Laserowe usuwanie owłosienia - Palomar Vectus

Gładka, jedwabista skóra to standard zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Trudno się dziwić, skoro widoczne owłosienie wygląda po prostu nieestetycznie, zwłaszcza jeśli problem dotyczy kobiecej twarzy czy nóg. Laserowe usuwanie owłosienia przychodzi z pomocą paniom, ale również coraz częściej panom, którzy równie chętnie korzystają z zabiegów.

Wszystkim, którzy chcą na stałe pozbyć się włosów z twarzy, nóg, ramion, stref intymnych oraz innych części ciała zachęcamy do skorzystania z zabiegów nowoczesnym laserem, dzięki któremu usuwanie owłosienia nigdy nie było tak proste i skuteczne.

Nowoczesny laser diodowy wypiera dotychczasowe metody, takie jak golenie, elektroliza czy wosk. Wiążą się one z odrastaniem włosów, ale również z ryzykiem ich wrastania, co w konsekwencji prowadzi do przebarwień, reakcji alergicznych, a nawet blizn i zakażeń. Dopiero rozwój techniki pozwolił na opracowanie metody, którą można uznać za trwałą, czyli nie pozwalająca na ponowny odrost włosa. Jest nią właśnie laserowe usuwanie owłosienia. Laser diodowy powstał w technologii, która do tej pory uznawana jest za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą. Pozwala ona na bezinwazyjne i niemal bezbolesne usuwanie włosów bez naruszania delikatnej struktury skóry.

JAK DZIAŁA LASER DIODOWY?

Medyczny laser diodowy wyprodukowany przez znaną światową markę. Urządzenie emituje wiązkę światła, którą absorbuje melanina, czyli ciemny barwnik, występujący m.in. we włosach. Wiązka lasera diodowego wędruje po trzonie do mieszka włosowego i podgrzewa go do temperatury nawet 60 stopni. Pod wpływem temperatury białko ścina się, a mieszek ulega trwałemu uszkodzeniu. Włos po kilku dniach zostaje wypchnięty na powierzchnię skóry, a następnie samoistnie wypada.

Laserowe usuwanie włosów nie kończy się na jednym zabiegu. To zdecydowanie za mało, aby trwale pozbyć się problemu, ponieważ laser diodowy działa tylko na włosy, które w chwili wykonywania zabiegu są w fazie najintensywniejszego wzrostu (faza ta zwana jest anagenem) i jest to ok. 30 proc. aktualnego owłosienia. Trzeba więc wykonać co najmniej kilka sesji w odstępie co 4-6 tygodni, aby pozostałe włosy znajdujące się w spoczynku weszły w fazę wzrostu i zareagowały na światło lasera. Z tego powodu odrastanie włosów jest sygnałem, by zgłosić się na kolejną wizytę. Usuwanie owłosienia wymaga konsekwencji, która pozwoli w jak najszybszym czasie trwale pozbyć się niechcianych włosów.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z DEPILACJI LASEREM?

palomar-vectus

Do usuwania owłosienia używa się różnego typu laserów, które różnią się między sobą skutecznością i trwałością depilacji, bolesnością, długością i komfortem samego zabiegu.

Firma Palomar od ponad 15 lat temu stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za pioniera w trwałym usuwaniu owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem tej technologii. W efekcie powstał laser diodowy, który jako jedyny na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. W medycznym laserze diodowym wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta, umożliwiając trwałe oraz prawie bezbolesne usuwanie włosów.

Laser diodowy jest najnowszym, najbezpieczniejszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele  nowatorskich rozwiązań, które w decydujący sposób wpływają na jego wyjątkowość i skuteczność  oraz  bezpieczeństwie i  komforcie pacjenta.

Laser diodowy  posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA), honorowany na całym  świecie, dopuszczający je na rynek jako urządzenia do trwałego usuwania włosów oraz przebarwień.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

CO WYRÓŻNIA LASER DIODOWY?

Laser diodowy jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Przed każdym zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie.

Jego zadaniem jest określenie poziom melaniny i na podstawie wyniku, który następnie przesyłany jest do urządzenia zostają określone indywidualnie parametry zabiegu. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, bezpieczne dla pacjenta. Zabieg jest tym samym bardziej efektywny i wyklucza ryzyko poparzenia. Dzięki temu usuwanie owłosienia laserem diodowym jest bardzo bezpieczne.

