Mezoterapia igłowa skóry głowy i włosów

Leczenie łysienia, wypadania i wzmocnienie włosów

Jeżeli włosy zaczynają wypadać w niekontrolowany sposób, znajdują się wszędzie na ubraniach, pościeli, podłodze to sygnał, że należy się z tym problemem zgłosić do dermatologa, który oceni przyczyny tego stanu i zaleci odpowiednie leczenie hamujące wypadanie włosów.

Przyczyn utraty włosów są różne, może to być sprawa genów czyli tz. łysienie andogenowe lub stresu, chorób, operacji w znieczuleniu ogólnym, zmian hormonalnych, diety a także stosowania niektórych leków, tz. łysienie telogenowe.

Dzięki odpowiednio dobranej terapii nie tylko poprawi się ich kondycja, ale także jest szansa na ich odrost. Nowoczesne zabiegi wzmocnią je oraz opóźnią negatywne skutki starzenia się.

Skuteczna metoda wzmocnienia włosów – mezoterapia skóry głowy.

Zabieg polega na podaniu w skórę głowy substancji pobudzających krążenie, odżywiających macierz włosa i wspomagających ich wzrost. Mezoterapia igłowa pomoże przy wielu problemach z włosami, m.in. słabymi, matowymi, wypadającymi jak również z łupieżem. W tym celu lekarz wykona serię śródskórnych nakłuć, wykorzystując do tego strzykawki z cienką igłą.

Zapisz

Zapisz

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ten nie wymaga specjalnych przygotowań. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę głowy niewielkich dawek gotowego koktajlu kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin z grupy B, cynku. Dzięki temu poprawia się strukturę włosów, reguluje wydzielanie sebum, stymuluje wzrost oraz spowalnia wypadanie. Poza tym zabieg zapobiega powstawaniu i nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy.

Ile zabiegów należy wykonać dla osiągnięcia zamierzonego efektu?

Zalecana jest seria 4-6 zabiegów w odstępach co 10-14 dni. Po wykonaniu serii zabiegów włosy odzyskują blask, miękkość, strukturę i gęstość, są mocne i odżywione. A przede wszystkim zostaje zahamowany proces ich wypadania w nadmiernej ilości.

Preparaty stosowane do mezoterapii owłosionej skóry głowy

HAIR REVITALIZING

Gotowa do użycia formuła rewitalizacyjna, która zawiera kwas fosfatydylocholinowy, ryboflawinę ( witamina B), nadtlenek dysmutazy i kompleks aminokwasów. Zadaniem tych składników jest jednoczesna stymulacja cebulki włosa i poradzenie sobie z różnymi rodzajami łysienia.

DERMAHEAL HL

Dermaheal HL to produkt działający regenerująco, zapobiegająco wypadaniu włosów. Jego działanie polega na zmniejszeniu efektu wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża, odżywia włosy i skórę głowy.

 

Wskazania

  • łysienie męskie i żeńskie
  • łysienie plackowate
  • łysienie spowodowane stresem, niedoborami pokarmowymi i pierwiastkami śladowymi
  • łysienie poinfekcyjne
  • wypadanie włosów po ciąży i w trakcie menopauzy