego też można mieć pewność, że są doskonale sprawdzone i przebadane po kątem bezpieczeństwa. Organizm bardzo dobrze je toleruje. Po upływie określonego czasu same się wchłaniają i rozpuszczają w skórze. Stosując nici liftingujące można uzyskać wspaniałe efekty:

 • poprawa owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek
 • ujędrnienie policzków i szyi
 • podniesienie brwi
 • natychmiastowy efekt liftingu, utrzymujący się do 2 lat

Zobacz video