Kolejne rozwiązanie, dzięki któremu laserowe usuwanie owłosienia urządzeniem diodowym jest skuteczne, to opatentowana technologia Photon RecyclingSM. Polega ona na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury radykalnie wzrasta.

Zadbano również o bardzo wysoki komfort pacjenta podczas zabiegu. Zapewnia to zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact CoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, co zapewnia niemal bezbolesne usuwanie włosów.

Dzięki  wielu innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym laser diodowy jest najszybciej pracującym laserem w swojej kategorii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM diodowym?

Laser diodowy, którego fala ma długość 810 nm. Światło lasera jest absorbowane przez barwnik, a to w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zgolić włosy zwykłą maszynką do golenia (najlepiej zrobić to dzień wcześniej, zachowując szczególną ostrożność, aby nie uszkodzi naskórka. W dniu zabiegu nie należy stosować na skórę żadnych balsamów, mleczek, samoopalaczy i innych kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Laserowe usuwanie włosów nie może być przeprowadzane na opalonej skórze, ze względu  na ryzyko powstania trwałych oparzeń. Aby zabieg był całkowicie bezpieczny i maksymalnie skuteczny należy odczekać minimum cztery tygodnie od ostatniej ekspozycji na słońce. Przez podobny czas nie należy też przyjmować leków rozrzedzających krew (np. aspiryny), fotouczulających ziół (np. dziurawca), leków obniżających ciśnienie, moczopędnych, przeciwzapalnych, niektórych antybiotyków oraz retinoidów. Usuwanie owłosienia laserem jest niewskazane w czasie ciąży i karmienia piersią.

Osoba wykonująca zabieg przed przystąpieniem do niego przeprowadzi wywiad z klientem, obejrzy skórę i przyłoży do niej czytnik Skintel w miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Na tej podstawie zostanie określony poziom melaniny i dobrane indywidualne parametry. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

Laserowe usuwanie owłosienia polega na przykładaniu głowicy ze specjalnym systemem chłodzenia, kawałek po kawałku, na wskazanym obszarze twarzy czy ciała. Dla jeszcze większego komfortu klienta, strefa poddana zabiegowi może być dodatkowo schłodzona specjalnymi kompresami. Jest to szczególnie polecane podczas usuwania włosów ze strefy bikini. W rzadkich przypadkach, gdy klient ma niski próg bólowy, możemy zaproponować znieczulenie obszaru zabiegowego preparatem znieczulającym w postaci maści lub kremu, wówczas usuwanie owłosienia będzie praktycznie bezbolesne.

Następnie do skóry przykładana jest głowica z szafirową soczewką i zostaje wysyłany impuls światła. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ ZABIEG?

Podczas laserowego usuwania włosów zniszczeniu ulegają jedynie te, które w momencie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie intensywnego wzrostu, dlatego też zabieg należy powtórzyć 3-6 razy  w zależności od obszaru, co 4-10 tygodni:

  • twarz – co 4 tygodnie;
  • ramiona – co 4-6  tygodni;
  • bikini – co 4-6 tygodni;
  • pachy – co 4-6 tygodni;
  • plecy – co 8-10 tygodni;
  • nogi – co 8-10 tygodni;
  • pośladki – co 8 tygodni.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Bezpośrednio po zabiegu  można się pojawić zaczerwienienie skóry, lekkie pieczenie, a nawet przesuszenie skóry. Bezpośrednio po zabiegu nie należy korzystać z basenu, sauny, solarium i brać gorących kąpieli. Po usunięciu włosów ze strefy bikini należy nosić delikatną bieliznę, najlepiej bawełnianą, aby dodatkowo nie podrażniać skóry.

Po upływie około dwóch tygodni włosy poddane zabiegowi zostaną uwolnione z cebulki i wysuną się na zewnątrz.  Należy być przygotowanym na pojawienie się po zabiegu ostrych włosków, które nie są „odrostem”, ale w naturalny sposób  wychodzą  z martwych cebulek. Oznacza to, że usuwanie owłosienia jest skuteczne.

PRZECIWWSKAZANIA

Laserowe usuwanie owłosienia jest poprzedzone szczegółowym wywiadem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich:

  • świeża opalenizna: słoneczna, solarium jak również stosowanie środków samoopalających;
  • ciąża;
  • uszkodzenie naskórka;
  • padaczka (epilepsja);
  • przyjmowanie leków, ziół fotouczulających;
  • terapia retinoidami (witamina A);
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi;
  • łuszczyca, bielactwo;
  • cukrzyca;
  • bliznowce;
  • aktywne infekcje skórne;
  • rozrusznik serca;
  • świeże zabiegi chirurgiczne.

