Osocze bogatopłytkowe

do-aktualnosciOsocze bogatopłytkowe, nazywane często wampirzym liftingiem to zabieg mezoterapii osoczem czyli naturalnym produktem, pozyskiwanym z własnej, odwirowanej krwi, pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.

Metoda ta znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, gdzie z powodzeniem jest wykorzystywana do regeneracji i odmładzania skóry jak również leczenia wypadania włosów.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Działanie zabiegu

Płytki krwi skoncentrowane w osoczu dostarczają skórze niezbędne czynniki wzrostu, które biorą udział w naprawie i regeneracji tkanek, przyspieszają proces gojenia, a także wspomagają tworzenie nowych, zdrowych naczyń krwionośnych. Stymulują również wzrost fibroblastów oraz produkcję nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu w efekcie kondycja skóry ulega znacznej poprawie, staje się gładka, napięta i wyraźnie odmłodzona.

Zapisz

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana preparatem w formie maści na bazie lidokainy. Znieczulenie powinno pozostać na skórze około 30 minut.

W kolejnym etapie zostaje pobrania krew od pacjenta, która zostaje umieszczona w sterylnej fiolce, następnie fiolki z krwią umieszczane są w specjalnym urządzeniu do wirowania tz. wirówce laboratoryjnej. Proces wirowania trwa zaledwie kilka minut, po tym czasie otrzymujemy gotowy do podania koncentrat bogatopłytkowy.

Osocze bogatopłytkowe wykonywane jest metodą klasycznej mezoterapii, podawane jest bezpośrednio do skóry za pomocą cieniutkiej igły.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze są widoczne niewielkie wkłucia, które jednak bardzo szybko znikają nie pozostawiając po sobie śladu.

Zapisz

Wskazania do zabiegu:

  • suchość, wiotkość, nierównomierny koloryt skóry
  • zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach
  • rewitalizacja skóry
  • skóra trądzikowa, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe
  • nadmierne wypadanie włosów
  • włosy zniszczone, pozbawione blasku.

 

W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów, seria 3-6 zabiegów pozwala zahamować ich wypadanie oraz powoduje widoczny odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów. Zabieg polecamy zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Przeciwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby krwi
  • nowotwory