Likwidacja i redukcja zmarszczek mimicznych

usuwanie zmarszczek warszawaZmarszczki mimiczne. Redukcja zmarszczek mimicznych preparatami toksyny botulinowej typu A (Botox, Bocouture) jest niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić nawet najbardziej uciążliwe, głębokie bruzdy.

Botox jest preparatem, którego zastosowanie powoduje czasowe rozluźnienie mięśni, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy: marsowych linii między brwiami, bruzd poprzecznych i pionowych występujących na czole w okolicach oczu tzw. „kurzych łapek” a także do uzyskania efektu delikatnego liftingu.

Zapisz

Zapisz

Jak działa zabieg z użyciem Botoxu?

Niewielka ilość preparatu podana do mięśni położonych pod skórą powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowo- mięśniowego poprzez zahamowanie uwalniania  neuroprzekaźnika- acetylocholiny i w rezultacie ich rozluźnienie.

Redukuje to aktywność  mięśni poddanych zabiegowi – mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek.

W trakcie zabiegu podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej typu A . Każda iniekcja rozluźnia te mięśnie i wygładza linie. Gdy mięśnie zostaną rozluźnione, nie ściągają się i tym samym nie tworzą zmarszczek.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który  przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegu jest szybka, zwykle trwa 10 do 15 minut. Bezpośrednio  po zabiegu można wrócić do pracy lub innych codziennych czynności.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pożądany efekt w zależności od wieku, stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. Efektem ostatecznym jest wygładzenie zmarszczek. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego znieczulenia. Botox jest bezpieczny, ponieważ dociera dokładnie tam, gdzie chcemy. Rozluźnia tylko te mięśnie, do których został wstrzyknięty i nie przemieszcza się do innych okolic. Nie ma więc wpływu na mimikę twarzy i jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

Jak należy postępować po zabiegu?

Po zabiegu możesz wrócić do swoich codziennych zajęć. Przez 24 godziny od zabiegu nie należy masować ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Nie należy planować lotu bezpośrednio po zabiegu, zalecane jest wstrzymać się z nim do 48 godzin po iniekcji.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady.

Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli  zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu. Nie należy przy tym obawiać się o swój wygląd po ustaniu działania preparatu. Kiedy Botox przestaje działać skóra jest gładka, wypoczęta i przez to bardziej elastyczna. Zmarszczki nie są tak głębokie jak przed leczeniem i dopiero z czasem powracają do wyglądu sprzed zabiegu. Po ustąpieniu efektu działania preparatu  zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem.

Czy po zabiegu ekspresja mojej twarzy będzie wciąż naturalna?

Wiele osób martwi się, że zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu „zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Jednak gdy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza to zabiegowi poddane zostaną wyłącznie te mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie niepoddane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja twarz pozostanie naturalna.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach. Zwykle są tak małe, ze praktycznie niewidoczne dla otoczenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża oraz okres karmienia piersią, stany grypowe, stosowanie antybiotyków, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew ( m.in. aspiryna).