Terapia depigmentacyjna usuwająca przebarwienia

antiTerapia depigmentacyjna stosowana jest w w terapii przebarwień hormonalnych, posłonecznych, starczych, melazmie, ponadto usuwa specyficzne plamy take jak: piegi czy znamiona barwnikowe. Przywraca skórze gładkość i blask.

Głównymi przyczynami występowania przebarwień są hormony, słońce i światło widzialne. Niektóre czynniki dodatkowo uwrażliwiają nas na promienie ultrafioletowe. Należą do nich zmiany hormonalne związane z ciążą, menopauzą, niewydolnością nadnerczy, czy niedoczynnością tarczycy. Przebarwienia polekowe wywołują leki antykoncepcyjne, antybiotyki z grupy tetracyklin, kortykosterydy. Kolejnym rodzajem przebarwień to zmiany pozapalne, np: po trądziku, po urazach, po inwazyjnych zabiegach na skórze, po chorobach przebiegających z wysypką. Zabieg depigmentacyjny jest wskazany do wszystkimi rodzajami przebarwień oraz może być stosowany o każdej porze roku.

Tendencja do powstawania przebarwień stanowi jeden z większych problemów estetycznych skóry, gdyż  ciężko je ukryć.  Powstają w wyniku nagromadzenia pigmentu skóry – melaniny, której nadmiar powstaje głównie pod wpływem promieni słonecznych czy solarium. Innymi czynnikami wpływającymi na powstawanie przebarwień są miedzy innymi zmiany hormonalne, stany zapalne i reakcje alergiczne.

Nasilenie zaburzeń pigmentacji zwiększa się latem, gdy rośnie ekspozycja na słońce. Terapia depigmentacyjna jest przykładem formuły redukującej przebarwienia, która w sposób unikatowy łączy skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Na szczęście dla osób mających skłonność do przebarwień, a w wielu przypadkach można je zniwelować, stosując zabieg na przebarwienia.

Dzięki specjalnie skomponowanej recepturze kremu w zabiegu usuwania przebarwień, do pielęgnacji domowej można wzmocnić i utrzymać efekt minimalizacji przebarwień uzyskany podczas zabiegu depigmentacyjnego w formie maski nałożonej w gabinecie.

Mechanizm działania zabiegu usuwającego przebarwienia jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Na czym polega terapia na przebarwienia?

Podczas pierwszej konsultacji następuje ocena stanu skóry pacjenta, fototyp oraz typ przebarwień. Pacjent zostaje poinformowany o zasadach działania i etapach zabiegu. Po odpowiednim przygotowaniu skóry aplikowany zostaje preparat Cosmelan 1 w formie maski o żółtym zabarwieniu.

Zabieg Cosmelan, jest terapią, która składa się z dwóch części. W pierwszym etapie na oczyszczoną skórę, nakłada się maskę Cosmelan 1. Pacjent zostaje w gabinecie pod obserwacją kosmetologa przez ok 30 min. Następnie z tak nałożoną maską udaje się do domu, gdzie po okresie 6-8 godzin zmywa maskę wodą i zaczyna się terapia domowa. Pacjent dostaje do domu preparat wchodzący w skład zestawu – Cosmelan 2, i stosuje go wg.zaleceń. Do terapii należy włączyć również preparat nawilżająco – kojący skórę, wg. zaleceń kosmetologa. W czasie całej kuracji Cosmelan, nie należy stosować innych preparatów jak tylko te zalecone w gabinecie.

Druga część terapii odbywa się w warunkach domowych – polega na aplikacji na skórę kremu Cosmelan 2. Częstotliwość stosowania kremu i czas kuracji ustalany jest w gabinecie przez kosmetologa, zależy on od rodzaju przebarwień. Istnieje możliwość  dostosowania częstotliwości aplikacji kremu Cosmelan 2 z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry szczególnie ( w tym, skóry wrażliwej).

Zanik brązowych plam obserwuje się około czwartego tygodnia kuracji, jednak dla uzyskania długotrwałych efektów poprawy stanu skóry terapia powinna potrwać dłużej, czas ten określi kosmetolog.

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan  zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających.

Po zabiegu Cosmelan może wystąpić lekki obrzęk i w 2-3 dniu po może pojawić się łuszczenie skóry. Skóra może być zaczerwieniona przez pierwsze dwa dni. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu ale na pełen efekt należy poczekać około miesiąca. Terapia depigmentacyjna może być stosowana o każdej porze roku, dodatkowym atutem zabiegu Cosmelan jest to, że jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Efekty zabiegu Cosmelan

Już jeden zabieg Cosmelan, pozwala pozbyć się przebarwień, ponadto kuracja poprawia ogólną kondycję skóry, napina, ujędrnia i wyraźnie ją odmładza.

Oprócz redukcji przebarwień dzięki terapii Cosmelan, uzyskuje się także istotne rozjaśnienie skóry, spłycenie zmarszczek i poprawę napięcia skóry. Złuszczanie powierzchownych warstw skóry skutkuje także usunięciem zaskórników, jak również reguluje wydzielanie sebum, co jest szczególnie pożądane u osób ze skórą tłustą.

 

Inne zastosowania terapii Cosmelan

Terapia depigmentacyjna Cosmelan znajduje również zastosowanie nie tylko w walce z najczęściej spotykanym typem przebarwień czy ostudą. Cosmelan jest także dobrą opcją terapeutyczną w leczeniu przebarwień pourazowych, które spotykamy u osób, którym zdarza się rozdrapywać krosty trądzikowe. W wyniku drapania powstają przebarwienia i blizny potrądzikowe. Terapia Cosmelan stosowana jest również często w usuwaniu przebarwień powstałych w wyniku opalania się tuż po zabiegach laserowych, po używaniu kosmetyków lub perfum podczas opalania skóry lub po urazach skóry ( w tym depilowaniu nóg ).

Zabieg Cosmelan - wskazania

  • piegi – genetyczne uwarunkowane zmiany barwnikowe, powstające wskutek miejscowego nagromadzenia melaniny na twarzy , grzbietach rąk i dekolcie
  • ostuda ( melasma ) – nabyta forma hiperpigmentacji, występuje głównie na twarzy, spowodowana jest obecnością większej liczby biologicznie aktywnych melanocytów, ciążą, leczeniem hormonalnym, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, chorobami tarczycy
  • plamy soczewicowe ( starcze lub wątrobowe ) powstają w efekcie zwiększonego wytwarzania melaniny o ciemnobrązowej barwie, mają średnice 1 cm lub więcej i regularne brzegi
  • przebarwienia pozapalne ( potrądzikowe ) – powstają w następstwie stanu zapalnego lub urazu, mogą być trwałe lub ustąpić po kilku latach
  • przebarwienia fototoksyczne – reakcja na promieniowanie słoneczne po stosowaniu kosmetyków, po zabiegach laserowych, po stosowaniu preparatów doustnych.

Przeciwskazania

  • ciąża oraz okres karmienia piersią
  • opryszczka,
  • aktywne zmiany na skórze np: trądzik zwykły, trądzik różowaty
  • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne infekcje wirusowe
  • świeża opalenizna

Po zabiegu cosmelan

  • stosować kremy z filtrem o faktorze min.30, 50+
  • nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie,
  • nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka
  • przez 2 tyg. po zabiegu należy unikać przebywania w saunie i basenu,
  • przez 2 tyg. unikamy intensywnego wysiłku fizycznego
  • nie należy stosować peelingów ani innych preparatów zawierających kwasy AHA, BHA
Call Now Button