Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi koktajlami rewitalizującymi, które intensywnie nawilżają, rozjaśniają, ujednolicają jej koloryt oraz ujędrniają. Dodatkowe efekty zabiegu to wygładzenie, poprawa mikrokrążenia, wzmocnienie oraz stymulacja skóry do uruchomienia procesów naprawczych. Ogromną zaletą zabiegu jest fakt, że zabieg ten możemy wykonywać nie tylko na twarzy, ale również innych częściach ciała, które wymagają rewitalizacji i regeneracji. Doskonałe efekty odmładzające przynosi regularnie przeprowadzana mezoterapia dekoltu czy mezoterapia szyi. W ten sposób możemy również odmłodzić dłonie.

ie, poprawa mikrokrążenia, wzmocnienie oraz stymulacja skóry do uruchomienia procesów naprawczych.

MEZOTERAPIA IGŁOWA TWARZY

Mezoterapia igłowa twarzy to  metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Spośród wielu dostępnych metod odmładzania mezoterapia jest jedną z najbardziej popularnych. Wiele pacjentek zaczyna swoją przygodę z medycyną estetyczną właśnie od tego zabiegu.

Ogromna popularność tego zabiegu wynika z jego uniwersalności – pomaga praktycznie każdemu. Zabieg ten wybierają osoby zarówno młode jak i dojrzałe, doceniając szybki efekt, małą inwazyjność oraz fakt, że skóra poprawia się z każdym wykonanym zabiegiem.

Mezoterapia igłowa to idealna metoda, aby odświeżyć skórę, zlikwidować objawy zmęczenia, rozjaśnić i wygładzić całą twarz. Osobom, które chcą odmłodzić swój wygląd i wygładzić pierwsze zmarszczki, polecana jest mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym.

MEZOTERAPIA IGŁOWA OKOLIC OCZU

Ze względu na delikatne działanie i małą inwazyjność zabiegu, dużym powodzeniem cieszy się również mezoterapia igłowa oczu. Pozwala ona na spłycenie drobnych zmarszczek w tej okolicy oraz rozjaśnienie spojrzenia.

MEZOTERAPIA NA CIAŁO

Mezoterapia igłowa to również sprawdzona metoda redukcji cellulitu i pomoc w likwidacji rozstępów. Preparaty do ciała zawierają w swoim składzie zwykle kwas hialuronowy, krzem organiczny, kompleks biorewitalizujący, które wygładzają i napinają skórę, a także powodują miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Dla optymalnego efektu zabieg trzeba powtórzyć 4-6 razy.

Mezoterapia dekoltu jest doskonałym sposobem na przywrócenie dobrej kondycji skóry w tym obszarze. Staje się ona odżywiona, nawilżona, napięta i ujędrniona, a zmarszczki wygładzają się. Podobne efekty daje stosowana regularnie mezoterapia szyi.

Mezoterapia igłowa to również sposób na piękne, gęste i lśniące włosy. Stymuluje wzrost włosów, przeciwdziała ich wypadaniu. Zabieg należy wykonywać w serii od 4 do 8 razy.

Zapisz

Zapisz

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim dostarczaniu substancji odmładzających i odżywczych za pomocą iniekcji śródskórnych w odpowiednie miejsca, takie jak: twarz, szyja, dekolt, ręce. Jest ona doskonałym sposobem na zapobieganie starzeniu się skóry.

Zalety mezoterapii są ogromne. Dzięki niej w sposób niechirurgiczny można stopniowo poprawić kondycję i wygląd skóry. Iniekcje takich substancji, jak kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy biomimetyczne, polinukleotydy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna i wiele innych coraz to nowocześniejszych i skuteczniejszych substancji, stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Mezoterapia igłowa jako metoda regeneracji i odżywiania skóry cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ bezpośrednie śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała.

Mezoterapia igłowa twarzy jest jednym najczęściej przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej. Świadczy o tym chociażby popularność w wyszukiwarkach takich fraz, jak „mezoterpia igłowa Warszawa”.

Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać efekt?

Już po jednym zabiegu mezoterapii igłowej widoczna jest poprawa kondycji skóry. Jednak pełny efekt zabiegu można uzyskać stosując go w serii.

Mezoterapię należy wykonywać w seriach, zachowując odpowiednie odstępy miedzy zabiegami. Najczęściej wykonuje się 3-5 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni, a następnie uzyskane efekty należy podtrzymywać zabiegami w odstępach co 2-3 miesiące.

Intensywność zabiegów zależy od jakości skóry oraz preparatu, jaki zostanie użyty do zabiegu. Wśród preparatów do mezoterapii igłowej są, takie o dużej zawartości kwasu hialuronowego, intensywnie nawilżające, jak Styl Age HydroMax, czy Aquashine, które wystarczy zastosować raz na miesiąc.

Kiedy wykonujemy zabiegi?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który może być wykonywany cały czas, niezależnie od pory roku. Szczególnie wskazana jest  sytuacji przesuszenia skóry po wakacjach, pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, po zimie. Można ją wykonywać profilaktycznie przed wyjazdem w ciepłe kraje, jako zapobieganie uszkodzeniom posłonecznym. Pomaga osobom ze skórą szarą, zmęczoną, osłabioną niewłaściwą dietą. Chętnie sięgają po nią osoby, których skóra jest niedotleniona, traci blask i pojawiają się zmarszczki.

Przeciwskazania do zabiegu

Zabiegów nie wykonuje się:

  • u kobiet w ciąży i karmiących,
  • w przypadku alergii,
  • w zaburzeniach krzepnięcia,
  • cukrzycy,
  • stanach zapalnych skóry,
  • opryszczce,
  • przed zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwzakrzepowych.

Jak przygotowac się do zabiegu i jak on przebiega?

Mezoterapia igłowa nie wymaga szczególnych przygotowań. Trzydzieści minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający.

Zabiegi może wykonywać lekarz lub pielęgniarka, manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igiły i strzykawki lub mechanicznie za pomocą pistoletu do mezoterapii.

W mezoterapii coraz częściej używa się gotowych markowych roztworów zawierających ultranowoczesne substancje odmładzające lub sporządza się roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaniny dwóch lub trzech substancji leczniczych, rewitalizujących i regenerujących, nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, z delikatnymi grudkami. W niektórych miejscach po zabiegu mogą pojawić się delikatne siniaki. Skóra nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale po zabiegu warto stosować preparaty przyspieszające gojenie się skóry, miejsca zasinione można smarować maścią z arniką lub witaminą K.  Makijaż można nałożyć już następnego dnia.

Jakich rezultatów można oczekiwać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa stanowi rodzaj dopingu dla skóry, przyspiesza jej regenerację, nawilża i odświeża. U każdego pacjenta poprawa jakości skóry przebiega inaczej i zależy od potrzeb skóry, właściwie dobranego preparatu oraz systematyczności w wykonywaniu zabiegów. Wszystkie osoby, które interesuje mezoterapia igłowa w Warszawie, zapraszamy do naszej kliniki, gdzie zabiegi wykonywane są przez specjalistów.

Call Now Button