Przeszczep tłuszczu na twarz Warszawa

komórki macierzyste odmładzanieOd wieków naukowcy starają się pozyskać tajemnicę nieśmiertelności, a ludzie chcą jak najdłużej zachować młodość i piękno. Nowoczesna medycyna podpowiada nam coraz nowsze, znakomite rozwiązania – komórki macierzyste.

W Klinice Prończuk Mediderm proponujmy swoim pacjentom terapię z zastosowaniem ich własnych komórek macierzystych, pobranych z tkanki tłuszczowej w drodze liposukcji. Metoda ta pozwala uniknąć korzystania z substancji obcych dla organizmu, zastępując je własnym, naturalnym materiałem.

 

Zapisz

Zapisz

Czym jest przeszczep tkanki tłuszczowej?

Przeszczep tkanki tłuszczowej to nowa metoda pozyskiwania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej. Polega na pobraniu od pacjenta drogą liposukcji, oczyszczonej i mechanicznie przetworzonej tkanki tłuszczowej, która następnie jest implantowana w miejsce, które wymaga regeneracji i naprawy uszkodzonej tkanki.

Pobrana tkanka tłuszczowa poddana jest minimalnej ingerencji bez użycia enzymów i innych dodatków. W metodzie tej pozyskuje się komórki macierzyste z tłuszczu, następnie poddaje się je oczyszczeniu poprzez odwirowanie, umożliwia to zachowanie podścieliska naczyniowego z komórkami macierzystymi i perycytami umożliwiającymi odbudowę nowych naczyń.

Struktura podścieliska sprzyja naturalnym procesom regeneracji tkanki stanowiąc rusztowanie otoczone siecią naczyń, w których żyją komórki sprzyjające regeneracji chorych tkanek.

Efekty zabiegu - Metamorfoza p. Urszuli

 

 

Właściwości zabiegu z użyciem tkanki tłuszczowej

Zabieg oprócz tkanki tłuszczowej zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe, czyli perycyty. Podczas mechanicznego rozdrobnienia tkanki tłuszczowej, tkanka wraz z naczyniami ulega fragmentacji, czego konsekwencją jest uwalnianie perycytów, które następnie przetwarzają się w Mezenchymalne Komórki Macierzyste.

Czym są i jaką funkcję pełnią Mezenchymalne Komórki Macierzyste?

Komórki macierzyste posiadają niezwykłą zdolność przekształcania się w różne gatunki wyspecjalizowanych komórek, takich jak: tłuszcz, chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna i więzadła. Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymują również procesy bliznowacenia, zwiększają unaczynienie, zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia i faktycznie wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji. Mezenchymalne Komórki Macierzyste posiadają również właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze,  poprzez  produkcję proteiny LL 37 będącej naturalnym antybiotykiem. Z tych względów przeszczep tkanki tłuszcozwej jest cennym narzędziem medycyny regeneracyjnej wykorzystywanym w leczeniu wielu schorzeń m.in. trudno gojących się ran, oparzeń, nietrzymania moczu, zmian zwyrodnieniowych stawów, rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych, degeneracji krążków międzykręgowych ( czarny dysk) a także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.

Przeszczep tkanki tłuszczowej w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej

Pozyskana w drodze liposukcji tkanka tłuszczowa zawieraja dużą ilość komórek macierzystych pozwala to na znaczną rewitalizację i odmłodzenie różnych obszarów ciała, np: skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, leczenie nadmiernego wypadania włosów, redukcję blizn. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, jest małoinwazyjny, jednorazowy bez konieczności długotrwałego namnażania komórek w warunkach laboratoryjnych, a efekt jest widoczny od razu.

Terapia przeznaczona jest dla osób w średnim wieku, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, jak również opadanie tkanek i utrata napięcia skóry.

Efektem zabiegu jest uzyskanie młodszego wglądu, poprawa kształtu twarzy i przywrócenie objętości tkanek w pożądanych obszarach. Metodę przeszczepu tkanki, można stosować nie tylko w obrębie twarzy ale także do powiększania piersi, pośladków, modelowania łydek, odmładzania grzbietu rąk oraz w leczeniu trudno gojących się ran.

Jak wygląda zabieg przeszczepu tkanki?

Procedura zabiegu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy ciała np: brzucha czy ud, a następnie po krótkim jej przygotowaniu, uzyskuje się komórki macierzyste, które są podawane metodą iniekcji w tkankę podskórną.

W opisanej technice cała procedura wykonywana jest w ciągu jednej wizyty w gabinecie zabiegowym, a w tkance tłuszczowej jest 500 razy więcej komórek macierzystych, co w takiej samej ilości szpiku kostnego.

Zabieg poprawia ukrwienie, odżywia, działa przeciwzapalnie i dodaje objętości.

Odbywa się z znieczuleniu miejscowym lub u bardziej wrażliwych pacjentów może być wykonany w znieczuleniu dożylnym. Ewentualny obrzęk pozabiegowy jest minimalny i może utrzymywać się do 48 godzin.

lipogems-2

Zapisz

Zapisz

Zalety zabiegu

 • Przeszczep własnej, przetworzonej tkanki tłuszczowej bez ryzyka odrzutu
 • Znieczulenie miejscowe
 • Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do domu
 • Brak obrzęków i siniaków
 • Powierzchnia skóry odżywiona, zregenerowana, wyraźnie odmłodzona
 • Długotrwały efekt
Komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej mogą różnicować się w komórki śródbłonka, mięśni, chrząstki, wątroby, trzustki, komórki kościotwórcze, krwiotwórcze i naczyniowe.

Z tego powodu zastosowanie komórek macierzystych wykorzystywane jest w

 • dermatologii
 • medycynie estetycznej
 • chirurgii plastycznej
 • leceniu choroby zwyrodnieniowe stawów
 • leczeniu ubytków chrząstki stawowej
 • entezopatiach i przewlekłych stanach zapalnych
 • ginekologii i urologii
 • leczeniu długo gojących się ran
Call Now Button