Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowaMezoterapia igłowa jest metodą wykorzystywana od lat w medycynie. Spośród wielu dostępnych metod odmładzania mezoterapia jest jedną z najbardziej popularnych. Wiele pacjentek zaczyna swoją przygodę z medycyną estetyczną właśnie od mezoterapii.

Ogromna popularność tego zabiegu wynika z jego uniwersalności – pomaga praktycznie każdemu. Zabieg ten wybierają osoby zarówno młode jak i dojrzałe kierując się delikatnością i szybkim efektem tego zabiegu. Po zabiegu mezoterapii skóra poprawia się z każdym wykonanym zabiegiem.

Zapisz

Zapisz

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia polega na bezpośrednim dostarczaniu substancji odmładzających i odżywczych za pomocą iniekcji śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak : twarz, szyja, dekolt. Jest ona doskonałym sposobem na zapobieganie starzeniu się skóry.

Zalety mezoterapii są ogromne. Dzięki niej w sposób niechirurgiczny można stopniowo poprawić kondycje i wygląd skóry. A śródskórne lub podskórne iniekcje takich substancji jak kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne, polinukleotydy, kompleksy multiwitaminowe, krzemionka organiczna, i wiele innych coraz to nowocześniejszych i skuteczniejszych substancji stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcje kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej.

Mezoterapia jako metoda regeneracji i odżywiania skóry cieszy się niesłabnącym powodzeniem, ponieważ bezpośrednie śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała.

Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać efekt?

Mezoterapię należy wykonywać w seriach, zachowując odpowiednie odstępy miedzy zabiegami. Najczęściej wykonuje się 3-5 zabiegów, a następnie uzyskane efekty należy podtrzymywać zabiegami w odstępach co 1-2-3 miesiące.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty zabiegi mezoterapii należy wykonywać seriami. Początkowo w fazie kuracji uderzeniowej zabiegi wykonywane są :

  • co 14 dni przez okres 2 m-cy w w odmładzaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu następnie 1 x w miesiącu przez 3-4 m-ce

Kiedy wykonujemy zabiegi?

Mezoterapia jest zabiegiem, który może być wykonywany cały czas, niezależnie od pory roku. Szczególnie wskazana jest sytuacji przesuszenia skóry po wakacjach, pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach, po zimie. Można ją wykonywać profilaktycznie przed wyjazdem w ciepłe kraje, jako zapobieganie uszkodzeniom posłonecznym. Pomaga osobom ze skórą szarą, zmęczoną, osłabioną niewłaściwą dietą. Chętnie sięgają po nią osoby, których skóra jest niedotleniona, traci blask i pojawiają się zmarszczki.

Przeciwskazania do zabiegu

Zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących, w przypadku alergii , w zaburzeniach krzepnięcia, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, opryszczce, przed zabiegiem nie należy stosować leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwzakrzepowych.

Jak przygotowac się do zabiegu i jak on przebiega?

 

Mezoterapia nie wymaga szczególnych przygotowań. Po odpowiednim przygotowaniu skóry, na 30 minut przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający.

Zabiegi może wykonywać jedynie lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igiełki i strzykawki lub mechanicznie za pomocą pistoletu do mezoterapii.

W mezoterapii coraz częściej używa się gotowych markowych roztworów zawierających ultra nowoczesne substancje odmładzające lub sporządza się roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaniny dwóch lub trzech substancji leczniczych, rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, z delikatnymi pęcherzykami. W niekórych miejscach po zabiegu mogą pojawić się delikatne siniaki. Skóra nie wymaga specjalnej pielęgnacji, miejsca zasinione można smarować maścią z arniką lub witaminą K.

Jakich rezultatów można oczekiwać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia stanowi rodzaj ”dopingu” dla skóry, przyspiesza jej regenerację, nawilża i odświeża. U każdego pacjenta poprawa jakości skóry przebiega inaczej i zależy od potrzeb skóry, właściwie dobranego preparatu oraz systematyczności w wykonywaniu zabiegów.