Zabiegi liftingujące na chomiki – który wybrać?

Wraz z upływającym czasem tkanka tłuszczowa z policzków przemieszcza się (opada) ku dołowi, formując w okolicy żuchwy tzw. chomiki. Zaburzona harmonia owalu powoduje, że nasza twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i smutną, co niekoniecznie odzwierciedla to, jak czujemy się ze sobą naprawdę.

Do dr. Prończuka zgłaszają się pacjentki z problemem w różnym stopniu zaawansowania i różnymi oczekiwaniami. Lekarz zapewnia je, że chomiki można likwidować na różne sposoby, a indywidualne preferencje, co do wyboru metody zawsze mają dla niego znaczenie.

Niechirurgiczne zabiegi odmładzające twarz, a konkretnie te liftingujące, można podzielić na mniej i bardziej inwazyjne. Wszystkie opisane niżej zabiegi należą do metod sprawdzonych, a zatem skutecznych, ale w ostatecznym wyborze w opinii dr. Prończuka liczy się także to, jak odbieramy poziom ingerencji wpisanej w poszczególne metody.

THERMAGE CPT

Są pacjentki, które w ogóle unikają zabiegów inwazyjnych, bo po prostu źle się z tym czują. Jako lekarz, bardzo to szanuję i jeśli tylko mogę spełnić ich oczekiwania preferowaną metodą, wychodzę temu na przeciw. Takim pacjentkom proponuję Thermage CPT – to intensywny jednorazowy zabieg liftingujący, który ujędrnia i „podciąga”: opadające powieki, policzki i „chomiki”, a także inne części ciała (np. dłonie, ramiona, brzuch) – mówi dr Prończuk.

To zabieg bazujący wyłącznie na technologiach (fale radiowe), niestety dość bolesny (skóra jest w sposób kontrolowany podgrzewana) i wydawać by się mogło, drogi (5 tys.), ale efekty w przypadku wiotkiej cienkiej skóry są znakomite i utrzymują się nawet kilka lat.

Thermage CPT więcej informacji

 

LIFTING WOLUMETRYCZNY

Jeśli opadanie policzków wynika w głównej mierze z utraty objętości podskórnej tkanki tłuszczowej, wtedy należy tę utraconą objętość uzupełnić, stosując wypełniacze (takie jak np. kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia) lub własną tkankę tłuszczową – wyjaśnia dalej lekarz. – Kobiety czasem wybierają tę opcję, zanim zdecydują się na trwalszy zabieg, np. nićmi. Chcą się przedtem upewnić, jak będą wyglądały po zmianie i czy ta zmiana im docelowo odpowiada – dodaje.

Dobrym rozwiązaniem będą wypełniacze, te klasyczne na bazie kwasu hialuronowego lub stymulujące (hydroksyapatyt wapnia). Tego typu zabiegi określa się mianem liftingu wolumetrycznego. Polega on na tym, że lekarz wypełnia preparatem określone miejsca na twarzy, aby uzyskać efekt objętościowy wszędzie tam, gdzie nastąpiła utrata własnej tkanki, jednocześnie mając na uwadze, jakiego efektu oczekuje pacjentka. Właściwości modelująco-napinające zabiegu utrzymują się do roku czasu.

Kwas hialuronowy więcej informacji

Radiesse więcej informacji

 

NICI LIFTINGUJĄCE

Jeśli natomiast problemem są mocno opadające policzki i nasilone „chomiki” przy niezbyt dużych ubytkach objętości policzków, najlepiej sprawdzą się w opinii eksperta nici liftingujące z haczykami, które w sposób „magiczny” uniosą policzki i zlikwidują problem. Po pewnym czasie wpłyną również na odmłodzenie skóry poprzez stymulację kolagenu.

Istnieje wiele rodzajów i typów nici, przede wszystkim są nici z haczykami silnie liftingujące i bez haczyków o działaniu głównie rewitalizującym przeciwzmarszczkowym i napinającym skórę , np. w postaci pojedynczych, cienkich nici o różnej długości lub w formie sprężynek, czy warkoczyków.

– Na „chomiki” stosuję nici z haczykami, ponieważ ładnie „podczepiają” wiotczejącą tkankę i to natychmiast modeluje owal, a dodatkowo stymulują skórę do produkcji kolagenu; dzięki temu jej stan poprawia się z każdym kolejnym dniem – wyjaśnia dr Prończuk.

Cały proces trwa kilka miesięcy, a pierwsze efekty są widoczne po już po ok. miesiącu, w tym czasie skóra staje się bardziej jędrna i napięta, wyraźnie poprawia się też jej gęstość. Stymulujące właściwości nici, ich osobnicza budowa i skład (np. kwas polimlekowy) wpływają na ostateczny efekt liftingu, który moje pacjentki oceniają, jako bardzo dobry. Cena nici liftingujących na „chomiki” wynosi ok. 2000 zł, jeśli miałaby to być cała twarz, ok. 4000 tys. – to uwarunkowane jest ilością zużytego materiału (to lekarz decyduje ile nici zaaplikować w problematyczny obszar, aby dany efekt osiągnąć).

Nici liftingujące będą również rozwiązaniem dla osób z pewną tendencją do wspomnianego problemu. – Do zabiegu wybieram wówczas nici gładkie, które z uwagi na swoją budowę i kontrolowane podrażnienie kolagenu, także dadzą efekt naturalnego napięcia i głęboko zrewitalizują skórę z wyraźną tendencją do wiotczenia, ale efekt będzie znacznie łagodniejszy – i o to też chodzi; mogą powstrzymać proces utraty jędrności nawet na kilka i z tej perspektywy są dla wielu kobiet pewnego rodzaju inwestycją.  Nici gładkie (np. PDO) świetnie też sprawdzą się u pacjentek, które chcą odmłodzić okolicę oczu, gdzie jak wiadomo skóra jest bardzo delikatna i szybko traci jędrność. Odmładzanie w oparciu o nici liftingujące utrzymuje się więc długo, co sprawia, że staje się zabiegiem relatywnie ekonomicznym – tłumaczy lekarz.

Zabieg odmładzania nićmi odbywa się w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie jest w tym przypadku najmniej komfortowe, ale dziś już można zminimalizować ten dyskomfort, stosując specjalne znieczulenie komputerowe, które jest praktycznie bezbolesne i prawie nieodczuwalne, nawet u bardzo wrażliwych pacjentek).  Przez kolejne kilka dni po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność, tak, aby nie doprowadzić do naruszenia wprowadzonego materiału. Do 2 tygodni po zabiegu można odczuwać symptomy świadczące o obecności nitek, takie jak: kłucie, uczucie ściągania – jest to normalna reakcja. Po miesiącu wszelki dyskomfort z tym związany powinien ustąpić.

Nici liftingujące Happy Lift więcej informacji

PDO First Lift – postaw na jędrność skóry i bardzo naturalny efekt!

 

Dr Prończuk podkreśla, że dobór metody nie zależy wyłącznie od stopnia zaawansowania problemu, ale też naszych indywidualnych preferencji, bo to wg niego ważne, do czego same mamy zaufanie i z czym czujemy się komfortowo. Jeśli nasz wybór nie jest w stanie spełnić oczekiwań, lekarz zobligowany jest nam o tym powiedzieć, podając przyczyny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

26.08.2016