Nici liftingujące – które wybrać?

nici liftingująceLifting twarzy nićmi to jeden z najbardziej popularnych i cenionych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg ten przez cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością, a wszystko dzięki możliwościom jakie oferuje pacjentom. Przede wszystkim jest to zabieg mało inwazyjny, bezpieczny, skuteczny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga wyłączenia z codziennych czynności, co dla wielu osób stanowi istotny problem. Lifting przy użyciu nici z haczykami powodują ujędrnienie oraz uniesienie skóry, implantuje się je zarówno na twarz, jak i na ciało, dobierając odpowiednią grubość, długość oraz rodzaj nici ( gładkie lub z haczykami )

 

Jak działa zabieg z wykorzystaniem nici ?

Nici liftingujące mogą być wykonane z materiału, który z czasem rozpuszcza się w skórze lub takiego, który zostaje na zawsze. W naszej Klinice wykonujemy zabiegi z użyciem nici rozpuszczalnych, podobnych do tych, używanych do szycia podczas operacji chirurgicznych. Cienkie, gładkie nici stosuje się zazwyczaj do rewitalizacji skóry, wygładzania drobnych zmarszczek, poprawy jędrności szczególnie w okolicy oka, gdzie skóra jest bardzo cienka i wymagająca.

Zwiększają one produkcję kolagenu i substancji międzykomórkowej w skórze. Poprawiają napięcie bez podnoszenia tkanek. Nić może być pojedyncza lub spleciona, np. podwójna, wtedy lepiej wypełni zmarszczkę, zadziała na objętość podobnie jak wypełniacz. Dodatkowo poprawi jędrność i elastyczność skóry.

Natomiast lifting twarzy nićmi, czyli uniesienie tkanek, najlepiej robić za pomocą nici z tzw. haczykami. W rzeczywistości to stożki bądź haczyki rozmieszczone trójwymiarowo, czterowymiarowo lub sześciowymiarowo na całej długości nici. Takie nici po wprowadzeniu w skórę i delikatnym naciągnięciu nici zaczepiają się w tkankach unosząc je w pożądanym kierunku i utrzymując w określonym miejscu.

Haczyki zrobione są z tego samego tworzywa, co nić. Same kotwiczą się w skórze. Po pewnym czasie one również się rozpuszczają.  Po upływie określonego czasu, gdy już nić zostanie rozpuszczona, wzdłuż nici powstaje mocniejsza struktura kolagenowa, która czasowo przejmuje te same funkcje i nadal skóra jest stymulowana do odbudowy i regeneracji.

 

Kiedy nici są stosowane?

  • Lifting twarzy nićmi – poprawa owalu, szczególnie linii podbródka i żuchwy, uniesienie powiek, wygładzenie czoła
  • Rewitalizacja skóry – wygładzenie drobnych zmarszczek, ujędrnienie, np. twarz, okolic oczu, dekoltu
  • Wypełnienie zmarszczek – bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki na szyi
  • Wyeksponowanie, uniesienie policzków
  • Poprawa napięcia skóry ciała – korekta ramion – tzw. motylków, niwelowanie wiotkości brzucha
  • Lifting opadających pośladków i piersi

 

Lifting twarzy nićmi – jak przebiega zabieg?

Zabieg z użyciem nici liftingujących rozpoczyna się od znieczulenia –  dla lepszego komfortu pacjenta/ki na początku nakłada się kremem znieczulający a następnie podaje za pomocą iniekcji lignokainę w miejscu wprowadzania nitki.

Cienkie, gładkie nici wprowadza się w skórę za pomocą igły, na które są ,,nawleczone”. Często tworzy się z nich swego rodzaju ,,siatkę”, która działa zagęszczająco i  ujędrniającą.

Grubsze nici z haczykami implantuje się za pomocą kaniuli. Liczbę i układ nici dobiera lekarz w zależności od stanu skóry i celu, który ma być osiągnięty.

Bezpośrednio po zabiegu w miejscach wejścia i wyjścia nici mogą pojawić się delikatny obrzęk, zaczerwienienie, niekiedy siniaki. Generalnie to typowy zabieg ,,weekendowy”. Nie ma co liczyć, że bezpośrednio po nim wrócimy do normalnego funkcjonowania, ale już dwa, trzy dni najczęściej wystarczą, by móc pokazać się bez stresu.

Po około tygodniu, dwóch nici układają się już odpowiednio i tkanki naprowadzone są na właściwe pozycje, np. w przypadku podniesienia owalu znika mała harmonijka, która potrafi zrobić się w okolicy ucha, gdy zbierze się tam nadmiar luźnej skóry.

 

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Dyskomfort wiąże się głównie z wkłuciem koniecznym podczas podania znieczulenia. Natomiast sama implantacja nici, samo ich ,,przeciąganie” nie jest już tak bardzo nieprzyjemne, czuć jedynie rozpieranie tkanki, ale to nie jest bolesne. Może dawać wrażenie ciągnięcia tkanek. Dalsze odczucia zależne są od reakcji skóry – już następnego dnia może być wszystko w porządku, ale może się zdarzyć, że obrzęk utrzyma się dłużej lub trzeba będzie poczekać kilka dni aż rysy twarzy odzyskają symetrię. W przypadku liftingu ciała tkliwość danej okolicy może utrzymywać się około tygodnia-dwóch.

 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt działania nici utrzymuje się ok. dwunastu miesięcy do trzech lat. Zależy to od ich rodzaju, stanu skóry, ilości wprowadzonych nici.

Oferujemy:

Nici Liftingujące Aptos

Nici liftingujące z haczykami – Barb 4D

Nici Liftingujące First Lift ( PDO)

 

15.07.2019