Likwidacja i redukcja zmarszczek mimicznych

usuwanie zmarszczek warszawa Redukcja zmarszczek mimicznych preparatami toksyny botulinowej typu A (Botox, Bocouture) jest niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić nawet najbardziej uciążliwe, głębokie bruzdy występujące w górnej partii twarzy.

Zabiegi z wykorzystaniem Botox-u zajmuję ważne miejsce w łagodzeniu objawów starzenia się skóry.  Redukcja zmarszczek dotyczy nie tylko  spłycania zmarszczek mimiczne wokół oczu, ale także pozwala na delikatne uniesienie brwi, usunięcie zmarszczek między brwiami oraz wygładzenie okolicy czoła.

Likwidacja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową to najczęstsza procedura estetyczna stosowana na całym świecie i często jeden z pierwszych zabiegów, na który zgłaszają zarówno młode jak i starsze pacjentki.

Toksyna botulinowa: Botox, bocuture – są to preparaty, których zastosowanie powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy: marsowych linii między brwiami, bruzd poprzecznych i pionowych występujących na czole w okolicach oczu tzw. „kurzych łapek” a także do uzyskania efektu delikatnego liftingu.

Usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową jest procedurą szybką, bezpieczną i bardzo skuteczną ale warto pamiętać, że powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza.

Zapisz

Zapisz

Jak działa zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Niewielka ilość preparatu podana do mięśni położonych pod skórą powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowo- mięśniowego poprzez zahamowanie uwalniania  neuroprzekaźnika- acetylocholiny i w rezultacie ich rozluźnienie.

Redukuje to aktywność  mięśni poddanych zabiegowi – mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek. Należy pamiętać, że toksyna botulinowa relaksuje mięśnie, a nie wpływa bezpośrednio na jakość skóry. U osób, których skóra jest w dobrej kondycji, zabiegi te przynoszą bardzo dobre rezultaty, natomiast u osób z zaawansowanym problemem, u których zmarszczki są już bardzo głębokie, usuwanie zmarszczek mimicznych samą toksyną botulinową może okazać się,  nie wystarczające. W tym przypadku warto połączyć zabieg Botox-u z kwasem hialuronowym.

W trakcie zabiegu podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej typu A . Każda iniekcja rozluźnia te mięśnie i wygładza linie. Gdy mięśnie zostaną rozluźnione, nie ściągają się i tym samym nie tworzą zmarszczek.

Zmarszczki mimiczne usuwane są przez lekarza, który  przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegu jest szybka, zwykle trwa 10 do 15 minut. Bezpośrednio  po zabiegu można wrócić do pracy lub innych codziennych czynności.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pożądany efekt w zależności od wieku, stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. Efektem ostatecznym jest wygładzenie zmarszczek. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego znieczulenia. Likwidacja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową: Botox, bocuture jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ dociera dokładnie tam, gdzie chcemy. Rozluźnia tylko te mięśnie, do których został podany preparat i nie przemieszcza się do innych okolic. Nie ma więc wpływu na mimikę twarzy a jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych zajęć ale przez 4 godziny nie należy opuszczać głowy, np: czytając książkę czy siedząc przed komputerem, aby preparat się nie przemieścił w inną okolicę.  Przez 24 godziny od zabiegu nie należy masować ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Nie należy planować lotu bezpośrednio po zabiegu, zalecane jest wstrzymać się z nim do 48 godzin po iniekcji.

Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową jest zabiegiem czasowym. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli  zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu oraz będą stosowane dodatkowo zabiegi stymulujące, takie jak np: Mezoterapia, Radiofrekwencja mikroigłowa, Dermapen/ Mezopen czy Kwas hialuronowy . Nie należy przy tym obawiać się o swój wygląd po ustaniu działania preparatu.

Kiedy Botox przestaje działać skóra jest gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Zmarszczki mimiczne nie są tak głębokie jak przed leczeniem i dopiero z czasem powracają do wyglądu sprzed zabiegu. Po ustąpieniu efektu działania preparatu  zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem. Zabieg toksyną botulinową powinien być wykonywany nie częściej jak raz na 6 miesięcy.

 

Czy po zabiegu ekspresja mojej twarzy będzie wciąż naturalna?

Wiele osób martwi się, że usuwanie zmarszczek mimicznych może zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu „zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu a twarz nabierze sztucznego wyrazu. Jednak gdy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza to działaniu toksyny botulinowej, zostaną poddane wyłącznie te mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie niepoddane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja twarz pozostanie naturalna.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach oraz drobne siniaczki. Zwykle są tak małe, ze praktycznie niewidoczne dla otoczenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Przeciwwskazaniem do podania toksyny botulinowej jest obrębie powieki dolnej jest skłonność do obrzęku w tej okolicy. Możemy wtedy wykonać zabieg tz. “mezobotoksu”, polegający na śródskórnym podaniu w kilku miejscach toksyny w innym rozcieńczeniu produktu jak do tradycyjnego zabiegu. Do innych przeciwwskazań należą:

  • Ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • Aktualne infekcje
  • Stosowanie antybiotyków,
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew ( m.in. aspiryna).
  • Skłonność do obrzęku w okolicy powieki dolnej
Call Now Button