Jak dobrze wypaść na zdjęciu

W dobie social mediów, kiedy nasze zdjęcia może oglądać cały świat i do woli je krytykować, ich jakość musi być nienaganna. Niech fotki z wakacji, różnych imprez czy przedstawiającą najnowsze stylizacje budzą zachwyt. Bądźmy pewni, że pozytywne komentarze są szczere.

 

Poznaj sposoby, dzięki którym na każdym zdjęciu będziesz wyglądać fantastycznie

 

Poznaj swoją twarz

Przejrzyj zdjęcia ze zbliżeniami swojej twarzy. Sprawdź, jakie ujęcia są dla ciebie najkorzystniejsze. Atrakcyjnie wyglądasz z profilu (lewego, a może prawego) czy też en face? Gdy masz twarz uniesioną, a może lekko przechyloną? Zrób kilka nowych fotek, na których „potrenujesz” zupełnie nowe ustawienia, miny, uśmiech. Trening przed lustrem może nie wystarczyć – soczewka aparatu widzi nas inaczej.

 

Zadbaj o odpowiednie światło

Najlepsze jest naturalne, dzienne. Jeśli zdjęcie jest robione we wnętrzu i przy sztucznym oświetleniu – nie powinno mieć żółtej barwy. Nie powinno też padać z góry, żeby nie powstały niekorzystne cienie. Twarz musi być oświetlona równomiernie. Myśl o czymś przyjemnym. Szczery uśmiech usuwa napięcie mięśni i rozpromienia twarz lepiej niż studyjne reflektory.

 

 

 

 

 

 

Nie bój się aparatu

Luz, pewność siebie i spontaniczność wychodzą na zdjęciach najlepiej. Nie uciekaj przed aparatem, nie cofaj się przed obiektywem. Wyciągaj do przodu szyję – ten zabieg wygładza rysy twarzy i likwiduje drugi podbródek. Dobrze na zdjęciu wypada świadomość, że wyglądasz dobrze oraz… wysyłanie buziaka. Pokochaj fotografowanie i aparat. Unieś brodę, ale nie zadzieraj nosa!

Ustaw się

Jeśli nie masz figury modelki (a nawet wtedy), unikaj zdjęć, na którym jesteś ustawiona przodem do obiektywu. Ustaw się lekko bokiem, a nogę – tę bliżej aparatu – zegnij, niech jej kolano przesłoni kolano nogi z tyłu. To sprawdzony trik, który wysmukla sylwetkę i nadaje jej bardzo kobiecą, zmysłową linię. Korzystne dla sylwetki jest fotografowanie jej z dołu. Nie opuszczaj bezradnie rąk wzdłuż ciała. Włóż je do kieszeni, oprzyj na biodrze, spleć za plecami, połóż otwartą dłoń na udzie. Gdy robisz zdjęcie na siedząco, wyprostuj tułów i również usta się lekko bokiem do aparatu.

 

 

 

Magdalena Iwańska, Kreatornia Stylu, www.kreatorniastylu.com

 

Zapisz

Zapisz

13.01.2017