Modelowanie żuchwy i podbródka – Lifting

Podbródek i linia żuchwy to kluczowe partie jeśli chodzi o odmładzanie twarzy. Lifting  dolnej części twarzy  to dwuetapowy zabieg odmładzania linii żuchwy, likwidowania chomików i podwójnego podbródka. Lekarz łączy podczas jednego zabiegu: mini – liposukcję wraz z zastosowaniem nici liftingujących.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zakwalifikowaniem pacjent/ka  przedstawia podstawowe badania z krwi i moczu. Pierwszy etap to odsysanie tłuszczu. Lekarz dezynfekuje obszar zabiegu a następnie przy użyciu kaniuli wstrzykuje w  okolicę zabiegu – znieczulenie miejscowe. Po odczekaniu aż znieczulenie odpowiednio zadziała (około 10 minut) aplikuje pod skórę, specjalną strzykawkę z kaniulą. Kaniula służy do pobrania (usuwania) nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka i chomików. Po odessaniu niechcianego tłuszczu można przejść do kolejnego etapu.

Drugi etap to lifting specjalnymi nićmi z haczykami. Po zakończeniu odsysania lekarz wprowadza nici w okolicę podbródka, podciągając skórę w okolicy chomików oraz linii żuchwy. Po zakończeniu miejsce zabiegu jest schładzane specjalnymi kompresami, aby zminimalizować obrzęk i ewentualne zasinienia. Na koniec zakładana jest specjalną opaskę uciskową, którą należy nosić przez około 7 dni aby przyśpieszyć proces gojenia.

 

Czy zabieg liftingu podbródka jest bolesny?

Do najmniej komfortowych należy pierwszy etap zabiegu, kiedy podaje się znieczulenie miejscowe. Wynika to z działania znieczulenia, które lekko szczypie, dodatkowo podawane jest kaniulą, pacjenci zwykle odczuwają wtedy rozpieranie, delikatne mrowienie i szczypanie.

 

Czas trwania

Pierwsza część zajmuje ok. 40 – 60 minut (ze znieczuleniem), druga 30 – 40 minut. Całość trwa 1,5-2 godziny.

 

Po zabiegu

Może wystąpić obrzęk, który zwykle utrzymuje się 3-5 dni, oraz zasinienie przez 7-14 dni. Pacjentka może odczuwać też zależną od indywidualnych wrażliwość tkliwość, ale jest to związane z gojeniem i obecnością nici, które muszą się odpowiednio „zakotwiczyć” w skórze. Wskazany jest krótki okres rekonwalescencji od 3 do 7 dni.

 

Efekty

Odmłodzenie, lifting dolnej partii twarzy. Utrzymuje się przez 5 lat. Komórki tłuszczowe są usuwane na zawsze, natomiast nici po mniej więcej 12 miesiącach zaczynają się stopniowo rozpuszczać, ciągle stymulując skórę do produkcji kolagenu i elastyny.

 

Przeciwwskazania

Choroby autoimmunologiczne takie jak toczeń rumieniowaty, ciężka choroba ogólnoustrojowa (cukrzyca, choroby serca, płuc i inne przewlekłe), nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze, hemofilia i wszystkie zaburzenia krzepnięcia, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaburzenia psychiczne i neurotyczne, stany zapalne w obszarze zabiegu i nowotwory, tendencje do przerostu i bliznowacenia (tworzenia keloidów), wcześniej wprowadzone nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegu, otyłość, zaburzenia endokrynologiczne, ciąża i laktacja.

 

12.07.2019