Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowaMezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi koktajlami rewitalizującymi, które intensywnie nawilżają, rozjaśniają, ujednolicają jej koloryt oraz ujędrniają. Dodatkowe efekty zabiegu to: wygładzenie, poprawa mikrokrążenia, wzmocnienie oraz stymulacja skóry do uruchomienia procesów naprawczych.

MEZOTERAPIA TWARZY

Mezoterapia igłowa to  metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Spośród wielu dostępnych metod odmładzania mezoterapia jest jedną z najbardziej popularnych. Wiele pacjentek zaczyna swoją przygodę z medycyną estetyczną właśnie od mezoterapii.

Ogromna popularność tego zabiegu wynika z jego uniwersalności – pomaga praktycznie każdemu. Zabieg ten wybierają osoby zarówno młode jak i dojrzałe kierując się delikatnością i szybkim efektem tego zabiegu. Po zabiegu mezoterapii skóra poprawia się z każdym wykonanym zabiegiem.

Mezoterapia igłowa to idealna metoda aby odświeżyć skórę, zlikwidować objawy zmęczenia, rozjaśnić i wygładzić okolicę oka, odmłodzić dłonie, szyję i dekolt.

MEZOTERAPIA NA CIAŁO

Zabieg mezoterapii igłowej to również sprawdzona metoda redukcji cellulitu i pomoc w likwidacji rozstępów. Preparaty do ciała zawierają w swoim składzie zwykle kwas hialuronowy, krzem organiczny, kompleks biorewitalizujący, które wygładzają i napinają skórę a także powodują miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Dla optymalnego efektu zabieg trzeba powtórzyć 4-6 razy.

Mezoterapia to również sposób na piękne, gęste i lśniące włosy. Stymuluje wzrost włosów, przeciwdziała ich wypadaniu. Zabieg należy wykonywać w serii od 4 do 8 razy.

Zapisz

Zapisz

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia polega na bezpośrednim dostarczaniu substancji odmładzających i odżywczych za pomocą iniekcji śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak : twarz, szyja, dekolt, ręce. Jest ona doskonałym sposobem na zapobieganie starzeniu się skóry.

Zalety mezoterapii są ogromne. Dzięki niej w sposób niechirurgiczny można stopniowo poprawić kondycje i wygląd skóry. A śródskórne lub podskórne iniekcje takich substancji jak kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy biomimetyczne, polinukleotydy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna, i wiele innych coraz to nowocześniejszych i skuteczniejszych substancji stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcje kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Mezoterapia jako metoda regeneracji i odżywiania skóry cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ bezpośrednie śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała.

Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać efekt?

Już po jednym zabiegu mezoterapii igłowej jest widoczny efekt. Jednak pełny efekt zabiegu można uzyskać stosując go w serii.

Mezoterapię należy wykonywać w seriach, zachowując odpowiednie odstępy miedzy zabiegami. Najczęściej wykonuje się 3-5 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni, a następnie uzyskane efekty należy podtrzymywać zabiegami w odstępach co 2-3 miesiące.

Intensywność zabiegów zależy od jakości skóry oraz preparatu jaki zostanie użyty do zabiegu. Wśród preparatów do mezoterapii igłowej są, takie o dużej zawartości kwasu hialuronowego, intensywnie nawilżające jak Styl Age HydroMax czy Aquashine, które wystarczy zastosować raz na miesiąc.

Kiedy wykonujemy zabiegi?

Mezoterapia jest zabiegiem, który może być wykonywany cały czas, niezależnie od pory roku. Szczególnie wskazana jest sytuacji przesuszenia skóry po wakacjach, pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, po zimie. Można ją wykonywać profilaktycznie przed wyjazdem w ciepłe kraje, jako zapobieganie uszkodzeniom posłonecznym. Pomaga osobom ze skórą szarą, zmęczoną, osłabioną niewłaściwą dietą. Chętnie sięgają po nią osoby, których skóra jest niedotleniona, traci blask i pojawiają się zmarszczki.

Przeciwskazania do zabiegu

Zabiegów nie wykonuje się:

  • u kobiet w ciąży i karmiących,
  • w przypadku alergii ,
  • w zaburzeniach krzepnięcia,
  • cukrzycy,
  • stanach zapalnych skóry,
  • opryszczce,
  • przed zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwzakrzepowych.

Jak przygotowac się do zabiegu i jak on przebiega?

 

Mezoterapia nie wymaga szczególnych przygotowań.  30 minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający.

Zabiegi może wykonywać lekarz lub pielęgniarka manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igieły i strzykawki lub mechanicznie za pomocą pistoletu do mezoterapii.

W mezoterapii coraz częściej używa się gotowych markowych roztworów zawierających ultra nowoczesne substancje odmładzające lub sporządza się roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaniny dwóch lub trzech substancji leczniczych, rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, z delikatnymi grudkami. W niekórych miejscach po zabiegu mogą pojawić się delikatne siniaki. Skóra nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale po zabiegu warto stosować preparaty przyspieszające gojenie się skóry, miejsca zasinione można smarować maścią z arniką lub witaminą K.  Makijaż można nałożyć już następnego dnia.

Jakich rezultatów można oczekiwać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia stanowi rodzaj ”dopingu” dla skóry, przyspiesza jej regenerację, nawilża i odświeża. U każdego pacjenta poprawa jakości skóry przebiega inaczej i zależy od potrzeb skóry, właściwie dobranego preparatu oraz systematyczności w wykonywaniu zabiegów.