Jesień – idealny czas na usuwanie rumienia i naczynek

Popękane naczynka oraz zaczerwieniona skóra na twarzy i nogach mogą wpływać negatywnie na nasze samopoczucie oraz samoocenę. Perspektywa pięknej i pozbawionej nieestetycznego rumienia cery jest niezwykle kusząca, tylko czy usuwanie naczynek i rumienia może być bolesne ?

Co to jest rumień?

Rumień jest wynikiem tendencji naczynek do pękania i rozszerzania się. Objawy tej dolegliwości to zaczerwieniona twarz, łuszcząca się skóra oraz czasem wypryski (rumień towarzyszy trądzikowi różowatemu). Objawy te pojawiają się okresowo – znikają tylko po to, aby za chwilę powrócić. To jedna z najbardziej charakterystycznych cech tej choroby – bardzo trudno pozbyć się jej na stałe. Kiedy objawy znikają, wydaje się, że choroba minęła, ale po pewnym czasie problem wraca. Podatna na rumień jest skóra wrażliwa, która charakteryzuje się nadreaktywnością, czyli nadwrażliwością na bodźce. Do przyczyn pojawiania się zmian naczyniowych należą: warunki atmosferyczne (mróz, upał, klimatyzacja), stres, wzrost ciśnienia tętniczego, kawa, alkohol, ostre przyprawy, gorące dania i napoje.

Wyjątkową skuteczność w usuwaniu zmian naczyniowych posiada urządzenie amerykańskiej firmy Cutera XEO, w którym korzystając z lasera Nd-Yag lub IPL czyli Intensywnego Źródła Światła, można z powodzeniem pozbyć się wszelkich zmian naczyniowych od pojedyńczych naczynek zlokalizowanych na twarzy lub nogach, po bardziej zaawansowane zarówno w formie jak i rozległości – zmiany naczyniowe, rumień oraz trądzik różowaty.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest odczuwalny ale można go z powodzeniem wykonywać bez znieczulenia. Trzeba tutaj pamiętać, że znieczulenie obkurcza naczynko, co negatywnie wpływa na efekty wykonywanego zabiegu. Skuteczność laserowego usuwania rumienia jest wtedy po prostu mniejsza. Pamiętajmy, że naczynka czy rumień na twarzy umiejscowione są w delikatnych i wrażliwych okolicach, np. pod oczami lub na skrzydełku nosa. Dlatego zupełnie naturalną rzeczą będzie pojawienie się delikatnego bólu, pieczenia lub dyskomfortu, a nawet odruchowego łzawienia oczu podczas wykonywanego zabiegu.

                W trakcie impulsów lasera pacjent czuje pieczenie lub delikatne uszczypnięcie. Podczas zabiegu światło lasera „atakuje” naczynka, które pod wpływem ciepła zapadają się i wchłaniają. W miejscu działania rozpoczyna się proces odbudowy skóry. Warto pamiętać, że zamknięcie naczynek nie zapobiega powstaniu nowych, dlatego na zabieg przypominający najlepiej wybrać się raz do roku. To również doskonała profilaktyka trądziku różowatego, do którego mogą doprowadzić nieleczone zmiany. Często dodatkowo poprawiamy jakość skóry peelingami do cery naczynkowej, zabiegami mezoterapii, która sprzyja przebudowie skóry.

Naczynka na nogach – czy warto je usuwać?

                “Nasi pacjenci często zadają pytanie czy jest sens usuwać naczynka na nogach. Oczywiście że tak. Musimy mieć świadomość, że nieleczone zmiany mogą doprowadzić do żylaków, a następnie do zatorów żylnych.  W Klinice Mediderm do zamykania naczyń na nogach wykorzystujemy także laser Cutera” – tłumaczy kosmetolog Sylwia Mróz. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku bardziej rozległych zmian skórnych należy wykonać 2-3 naświetlenia w odstępach 4 – 6 tygodniowych. Odczucia klienta zależą od wielkości, głębokości oraz lokalizacji naczynia. Podczas zabiegu pacjent odczuwa powierzchowne szczypanie i ukłucia.

Jak uniknąć problemu rumianych policzków i popękanych naczynek?

                W celu zapobiegania rumieniowi i naczynkom zaleca się zachowanie ostrożności podczas kontaktu z promieniowaniem słonecznym, unikanie solarium, rezygnację z opalania się i wizyt w saunie. Przed mrozem, wiatrem i słońcem należy zabezpieczać się za pomocą kremów z filtrami ochronnymi. Warto również pomyśleć o właściwych nawykach żywieniowych. Na talerzu osoby skłonnej do rumienia i naczynek powinno znaleźć się sporo warzyw i owoców zawierających witaminę C, która uszczelnia naczynia krwionośne. Należy ograniczyć alkohol oraz unikać bardzo zimnych i bardzo gorących napojów. W celu usunięcia rumienia i zamykania naczynek należy wykonać 2-3 zabiegi w odstępie 4-6 tygodniowym. Kolejnym bardzo ważnym etapem jest właściwa pielęgnacja skóry w celu uszczelnienia naczyń. Należy wybierać kremy zawierające w swoim składzie witaminę K, wyciąg z kasztanowca i arniki górskiej. Niezwykle bardzo pomocne w pielęgnacji skóry naczynkowej jest suplementacja diety wzmacniająca ścianki naczynek krwionośnych.

27.09.2018
Call Now Button