PRZED ZABIEGIEM

Laserowe usuwanie włosów powinno być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem. Na około miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z innych metod, takich jak wosk czy depilator. Dopuszczalne są jedynie metody, które nie wyrywają włosów czyli tradycyjne golenie, które nie osłabia cebulki włosa.

Kilka dni przed planowanym zabiegiem warto wykonać peeling w obszarze zabiegowym. To ułatwi włoskom przebicie się przez naskórek.

W pielęgnacji po zabiegu należy myć skórę wodą i mydłem oraz stosować dotychczasowe kosmetyki. Bezwzględnie skóra w czasie zabiegu nie może być opalona (dotyczy to opalenizny słonecznej, solarium i samoopalaczy). Opalenizna zmniejsza skuteczność depilacji laserowej i powoduje możliwość wystąpienia oparzeń i przebarwień. W dniu zabiegu nie powinno się aplikować dezodorantów i perfumowanych produktów oraz olejków aromaterapeutycznych, balsamów i mleczek do ciała.

W przerwach między zabiegami laserowego usuwania owłosienia, włosy które odrosną należy golić zwykłą golarką nie należy do tego celu używać depilatora, pęsety ani wosku, gdyż te metody doprowadzają do wyrywania włosa, przez co zostaje osłabiona jego cebulka. Skóry poddanej działaniu lasera Vectus, nie wolno opalać, gdyż prowadzi to do powstania nieestetycznych przebarwień.

USUWANIE NADMIERNEGO OWŁOSIENIA

Najłatwiej i najszybciej usuwane są ciemne włosy, ponieważ zawierają dużą ilość barwnika – melaniny.  Powoduje to maksymalną absorpcję i przekształcenie energii świetlnej w ciepło. Bardzo jasne włosy z uwagi na to, że zawierają małą ilość melaniny, wymagają wykonania większej ilości zabiegów. Laser diodowy nie usuwa włosów siwych, gdyż nie zawierają one barwnika.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Włosy powinny być zgolone dzień przed planowanym zabiegiem usuwania owłosienia,  a w przypadku gęstych, ciemnych włosów rano w dniu zabiegu. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby podczas golenia nie uszkodzić skóry. Wskazane jest zaprzestanie woskowania i depilacji włosów na cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem, zagwarantuje to maksymalną ilość mieszków włosowych, które następnie zniszczone zostaną przez światło.

DLACZEGO WŁOSY ODRASTAJĄ PO ZABIEGU?

Laser diodowy doprowadza do zniszczenia cebulki włosowej poprzez ciepło. Zniszczone włosy pozostają w skórze jeszcze przez okres od jednego do trzech tygodni i podczas procesu odnowy naskórka wypadają. Można odnieść wówczas wtedy mylne wrażenie, że włosy odrastają.

ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ, ABY NA STAŁE POZBYĆ SIĘ OWŁOSIENIA?

Zabiegowi są poddawane tylko włosy w okresie najintensywniejszego wzrostu, liczba włosów znajdujących się w tej fazie w danej chwili wynosi od 10 do 70 procent (zależnie od części ciała). Istotny jest również czas wzrostu włosa. Dla większości pacjentów wystarczy 3-6 zabiegów (inaczej w przypadku wahań hormonalnych) w odstępach od 4 do 8 tygodni, aby usunąć wszystkie niechciane włosy.

Usunięcie włosów na twarzy może wymagać większej liczby zabiegów ze względu na zaburzenia hormonalne. Już po pierwszym zabiegu u większości pacjentów można zaobserwować bardzo dobre efekty w postaci osłabienia czy przerzedzenia włosów.

Podczas pierwszego zabiegu faza wzrostu włosa jest połączona z fazą spoczynku włosa, co powoduje odrost nowych włosów, będących w fazie spoczynku, dzięki czemu kolejny zabieg jest bardziej efektywny.

SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI LASEROWEJ W PRZYPADKU OKREŚLONEGO KOLORU WŁOSÓW

Laserowe usuwanie owłosienia jest najbardziej skuteczne w przypadku osób z jasną skórą i ciemnym kolorem włosów. Zwykle wystarczą wówczas 3-4 zabiegi. Blondynki i osoby ze śniadą karnacją muszą przygotować się na więcej sesji.

Dodatkową zaletą laserowego usuwania włosów jest rozjaśniające działanie na pozapalne przebarwienia na skórze, które często powstają po wrastaniu włosów.

Call Now Button