Mezoterapia igłowa skóry głowy i włosów

Leczenie łysienia, wypadania i wzmocnienie włosów

Mezoterapia skóry głowy, polega na podaniu ( wstrzykiwaniu ), małych dawek aktywnych, leczniczych preparatów śródskórnie, co poprawia mikrokrążenie w tkance podskórnej. Zabieg wykonuje się w miejscu,  gdzie włosy ulegają widocznemu przerzedzeniu lub na całą skórę głowy aby zapobiec wypadaniu włosów, wspomagać ich odrost bądź zagęszczenie.

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest zabiegiem z którego mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zmiany w wyglądzie i jakości włosów, które zachodzą po serii zabiegów są gwarantowane.

Jeżeli włosy zaczynają wypadać w niekontrolowany sposób, znajdują się wszędzie na ubraniach, pościeli, podłodze to sygnał, że należy się z tym problemem zgłosić do dermatologa, który oceni przyczyny tego stanu i zaleci odpowiednie leczenie hamujące wypadanie włosów.

Przyczyn utraty włosów są różne, może to być sprawa genów czyli tz. łysienie androgenowe, gdzie dochodzi do zmniejszenia mieszków włosowych, włosy stają się słabe i delikatne lub stresu, chorób, operacji w znieczuleniu ogólnym, zmian hormonalnych, diety a także stosowania niektórych leków, tz. łysienie telogenowe, w przypadku którego dochodzi do uśpienia mieszków włosowych i włosy przestają rosnąć.

Dzięki odpowiednio dobranej terapii nie tylko poprawi się ich kondycja, ale także jest szansa na ich odrost. Nowoczesne zabiegi wzmocnią je oraz opóźnią negatywne skutki starzenia się. W tym przypadku sprawdzi się mezoterapia igłowa głowy. Jest to szybka, skuteczna i bezpieczna metoda wzmacniania kondycji włosów oraz zahamowania procesu nadmiernego ich wypadania.

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który nie wymaga specjalnych przygotowań. Na wizycie konsultacyjnej lekarz dobiera odpowiednią metodę leczenia w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

W związku z tym, że obszar zabiegowy jest owłosiony nie możliwe jest zastosowanie znieczulenia w postaci kremu. W związku z tym zabieg wykonywany jest bez znieczulenia.

Mezoterapia włosów polega na bezpośrednim podaniu w skórę głowy niewielkich dawek gotowego koktajlu, zawierającego w swoim składzie peptydy, kwas hialuronowy, aminokwasy, minerały, witaminy, cynk. Działanie mezoterapii polega na pobudzeniu krążenia, odżywieniu macierzy włosa, wspomaganiu wzrostu oraz leczeniu łysienia. Zabieg sprawdzi się  przy wielu problemach z włosami, m.in. z wypadaniem włosów, z włosami cienkimi, matowymi, wypadającymi. Gotowy preparat leczniczy podawany jest przy użyciu strzykawki z bardzo cienką igłą.

Mezoterapia igłowa głowy poprawia strukturę włosów, reguluje wydzielanie sebum, stymuluje wzrost oraz spowalnia wypadanie. Poza tym zabieg zapobiega powstawaniu i nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy.

 

Ile zabiegów należy wykonać dla osiągnięcia zamierzonego efektu?

Mezoterapia igłowa skóry głowy powinna być wykonana w serii 4-6 zabiegów. Zabiegi przeprowadza się zwykle w odstępie co 2 tygodnie. Okres ten można oczywiście wydłużyć, jednak dla uzyskania szybszych i lepszych efektów warto zachować zalecane odstępy czasowe.

Po wykonaniu serii zabiegów włosy odzyskują blask, miękkość, strukturę i gęstość, są mocne i odżywione. A przede wszystkim zostaje zahamowany proces ich wypadania. Jednym z najlepszych obecnie preparatów dostępnych na rynku jest Dr Cyj. Po serii 4 zabiegów efekty są spektakularne. Włosy zaczynają odrastać, są mocne, lśniące i przestają wypadać.

Mezoterapia włosów przyniesie spektakularne efekty jeśli połączymy ją z innymi zabiegami, np: Karboksyterapią, która polega na podaniu w obszar zabiegowy niewielkich dawek dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla poprawia krążenie w skórze, regeneruje ją i odżywia, przez co powoduje, że włosy mają stworzone doskonałe warunki do wzrostu.

Mezoterapia skóry głowy, jest zabiegiem poprawiającym stan włosów oraz zapobiega łysieniu lub je leczy jeśli wystąpi taki problem.

Przeciwskazania:

Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem bezpiecznym, mimo to warto wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • aktywna infekcja
  • choroby nowotworowe
  • nierealne oczekiwania pacjenta

 

Wskazania

  • łysienie męskie i żeńskie
  • łysienie plackowate
  • łysienie spowodowane stresem, niedoborami pokarmowymi i pierwiastkami śladowymi
  • łysienie poinfekcyjne
  • wypadanie włosów po ciąży i w trakcie menopauzy

Przeparaty stosowane do zabiegu

W naszej Klinice mezoterapia skóry głowy,  wykonywana jest najczęściej preparatem:

Dr Cyj Hair Fillerto innowacyjny preparat o unikalnym składzie, bogaty w odpowiednio dobrane peptydy. Działa stymulująco i odżywczo na komórki skóry głowy, wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe. Działanie preparatu dr Cyj hair filler oparte jest o połączenie 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego. Zaletą tego preparatu jest nie tylko jego skład ale specjalnie opracowana formuła przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego koktajlu jeszcze przez dwa tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Działanie preparatu dr Cyj to: powstrzymanie wypadania włosów, przyspieszenie odrostu włosów, pogrubienie i zagęszczenie włosów, pobudzenie krążenia i poprawa ukrwienia skóry głowy, rewitalizacja mieszków włosowych, pielęgnacja skóry głowy, wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie.

 

 

 

 

 

Call Now Button